Jump to content

Търся програма подобна на TuneUp Utilities


Препоръчан пост

Най-добре не ползвай нищо от сорта. Подобни програми не водят до нищо реално добро.

 

Много се радвам че се включи точно 'Night_Raven', ще се радвам на съвет как да си чистя регистрите и т.н. без такава програма

Link to comment
Сподели другаде

Недей да ги чистиш. Чистенето на регистратурата не е нещо, което е редно да се прави ежедневно. То се прави, когато има някакъв проблем за отстраняване и се подозира, че се дължи на някой ключ в регистратурата. Иначе просто няма смисъл. Не се печели никаква реална производителност. Т.е. системата не става по бърза, защото това са незначителни неща на фона на всичко останало. Освен това много програми премахват ключове/стойности, които операционната система ще си създаде наново така или иначе. Дори обратното, времето, което губиш да сканираш за излишни ключове, е на практика много повече от спечеленото време от почистване. Така че всъщност може да се каже, че по-скоро губиш от чистене. Да не говорим, че чистенето е потенциално опасно, ако програмата забърше някои нужни ключ или стойност. Това като цяло не е често явление, но е все пак възможно.

Аз не си чистя регистратурата. Спрях да го правя в един момент, след като ми стана пределно ясно, че просто не си струва усилията въобще. Ако държиш да ползваш нещо въпреки това и/или постоянно инсталираш/деинсталираш програми и човъркаш файлове и софтуер, можеш да се насочиш към CCleaner, която е за момента от по-безопасните програми.

 

Добавено: това може да ти е от полза.

Link to comment
Сподели другаде

МЕРСИ МНОГО, мисля че си отново прав, само да споменем добър дефрагментатор или да ползвам уиндоуския :peace:

 

По принцип и вградения върши работа ,но е прекалено бавен!

Perfect Disc е най-добрия но е платен, а аз лично от безплатните съм доволен от Smart Defrag понеже е много бърз в работата си!

Също като бързина на работа ми хареса и AusLogics Disk Defrag - но всеки си има предпочитания и си харесва различни програми! Като цяло дефрагментаторите са добри и който е да си избереш няма да сбъркаш!

Link to comment
Сподели другаде

Не знам дали ще работят под Win7, но опитай с Advanced SystemCare или Ace Utilities!

 

пп: Advanced SystemCare има орязана Free версия, а Ace Utilities е платена!

 

До колкото знам това не са дефрагментатори и не се препоръчва да се ползват на която е да е било ОС!

 

SmartDefrag става за Виста - значи ще стане и за 7 - ето виж:http://softvisia.com/download.php?view.1006

Link to comment
Сподели другаде

Лично аз ползвам и препоръчвам MyDefrag (бившият JkDefrag). Той не поддържа официално Windows 7 обаче. Работи под Vista, което значи, че може и все пак да функционира добре и под 7.
Link to comment
Сподели другаде

До колкото знам това не са дефрагментатори и не се препоръчва да се ползват на която е да е било ОС!

 

SmartDefrag става за Виста - значи ще стане и за 7 - ето виж:http://softvisia.com/download.php?view.1006

Къде прочете, че човека търси дефрагментатор??? Не видя ли, че търси програма подобна на TuneUp Utilities??? Advanced SystemCare и Ace Utilities са с подобни функции!!! И къде прочете, че "не се препоръчва да се ползват на която е да е било ОС" тези програми??? Дай ми линка да го прочета и аз!!!

Link to comment
Сподели другаде

Къде прочете, че човека търси дефрагментатор???

Може би това:

МЕРСИ МНОГО, мисля че си отново прав, само да споменем добър дефрагментатор или да ползвам уиндоуския :peace:

 

И къде прочете, че "не се препоръчва да се ползват на която е да е било ОС" тези програми??? Дай ми линка да го прочета и аз!!!

Ами, то не са много местата, където се препоръчва да не се ползват оптимизиращи програми, защото малко хора са реално наясно с операционната система и въпросните програми. Примерен линк обаче е този.

Link to comment
Сподели другаде

Може би това:

А темата не е ли: "Здравейте, понеже TuneUp Utilities не ще да работи на уиндоус 7 търся нещо с подобни функции и качества, благодаря предварително" ?

 

пп: В раздела "Помощни програми" на Advanced SystemCare има и Smart Defrag (и двете са на IObit), която върши много добра работа (това е лично мнение)!!!

 

Може би това:

 

 

 

Ами, то не са много местата, където се препоръчва да не се ползват оптимизиращи програми, защото малко хора са реално наясно с операционната система и въпросните програми. Примерен линк обаче е този.

Не искам да споря с теб или с когото и да било, за това, дали трябва или не, да се ползват оптимизиращи програми!!! Всеки има право, да преценява и решава това, сам за себе си!!! Аз лично съм доволен от тези, които използвам и досега, не съм имал никакви проблеми с ОС!!! Поздрави!!!

Link to comment
Сподели другаде

А темата не е ли: "Здравейте, понеже TuneUp Utilities не ще да работи на уиндоус 7 търся нещо с подобни функции и качества, благодаря предварително" ?

Да, това е съдържанието на първия коментар в темата. След това обаче авторът на темата отправи ново запитване в друг свой коментар. Напълно в реда на нещата е да го направи, което води и до комнетари-отговори, в които се дават препоръки за такива програми.

Аз проблеми не виждам.

 

Аз лично съм доволен от тези, които използвам и досега, не съм имал никакви проблеми с ОС!!!

Напълно възможно, но за протокола съм длъжен да уточня, че така или иначе това не доказва нищо.

Link to comment
Сподели другаде

Night_Raven , съжалявам за спама, но трябва да кажа, че не съм прочел никъде и да се е повредила ОС след използването им (визирам TuneUp, Advanced SystemCare и IObit SmartDefrag)! Поздрави!
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...