Jump to content

Търся програма подобна на TuneUp Utilities


Препоръчан пост

До колкото знам това не са дефрагментатори и не се препоръчва да се ползват на която е да е било ОС!

 

SmartDefrag става за Виста - значи ще стане и за 7 - ето виж:http://softvisia.com/download.php?view.1006

За протокола, по-добре да се използва последната стабилна версия: http://www.softvisia.com/download.php?view.1321 ( която и потвърдено и от официалнста стр. бачка под win7 - http://www.iobit.com/iobitsmartdefrag.html )

Link to comment
Сподели другаде

Night_Raven , съжалявам за спама, но трябва да кажа, че не съм прочел никъде и да се е повредила ОС след използването им (визирам TuneUp, Advanced SystemCare и IObit SmartDefrag, а преди и с Ace Utilities)! Поздрави!

 

Силно си надявай да нямаш проблеми за в бъдеще с тези програми!!! А и няма нужда да четеш за да разбереш какво могат и не могат тези програми ,но явно не си се сблъсквал с поразиите които могат да направят и за това ги защитаваш!!! Единствената от тях която става за използване е Smart Defrag!!!

 

п.с.Това ти го казвам от опит ,а не прочетено някъде (където всъчност търсиш за да се убедиш)!!! :computer:

Link to comment
Сподели другаде

Силно си надявай да нямаш проблеми за в бъдеще с тези програми!!! А и няма нужда да четеш за да разбереш какво могат и не могат тези програми ,но явно не си се сблъсквал с поразиите които могат да направят и за това ги защитаваш!!! Единствената от тях която става за използване е Smart Defrag!!!

 

п.с.Това ти го казвам от опит ,а не прочетено някъде (където всъчност търсиш за да се убедиш)!!! :computer:

На теб какви поразии ти направиха и убеден ли си, че причината е в тях?

 

пп: както казах, личното ми мнение (с което не задължавам никой ) е, че вършат работа, а колкото до четенето, хубаво е да се чете!

Link to comment
Сподели другаде

Night_Raven , съжалявам за спама, но трябва да кажа, че не съм прочел никъде и да се е повредила ОС след използването им (визирам TuneUp, Advanced SystemCare и IObit SmartDefrag)! Поздрави!

Това е основно, защото малко хора въобще ги подозират. Затова и не биват обвинявани в общия случай.

Link to comment
Сподели другаде

На теб какви поразии ти направиха и убеден ли си, че причината е в тях?

 

Абсолютно съм убеден ,че причината е в тях!!! А и ако малко се потрудиш ще намериш и тук във форума доста хора на които тези програми са им скапвали ОС!!! Потърси и ще видиш!!! :computer:

 

п.с.Night_Raven дори го е написал ,но няма кой да чете (макар, че надали ще му повярваш):

Избягвайте използването на шарени оптимизиращи програми

Лидерите в тази категория са System Mechanic и TuneUp Utilities. Това са програми, които правят пари от вятъра. Имат етикетчета с едни хубави ценички, а всъщност ползата от тях крайно съмнителна. Да не кажа, че дори вредят. Имат какви ли не инструменти за почистване, триене, оптимизиране и ускоряване вградени в тях, но всъщност нищо не е уникално. Всичко, което те правят, може да се постигне с безплатни и малки инструменти, а в много от случаите и с вградени в Windows програми. Също така повечето (да не кажа всички) настройки за оптимизация/ускорение можете да си въведете ръчно, има най-различни .reg файлчета из интернет, които правят точно това. На практика авторите на тези програми (и подобните им) просто са събрали на едно място най-различни настройки (които могат да се намерят безплатно на много места), направили са шарени интерфейси за прилагането им и за други инструментчета, които ги има безплатно из интернет или вградени в операционната система, измислили са гръмки и преувеличени имена и описания и са написали едни такива хубавки цифрички на етикетчето с ценичка. Да си скапе човек компютъра от неправилно прилагане на намерени настройки в интернет или от невнимание е едно, но да си го скапе и да си плати за това, е, това вече е идиотизъм.

Просто не само всичко може да се направи безплатно, но и далеч не всичко е полезно, както се мъчат да ни убедят авторите на подобни програми.

