Jump to content

Какъв ъпгрейд да направя ?


Препоръчан пост

Съвети много, всичко зависи от парите. Аз ти предлагам добра комбинация от дъно и процесор за игри, която струва под 300лв. Само процесорът E8400 струва 315лв. За игрите не е необходимо винаги да се слагат много мощни и скъпи процесори, защото като видеото не е много мощно няма смисъл. Тази карта дето си сложил е добра, но не е от много мощните. Има и процесори Е7400/Е7500 с цена 215-225лв. Всичко зависи от това, с какъв бюджет разполагаш.

Ясно, разбрах че нещата са взаимно сързани ...

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 44
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Ясно, разбрах че нещата са взаимно сързани ...

Скоро излезе една "нова звезда" от AMD - процесорът Phenom II X2 550 Black Edition (3,1GHz), който яко чатка игрите - по - добре дори от E7500 на Intel, но ще трябва да вземеш съответно дъно за AMD и така минаваш в "лагера" на AMD. Много хора тук бягат като дявол от тамян от AMD като мислят, че само с Intel се правят хубави компютри, но това положение се променя понякога. За парите си (190лв.) този процесор е по-добър от конкурентите. Ето тук може да се види как се справя този процесор с игрите в комбинация с видеокарта ATI Radeon HD4890 и тежкият Windows Vista. Под Windows XP резултатите биха били още по-добри. С една дума - това е по-скоро подходящият "игрови процесор" сега. Аз бих заложил на него, но нямам възможност сега. За него ще трябва едно дъно като това: ASRock M3A780GXH/128M, AM3, AMD 780G, DDR3, VGA+3xPCI-E, HDMI & DVI, SB7.1, Lan1000, SATA RAID 0,1,10, 1394, eSATA, ATX - 153лв., което поддържа новата и по-бърза DDR3 памет и получавам една наистина съвременна и бърза машина, която няма да остарее скоро, защото и за това трябва да се мисли. Ще трябва обаче да взимам и DDR3 памет за него и това допълнително ще струва още 140-150лв. за 2Х2GB. Другият по-евтин вариант е с дъно Asus M3N78 PRO, GeForce8300, AM2+ (up to 140W), DDR1066, VGA+PCI-E, HDMI, SB7.1, Lan1000, 1394, SATA RAID, ATX - 140лв. и ще се ползва старата DDR2 памет, която вече имам.

Link to comment
Сподели другаде

Скоро излезе една "нова звезда" от AMD - процесорът Phenom II X2 550 Black Edition (3,1GHz), който яко чатка игрите - по - добре дори от E7500 на Intel, но ще трябва да вземеш съответно дъно за AMD и така минаваш в "лагера" на AMD. Много хора тук бягат като дявол от тамян от AMD като мислят, че само с Intel се правят хубави компютри, но това положение се променя понякога. За парите си (190лв.) този процесор е по-добър от конкурентите. Ето тук може да се види как се справя този процесор с игрите в комбинация с видеокарта ATI Radeon HD4890 и тежкият Windows Vista. Под Windows XP резултатите биха били още по-добри. С една дума - това е по-скоро подходящият "игрови процесор" сега. Аз бих заложил на него, но нямам възможност сега. За него ще трябва едно дъно като това: ASRock M3A780GXH/128M, AM3, AMD 780G, DDR3, VGA+3xPCI-E, HDMI & DVI, SB7.1, Lan1000, SATA RAID 0,1,10, 1394, eSATA, ATX - 153лв., което поддържа новата и по-бърза DDR3 памет и получавам една наистина съвременна и бърза машина, която няма да остарее скоро, защото и за това трябва да се мисли. Ще трябва обаче да взимам и DDR3 памет за него и това допълнително ще струва още 140-150лв. за 2Х2GB. Другият по-евтин вариант е с дъно Asus M3N78 PRO, GeForce8300, AM2+ (up to 140W), DDR1066, VGA+PCI-E, HDMI, SB7.1, Lan1000, 1394, SATA RAID, ATX - 140лв. и ще се ползва старата DDR2 памет, която вече имам.

