Jump to content

Какъв ъпгрейд да направя ?


Препоръчан пост

Ще си работят - даже и Dual Channel-режимът трябва да работи, но нищо... вече си ги поръчал. Все пак с повече е по-добре, но нали всичко опира до парите...

Получих информация, че уж дъното ми не можело да работи с повече от 1 Gb RAM на слот ...

Т.е. не можело да се сложат ( 2 x 2 Gb RAM ) ...

Ако е така наистина, ще стане принудително да купя ( 2 x 1 Gb RAM ) и ъпгрейдът ми ще поевтинее с около 50 лв ...

Аз знаех, че дъното ми е ограничено до 4 Gb RAM, но само толкова.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 44
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Получих информация, че уж дъното ми не можело да работи с повече от 1 Gb RAM на слот ...

Т.е. не можело да се сложат ( 2 x 2 Gb RAM ) ...

Ако е така наистина, ще стане принудително да купя ( 2 x 1 Gb RAM ) и ъпгрейдът ми ще поевтинее с около 50 лв ...

Аз знаех, че дъното ми е ограничено до 4 Gb RAM, но само толкова.

Ами аз тук му разгледах спецификацията, а тук му разгледах инструкцията за експлоатация и монтаж и не видях да пише за ограничение от 1GB на DIMM-слот при инсталацията на RAM-паметта. Пише, че поддържа Dual Channel-режим и какво трябва да се спазва, за да е разрешен. Трябва да се пробва, ако може с 2х2GB RAM дали ще работи. Според мен би трябвало. Ти няма да слагаш над 4GB. Примерно, ако поставиш 2х512MB в жълтите слотове и 2х1GB в оранжевите слотове и всички две по две са идентични като параметри, би трябвало да тръгне с 3GB на двуканален режим. Или пък се поставят 2х2GB в жълтите или оранжевите слотове.

Link to comment
Сподели другаде

:)

Един съвет и от мен :)

От опит знам, че PD серията не са много геймърски процесори ...

Едно Е2*** го сваля с поне 20ина % въпреки, че е на 2Гхз и с 1/4 от кеш-а на ПД-то.

Основен момент при твоя проц, е че кеш-а от 2ро ниво НЕ е споделен и от там идва една загуба на КПД.

Ще ти дам пример :

Pentium D 915 @ 3,22Гхз + 8800ГТС(Г80) = 6600т. в 3дМарк06.

Е4600 @ 2,8Гхз + 8800ГТС( Г80) = 9100т. в 3дМарк06

Е5200 @ 3.5Гхз + 8800ГТС( Г80) = 13100т. в 3дМарк06

Е5200 @ 3.75Гхз + 8800ГТС( Г80) = 13330т. в 3дМарк06

При равни условия ( т.е. 8800 е еднаква като характеристики и клок със всички процесори ), като към момента процесорите които съм посочил са около един и същ клас .

Идеята ми е, ако Кризата почна да се мъчи на МАКС при => 1280х1024, да не си мислиш, че е от картата :)

Другата ми идея е за по-натам да се огледаш за ново процесорче ( щом си геймър ) :)

Поздрави :)

post-2772-1248019820_thumb.jpg

post-2772-1248019828_thumb.jpg

post-2772-1248019836_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...

Надеждите бяха големи с този ъпгрейд:

- Надявах се да спрат грешките от рода на CRC-error и други при сваляне на игри;

- Надявах се да спрат съобщенията за вируси при сваляне на игри;

- Надявах се да спрат грешките при инсталиране на игри;

- Надявах се да спрат рестартиранията на ОС при игра с игри;

- Надявах се да спрат блокиранията на ОС при игра с игри ...

Но уви тези гадости продължиха ...

Посъветваха ме да си тествам хардуера с различни програми.

И така тествайки различния хардуер като RAM, CPU, Motherboqrd, HDD най накрая една програма наречена PRIME даде хардуерен проблем с CPU:

[Fri Aug 14 00:50:52 2009]

FATAL ERROR: Rounding was 0.5, expected less than 0.4

Hardware failure detected, consult stress.txt file.

Link to comment
Сподели другаде

Ъпгрейдът означава промяна в хардуера, докато първите 3 неща, споменати от теб, са по-скоро софтуерни проблеми.

Какъв е всъщност в момента компютърът? Как са температурите и захранванията?

Link to comment
Сподели другаде

Ъпгрейдът означава промяна в хардуера, докато първите 3 неща, споменати от теб, са по-скоро софтуерни проблеми.

Какъв е всъщност в момента компютърът? Как са температурите и захранванията?

