Jump to content

проблем при локална мрежа


Препоръчан пост

Кажи какви са ти IP адресите и какво точно си споделил. Явно няма да се справиш сам, ще диктуваме буква по буква.

На първият компютър IP-78.128.71.214 от него съм споделил 2 папки на,които съм дал права на юзера от 2-рия комп. и дадох права и на на everyone за разглеждане на файлове,но пак не се виждаха компютрите.И същевременно съм направил акаунд на комп 1 с името и паролата на юзера от комп.2 и обратното.На комп 2 IP-то е 78.128.71.5 от,който също са споделени папки с права на юзера от комп 1,но изобщо не се виждат в локалната мрежа,а целта ми е да си споделяме папки с парола,за да си влизаме само ние в тях.Иначе и 2-те айпита са реални.

 

Ето като напиша айпито и споделената папка какво ми дава:

post-8140-12637357579743_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 43
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Опитай да преименуваш папката или да споделиш друга папка, така, че в името да няма интервал или други специални знаци (например можеш да направиш папка с име musicsh и да опиташ да я споделиш).
Link to comment
Сподели другаде

Кое по-точно "не става"?

Можеш да опиташ и предложението на help, като въведеш допълнителни IP адреси от вида 10.10.10.100 и 10.10.10.101, например и да опиташ да се свържеш чрез тях.

Link to comment
Сподели другаде

Не, не би трябвало да има други настройки. При това положение би трябвало да можеш да се свържеш с адрес

\\10.10.10.100\musicsh (ако папката musicsh се намира на компютър с адрес 10.10.10.100 и е споделена).

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...
След доста тестове между 2-та комп.връзката се осъществи след като сложих hamachi на пц-тата иначе съм дал права на компютрите за шернатите папки и сложих допълнителни IP адреси от вида 10.10.10.100 и 10.10.10.101 за sub mask 255.255.255.0,а първата е 255.255.255.192(незнам дали има значение така ми излезе като кликнах)и в защитната стена на file and printer sharing\change scope\Custom list: въведох IP-то на компютъра, който искам да има достъп (но основните ай-пита не допълнителните незнам дали трябва да е така)Пинг има между 2-та комп.Като спра хамачи комп.изчезват от локалната група и тогава мога да се свързвам с \\xxx.xxx.xxx.xxx\share,но в групата не се виждат. Къде греша?
Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
Как се изтриват конекциите в локалната мрежа(примерно съм влизал в някоя шерната директория на даден комп.с парола,като някакъв потребител и сега искам да се логна като друг.Мисля,че беше нещо от сорта net use... /delete.
Link to comment
Сподели другаде

За коя операционна система става въпрос?

При Windows XP би трябвало да стане с

net use \\computername\sharename[\volume] [password | *] /delete

Разгледай помощната информация - net use ?.

Link to comment
Сподели другаде

За коя операционна система става въпрос?

При Windows XP би трябвало да стане с

net use \\computername\sharename[\volume] [password | *] /delete

Разгледай помощната информация - net use ?.

Ще обясниш ли подробно целия синтаксис по детайли за кой комп.и парола точно става дума???

Link to comment
Сподели другаде

Ще обясниш ли подробно целия синтаксис по детайли за кой комп.и парола точно става дума???

Може, но трябва преди това ти да обясниш подробно за каква ОС става въпрос, какви са имената на споделените компютри и ресурси, които си ползвал и какви са паролите за тях.

Link to comment
Сподели другаде

Може, но трябва преди това ти да обясниш подробно за каква ОС става въпрос, какви са имената на споделените компютри и ресурси, които си ползвал и какви са паролите за тях.

Всички са с XP.Комп. от който съм се логвал го наричам 1,а другия 2. Споделените ресурси-muzika(само да спомена,че съм влизал,като администратор в диск C:\D:защото съм създал потребител със администраторски права на комп 2 и същото име и парола,като потребителя на моят комп.Парола-1234

Link to comment
Сподели другаде

Здравеите имам следния проблем пробван уиндос виста ултима 64 сп2л.Всичко работи добре, но не иска да ми влезе в интернет дарпах драивари обаждах се и в бтк но не иска и неиска .Даното ми е Motherboard Name ASRock K8NF6G-VSTA ципсеть-Motherboard Chipset nForce6100-405 мрежовата карта е вградена и е-nVIDIA nForce 6100-405 (MCP61S) - LAN Controller (PHY: Realtek RTL8201CL/CP) PCI тези дани ги копирам от еверест ултимат едитор.Интересното е че на компа са инсталирани уиндос хр и вистата с хр имам нет а с вистата не. Сложих някои драивари ,но не иска да трагнел модена го вижда и пише публична мрежа но от модема кам интернета има червен хикс .Сашто пище само локално.Питах в бтк и остановихме че има забрана от някоя програма.Слагахме рачни настроики но ништо ако някои има идея от каде е проблема моля помагаите благодаря предварителн :lookaround: :crosseyes1: :lookaround: :'(
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...