 

За това ти казах - дано не се сблъскваш с проблеми за да не хленчиш като някой които също ги защитаваха и после се убедиха ,че могат да правят поразии!!! Доста са компютрите на които съм виждал поразиите които могат да направят и то от неправилна употреба която идва от прекалено голямото хвалене на тези програми и както каза и Night_Raven - трябва да си наясно какво правиш и как да поддържаш ОС без тези програми (но наистина трябва да си в час иначе ще се подлъгваш на реклами винаги)!!! :computer:

Link to comment
Сподели другаде

Абсолютно съм убеден ,че причината е в тях!!! А и ако малко се потрудиш ще намериш и тук във форума доста хора на които тези програми са им скапвали ОС!!! Потърси и ще видиш!!! :computer:

 

п.с.Night_Raven дори го е написал ,но няма кой да чете (макар, че надали ще му повярваш):

 

 

За това ти казах - дано не се сблъскваш с проблеми за да не хленчиш като някой които също ги защитаваха и после се убедиха ,че могат да правят поразии!!! Доста са компютрите на които съм виждал поразиите които могат да направят и то от неправилна употреба която идва от прекалено голямото хвалене на тези програми и както каза и Night_Raven - трябва да си наясно какво правиш и как да поддържаш ОС без тези програми (но наистина трябва да си в час иначе ще се подлъгваш на реклами винаги)!!! :computer:

Явно не правиш разлика между "лоша програма" и "неправилна употреба" на програма!!! Цитата, които си дал, не потвърждава, че вредят на ОС!!! Поразиите, които си виждал по компютрите, със сигурност, могат да се причинят и без такива програми, затова не можеш да го твърдиш категорично!!! А ако тръгна да "хленча", не се притеснявай, ще си намеря кърпичка!!!

 

ПП: Вече го написах веднъж, но заради теб, ще го напиша пак: Не искам да споря с когото и да било, за това, дали трябва или не, да се използват оптимизиращи програми!!! Всеки има право, да преценява и решава това сам!!! Поздрави!!!

Link to comment
Сподели другаде

netscan ако Bmvtooo не иска да ти каже какви поразии правят (и го прави по заобиколен начин) - по добре направо да си приготвиш кърпичката!

Аз лично се опарих от TuneUp Utilities който сложих на един лаптоп и какво да ти кажа ,на току що преинсталирана ОС почнаха да се появяват сини прозорци с бели надписи и до като не го деинсталирах през Safe mode лаптопа не тръгна!

Това убеди и собственика му ,че програмата прави поразии въпреки че го убеждавах да не слагаме програмата,но той си знаеше неговото

и резултата беше повече от очеваден в случая!

Опарих се казвам защото без малко отново да преинсталираме лаптопа!

И това е един от уроците които практиката учи защото на теория не би трябвало да правят поразии!

Link to comment
Сподели другаде

plamen74.72 , аз лично използвам, а и при инсталация и преинсталация на WinXP, винаги слагам TuneUp Utilities 2007 6.0.2311.0 . След първоначалните настройки на програмата, никога не ми се е случвало, да прави, каквито и да са проблеми на ОС!

 

ПП: На чужди компютри, на десктопа, оставям пряк път само към "1-Click Maintenance", защото, неправилната работа с модулите на програмата, не води до нищо добро!!! А за кърпичката - едва ли, ще ми трябва след работа, точно с тази програма!!! Поздрави!!!

Link to comment
Сподели другаде

Когато оценяваш дадена програма е нужно да имаш пряк допир с нея в момента. И то с последната актуална версия. Така като гледам, май не ползвате програмаъта от поне 2 години, но давате оценки за нея. Да се дава линк към тема от преди 2-3 години ...не е честно. Програми, които тогава са били добри, в момента може да не са. Tune up utilities я ползвам от 1 ГОДИНА и повече. Да се твърди че скапва уиндоус е несериозно. Моя защо не го скапва? Преди 6 месеца преинсталирах, ползвам 80% от функциите на tune up, но защо ли нищо не ми е скапала? Дефрагментатора и е перфектен. Самата perfect disk, след дефрагметация с tune up, показа 100% oптимизирани дяловете C и D.

еdit: така че , който не е ползвал последните версии на програмата и твърди, че скапвала, омазвала и т.н. говори наизуст. Факт. За доста програми се твърдят неверни неща и това е подвеждащо. Друг е въпроса дали има реална нужда от тези програми.

netscan, инсталирай последната версия на tune up utilities. Няма грешка.

Link to comment
Сподели другаде

Да се дава линк към тема от преди 2-3 години ...не е честно.

Честно е, ако темата е актуална. TuneUp общо взето тъпче на едно и също място и само дреболии се промянт, така че не виждам причина да има потенциално същите последици и днес.

Това че при теб не е направила поразии, не значи, че не може да направи поразии по принцип.