Ще си помисля дали да "обърна резбата" към AMD Phenom II X2 550 Black Edition (3,1GHz)

Още не съм взел решение - ще мисля днес и утре.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте! Тъй като машината ми вече остаря изключително много, реших да и направя ъпгрейд-дали частичен или цялостен. По-скоро цялостен. В момента разполагам с бюджет от 500 лв., но е възможно да стигне и до 600лв.Ще ви помоля да ме посъветвате какви хардуерни компоненти да вземе за ъпгрейда. Ако може да кажете 2 възможни комбинации- до 500лв. и до 600лв. :) Благодаря предварително. Хардуерът, с който разполага машината ми, съм показал в шотовете по-долу. :)

 

CPU- http://img199.imageshack.us/img199/9669/59439282.th.jpg

 

Mainboard- http://img199.imageshack.us/img199/9189/mainboardmdi.th.jpg

 

Memory- http://img197.imageshack.us/img197/9830/memoryn.th.jpg

 

Video Card- http://img197.imageshack.us/img197/4795/graphicsw.th.jpg

 

Шот от Everest Ultimate Edition- http://img12.imageshack.us/img12/7792/everestqdi.th.jpg

 

Отново Благодаря! :)

Link to comment
Сподели другаде

Да, наистина е слаба тая машина вече. Най-общо казано: Дъно, процесор, памети. Игри играеш ли? Щото досега гледам си бил с вградената карта GeForce 6150SE. Ако смяташ да играеш по-новите игри с нова и по-мощна вградена карта ще вървят горе-долу само... Захранването също е добре да видим какво е и колко вата. Ако можеш да продадеш старите компоненти някъде ще е добре. Записвачката ти гледам е същата като моята, а тя ми започна да прави проблеми след две години работа, та й смених фърмуера, но с друг, за друг модел - Lite-On LH-20A1P, защото за тая така и не пуснаха нова версия досега, но сега работи екстра. Така че, ако твоята прави проблеми може да се оправи.
Link to comment
Сподели другаде

Игри общо взето играя, не е като да не играя, но не съм най-запаления геймър. Карах доста време с тази вградената видео карта тъй като парите, които взимах отиваха за други неща. Частите има къде да ги продам и то веднага. От там още някой друг лев. Захранването доколкото си спомням е на DELUX(както и кутията). 350W е, но както си личи по марката за нищо не става.Общо взето май почти всичко( да не казвам всичко) трябва да се сменя.
Link to comment
Сподели другаде

Игри общо взето играя, не е като да не играя, но не съм най-запаления геймър. Карах доста време с тази вградената видео карта тъй като парите, които взимах отиваха за други неща. Частите има къде да ги продам и то веднага. От там още някой друг лев. Захранването доколкото си спомням е на DELUX(както и кутията). 350W е, но както си личи по марката за нищо не става.Общо взето май почти всичко( да не казвам всичко) трябва да се сменя.

Да... Значи направо минаваме на най-новия стандарт DDR3 дъно Socket AM3 - ASRock M3A780GXH/128M, AM3, AMD 780G, DDR3, VGA+3xPCI-E, HDMI & DVI, SB7.1, Lan1000, SATA RAID 0,1,10, 1394, eSATA, ATX - 155лв. Друго дъно: Gigabyte MA785GT-UD3H, AMD 785G, AM3, DDR3, VGA+2xPCI-E (CF), HDMI & DVI, SB7.1 Dolby, Lan1000, SATA RAID 0,1, 10, 3x1394, ATX - 176лв.; Процесор - примерно Athlon II™ X2 250 Dual Core (3.0GHz, 2MB, 65W, AM3) BOX - 145лв. или Phenom II X2 550 Dual Core (3.1GHz, 1MB L2/6MB L3, 80W, AM3) Black Edition - 190лв. Памети DDR3 1333MHz - примерно 2X2GB - 142лв. или 1X2GB първоначално - 71лв. Захранване - 400W Fortron ATX-400PNF - 83лв.

Общо: 525-546лв. с памети 2Х2GB DDR3 1333MHz и процесор Athlon II™ X2 250 Dual Core; 591лв. с процесор Phenom II X2 550 Dual Core

Това сега вече е наистина нова конфигурация, която няма да остарее скоро. За външна видеокарта не останаха пари, но тя може да се добави по-късно (примерно някоя до 130-150лв.). Цените са на JAR Computers.

Друга по-евтина конфигурация може да се събере на базата на някое по-евтино дъно AM2+, DDR2 и по-евтини памети DDR2, а може и по-евтин процесор AMD Athlon™ X2 7750/7850 Dual-Core (2,7-2,8GHz) с цени 112-125лв. Тогава може вече да спестим пари и за външна видеокарта (примерно 9600GT).