Стари компоненти:

CPU: DualCore Intel Pentium D 925, 3000 MHz (15 x 200); напрежение = 1.3 V в ядрото на процесора; T=45° C;

M/B: ASRock ConRoeXFire-eSATA2 (3 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 1 AGI Express, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394); T=41° C;

HDD: SAMSUNG 640 Gb; T=34° C;

Нови компоненти от ъпгрейда:

RAM: 2 x ( 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz) )

VIDEO: ATI Radeon HD 4850 (RV770); видеопамет = 1024 Mb; T= 44° C, 44° C, 38° C;

Link to comment
Сподели другаде

Стари компоненти:

CPU: DualCore Intel Pentium D 925, 3000 MHz (15 x 200); напрежение = 1.3 V в ядрото на процесора; T=45° C;

M/B: ASRock ConRoeXFire-eSATA2 (3 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 1 AGI Express, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394); T=41° C;

HDD: SAMSUNG 640 Gb; T=34° C;

Нови компоненти от ъпгрейда:

RAM: 2 x ( 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz) )

VIDEO: ATI Radeon HD 4850 (RV770); видеопамет = 1024 Mb; T= 44° C, 44° C, 38° C;

Значи може да има проблем с процесора, който е съществувал и преди. Ти сега си сменил само видеото и си добавил RAM-памет. Добре ще е да се пробва с друг процесор, който става на дъното линк. Кофти са тия случаи, ама какво да се прави - техника е... По - добрият вариант е да се сменят дъното и процесора с нови и по-съвременни, понеже това дъно поддържа вече ограничен брой процесори и ти връзва ръцете. Захранването смени ли го?

Link to comment
Сподели другаде

Значи може да има проблем с процесора, който е съществувал и преди. Ти сега си сменил само видеото и си добавил RAM-памет. Добре ще е да се пробва с друг процесор, който става на дъното линк. Кофти са тия случаи, ама какво да се прави - техника е... По - добрият вариант е да се сменят дъното и процесора с нови и по-съвременни, понеже това дъно поддържа вече ограничен брой процесори и ти връзва ръцете. Захранването смени ли го?

Със сигурност проблемът с CPU е много отдавна, просто сега излиза на "бял свят" ...

Всъщност смених:

1. Видеото

2. Паметта ( беше 2 x 512 Mb )

3. Захранването - сега е FORTRON Saga 450 W 12sm Fan P4

 

Въпросът е дали да купя:

1. само нов процесор

2. дъно + процесор

 

защото сега паметта ми е на 800 MHz, а дъното поддържа до 667 ?

Link to comment
Сподели другаде

Със сигурност проблемът с CPU е много отдавна, просто сега излиза на "бял свят" ...

Всъщност смених:

1. Видеото

2. Паметта ( беше 2 x 512 Mb )

3. Захранването - сега е FORTRON Saga 450 W 12sm Fan P4

 

Въпросът е дали да купя:

1. само нов процесор

2. дъно + процесор

 

защото сега паметта ми е на 800 MHz, а дъното поддържа до 667 ?

Най-добре е разбира се - ново дъно и процесор. Иначе може да смениш само процесора с някой от списъка за това дъно (може и втора употреба), но и това е частично решение, зависи и от това колко струва процесора на старо де. RAM-паметта ще си полваш и после. Тя сега ти работи на 667МХц. Захранването е екстра.

Link to comment
Сподели другаде

Най-добре е разбира се - ново дъно и процесор. Иначе може да смениш само процесора с някой от списъка за това дъно (може и втора употреба), но и това е частично решение, зависи и от това колко струва процесора на старо де. RAM-паметта ще си полваш и после. Тя сега ти работи на 667МХц. Захранването е екстра.

 

Ако някой има предложения за:

M/B + CPU подходящи за модерни игри, бих бил благодарен !

Link to comment
Сподели другаде

Ако някой има предложения за:

M/B + CPU подходящи за модерни игри, бих бил благодарен !

То не е кой знае какво... Примерно едно по-евтино дъно, но нелошо (със схемен набор Р45) - ASRock P45DE, P45, S775, DDR1200, PCI-E, SB7.1, Lan1000, SATA, ATX - 135лв.; Процесор Dual Core E6300 (2.8GHz, 2MB, 1066MHz FSB, s775) BOX - 148лв.

Друго дъно: Asus P5Q SE, P45, LGA775, DDR1200, PCI-E, SB7.1, Lan1000, SATA, ATX - 165лв.

Link to comment
Сподели другаде

То не е кой знае какво... Примерно едно по-евтино дъно, но нелошо (със схемен набор Р45) - ASRock P45DE, P45, S775, DDR1200, PCI-E, SB7.1, Lan1000, SATA, ATX - 135лв.; Процесор Dual Core E6300 (2.8GHz, 2MB, 1066MHz FSB, s775) BOX - 148лв.

Благодаря !!!

( Едни геймъри ми дават съвети:

1 геймър: ме съветва да купя CPU = Е8400;

2 геймър: опонира на първия: GTA 4 много по-добре на старите phenomi от колкото на Е8400, много пъти е дискутирано, че phenom ii 720 е по-ефтин и по-бърз от Е8400.

Аз нищо не разбирам от CPU и M/B ...

)

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря !!!

( Едни геймъри ми дават съвети:

1 геймър: ме съветва да купя CPU = Е8400;

2 геймър: опонира на първия: GTA 4 много по-добре на старите phenomi от колкото на Е8400, много пъти е дискутирано, че phenom ii 720 е по-ефтин и по-бърз от Е8400.

Аз нищо не разбирам от CPU и M/B ...

)

Съвети много, всичко зависи от парите. Аз ти предлагам добра комбинация от дъно и процесор за игри, която струва под 300лв. Само процесорът E8400 струва 315лв. За игрите не е необходимо винаги да се слагат много мощни и скъпи процесори, защото като видеото не е много мощно няма смисъл. Тази карта дето си сложил е добра, но не е от много мощните. Има и процесори Е7400/Е7500 с цена 215-225лв. Всичко зависи от това, с какъв бюджет разполагаш.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...