Link to comment
Сподели другаде

Tемата е актуална, но много от програмите не са това, което са били тогава. Програмата дава доста точна информация, ако решиш да триеш нещо, което не е желателно и рисковете(windows update backup). Предупреждава и за програми, които пипат в prefetch-a, пропуски в сигурността, добавки за браузъра и т.н. Има си добър дефрагментатор. Start up manager-a е доста по-удобен от този на уиндоус. Process manager-a също. Теми за XP,които се нуждаят от uxtheme patcher, тръгват и без него, заради един от сървисите на tune up. Мога да сменям иконите без да инсталирам допълнителна програма за това. Както и logon screen, boot screen и то не само тези , които са на tune up, а си ги тегля от devianart примерно. Има много интуитивен интерфейс. Не ми яде ресурси. А и в крайна сметка ако се твърди, че има рискове от ползването й (след като никога не ме е подвела), значи същото трябва да се твърди и за всяка друга програмата.
Link to comment
Сподели другаде

... Това че при теб не е направила поразии, не значи, че не може да направи поразии по принцип.

 

По принцип, поразиите биха могли да се направят от всяка една програма или файл, които имат допир с настройките на ОС, а и със самата ОС!!!

 

Night_Raven , а нима тези "най-различни .reg файлчета из интернет" или тези "най-различни настройки (които могат да се намерят безплатно на много места)", не могат да ти скапят ОС, ако не знаеш, кои от тях и по какъв начин да използваш?!

 

bmvtooo , колко от обикновенните потребители са "в час", за да подържат ОС, със или без тези програми??? Нима смяташ, че е по лесно, да ровиш из нета и да търсиш настройки и файлчета за настройка на ОС, от това, да намериш описание на някоя програма за оптимизация, описание на функциите, които предлага и начин за работа с нея??? Това, което си ми цитирал е красноречиво: "На практика авторите на тези програми (и подобните им) просто са събрали на едно място най-различни настройки (които могат да се намерят безплатно на много места)"! Но интернет е голям, няма лошо да си ги търсиш!!! Ключовата дума в цитата е безплатно , но да не забравяме, че в България, много малко хора ползват легален софтуер, така че, програмите за които се говори, лесно би могъл да си ги намериш "легализирани", във всяка една P2P мрежа!!!

 

Това, че може да се скапе ОС, след неправилна употреба на дадена програма за оптимизация е така, но същото може да се случи и след неправилна употреба на антивирусна, антиспайуер, HIPS програми, защитни стени и други такива!!! Да не забравяме, че ОС може да се скапе и в трети случай: ако не използваме програми за оптимизация или защита!!!

 

Моето мнение: дали програмата е платена или безплатна, шарена или не, стара версия или нова - не е от голямо значение, ако изпълнява добре предназначението си и да те задоволява постигнатото, с нейна помощ!!! А ако я използваш неправилно, вината си е в теб, а не в програмата!!! Поздрави!!!

Link to comment
Сподели другаде

Night_Raven , а нима тези "най-различни .reg файлчета из интернет" или тези "най-различни настройки (които могат да се намерят безплатно на много места)", не могат да ти скапят ОС, ако не знаеш, кои от тях и по какъв начин да използваш?!

Разбира се, че могат да навредят на операционната система. Те обаче не се предлагат и разпространяват като готини начини за оптимизация на системата, както това се прави с шарените програми. Освен това те са безплатни, докато шарените програми понякога са платени.

Проблемът е основно в това, че програми като TuneUp се водят и разпространяват като реално полезни и необходими за работата на операционната система, каквито те в никакъв случай не са. Ползата от тях на практика е никаква, но шансовете нещо да се оплеска са реални. Много малко оптимизации (да не кажа почти никои) са реално смислени и полезни. Такива програми имат например и модул за чистене и освобождаване на RAM, което е пълна идиотщина. Единственото нещо в тези програми, от което има полза, е дефрагментаторът, но такива програми има безплатни и то немалко. Дори и да приемем, че подобни програми за оптимизация не са опасни (което не е особено вярно), то те не са пък и полезни, така че наличието им на дадена система е така или иначе безсмислено.

Link to comment
Сподели другаде

... netscan, инсталирай последната версия на tune up utilities. Няма грешка.

Здрасти, liver! Преди време инсталирах на един компютър TuneUp Utilities 2009 8.0.2000.35, не е последната версия, но е от преди 8/9 месеца. Да ти кажа честно - не ми допадна стартовият прозорец, иначе впечатленията ми не бяха лоши. Модулите на 8.0.2000.35 са почти еднакви (с леки изменения/допълнения и различен интерфейс) с тези на TuneUp Utilities 2007 (това го казвам по памет!). Мисля, че която и от версиите да имаш на компютъра си, ще ти свърши работа! Поздрави!!!

 

ПП: Night_Raven , напълно съм съгласен с това твърдение: "Такива програми имат например и модул за чистене и освобождаване на RAM, което е пълна идиотщина.", но дали наличието им на дадена система е безсмислено, опасно или добро - мисля, че всеки има право на мнение!!! Поздрави!!!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...