Link to comment
Сподели другаде

Nazikov, точен си както винаги. Разгледах предложените от теб идеи. Първо-Jar Computers ме устройва перфектно, тъй като са ми наблизо. Разгледах първо предложените от теб дънни платки. По-удачно ми се вижда да избера тази на Gigabyte. Отзивите за самия производител за доста хубави, а и самия модел на дъното ми допада. Видях, че има вградено видео-мисля че е ATI Radeon HD4200, поправи ме ако греша. Дъното на ASRock също не е за подценяване. Сега за процесорите: И двата процесора са добри. Прочетох статията, която беще посочил в един от предните коментари за Phenom II X2 550 Dual Core и наистина останах впечатлен. За цената си това е един наистина добър и качествен процесор.Както каза комбиниран с една наистина добра видео-карта, той се справя наистина добре.Оносно паметта-там мисля да взема 2х2 гигабайта 1333МHz. Надявам се проблеми с температурата на компонентите да няма -т.е. да греят прекалено много.

Само се чудя какво да правя със харда. Нямал съм проблеми с него, въпреки че може да се смени. Но за него ще мисля по-нататък.Според мен е по-добре да се придържам към комфигурация с DDR3 дъно. Няма смисъл да взимам с DDR2 дъно и по слаб процесор, която след време(1 година) ще остарее. Впрочем мисля, че ще трябва да сменя и кутията, която е DELUX MF411. Ако може да я погледнеш и да ми препоръчаш нова, ще съм ти много благодарен.Що се отнася до външната видео карта , идват празници зимата така че... :D. Много благодаря за бързият и точен отговор от твоя страна. :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Кутия... някоя на Asus, ако намериш... Те JAR Computers май не предлагат такива, поне на сайта им не виждам. То и аз съм с тяхно менте... не че толкова не върши работа, ама поне на Asus са по-хубави и евтини. Не знам дали от другаде можеш да намериш там при вас или да поръчаш да ти доставят. Видях на сайта на Asus една кутия ТА-К61, която ми харесва и съм виждал и тук в "Технополис" компютър с такава мисля:

post-10359-1250354312_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

... Впрочем мисля, че ще трябва да сменя и кутията, която е DELUX MF411. Ако може да я погледнеш и да ми препоръчаш нова, ще съм ти много благодарен.Що се отнася до външната видео карта , идват празници зимата така че... :D. Много благодаря за бързият и точен отговор от твоя страна. :thumbsup:

Колко пари мислиш да дадеш за кутия? Тази ми се струва добре - имам предвид отпред,където е вентилатора ми се струва,че има мрежа :) Моята е ASUS Middle TA-651 и е по-зле в това отношение. http://www.reset.bg имат разни подобни,но аз мисля да си взема тази :D

Link to comment
Сподели другаде

Що се отнася до кутията, няма да се изшивам с парите, че накрая да не вземат да не достигнат за другите части. Тази,която ми е предложил Nazikov ми харесва. Мисля, че има от къде да я поръчам, но трябва да проверя.
Link to comment
Сподели другаде

Що се отнася до кутията, няма да се изшивам с парите, че накрая да не вземат да не достигнат за другите части. Тази,която ми е предложил Nazikov ми харесва. Мисля, че има от къде да я поръчам, но трябва да проверя.

В Ресет има почти същата,но е означена като ТА-865. :)

Link to comment
Сподели другаде

А да питам за това дъно - ASRock M3A780GXH/128M - каква памет може да му се сложи? Имам предвид - изтеглих един файл-списък,но моделите,които са там не ги виждам да се продават "тук" :). Не знам доколко са капризни DDR3-паметите.
Link to comment
Сподели другаде

А да питам за това дъно - ASRock M3A780GXH/128M - каква памет може да му се сложи? Имам предвид - изтеглих един файл-списък,но моделите,които са там не ги виждам да се продават "тук" :). Не знам доколко са капризни DDR3-паметите.

Имаш предвид този списък с DDR3 памети на 1333MHz и 1600MHz? Те тук са доста марки, но и друга да сложиш трябва да работи. Например за моето сегашно дъно марката Kingmax отсъства в списъка с DDR2 800MHz, но аз съм тъкмо с такава памет и си работи.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...