Jump to content

Препоръчан пост

@ TEN4O. Благодаря за идеята, опитах, обаче - пак същото, съвсем същото. И в SafeMode не се отваря. Някаква друга идея? Вероятно има начин да се редактира някой конфиг.файл?

 

Активният линк беше за колегата който иска визуален даулоуд статусбар.

 

За твоя проблем предполагам единственото решение е да деинсталираш Файърфокс (самия браузър) и да почистиш всички следи от него ръчно в тези три места.(C:\Program Files\Mozilla Firefox ) (C:\Documents and Settings\username\Application Data\Mozilla ) (C:\Documents and Settings\username\Local Settings\Application Data\Mozilla) под (username) имам придвид твоя акаунт.

След това почистваш с CCleaner и инсталираш наново-бих рестартирал преди да почистя с CCleaner.

 

Общо взето адоните на Файърфокс са и основната й слабост а пък съвсем без тях трябва да си признаем че е гола вода.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 54
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

 

За твоя проблем предполагам единственото решение е да деинсталираш Файърфокс (самия браузър) и да почистиш всички следи от него ръчно в тези три места.(C:\Program Files\Mozilla Firefox ) (C:\Documents and Settings\username\Application Data\Mozilla ) (C:\Documents and Settings\username\Local Settings\Application Data\Mozilla) под (username) имам придвид твоя акаунт.

След това почистваш с CCleaner и инсталираш наново-бих рестартирал преди да почистя с CCleaner.

...

 

Не бих се поколебал да го направя, ако не се стархувах, че така ще загубя доста голямата вече библиотека, създадена с адона Zotero. Знам къде са й файловете, мога да ги копирам на безопасно място, но после дали ще се възстановят, и то в изходния си вид. И ред! Какво би казал по въпроса?

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте. И аз съм с Мозила и въпросът ми е следния. Защо когато отворя една интернет страница и ми товари процесора от 31-67%.

С Мозила 3.5.4 съм, с Windows Xp на 2 дни инсталация. Когато прелиствам дадена страница и насича много лошо. Деинсталирах Мозила и нищо не стана, Service Pack 3 сложих и нищо. Моля, ако някой се досещюа за нещо да ми каже.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте. И аз съм с Мозила и въпросът ми е следния. Защо когато отворя една интернет страница и ми товари процесора от 31-67%.

С Мозила 3.5.4 съм, с Windows Xp на 2 дни инсталация. Когато прелиствам дадена страница и насича много лошо. Деинсталирах Мозила и нищо не стана, Service Pack 3 сложих и нищо. Моля, ако някой се досещюа за нещо да ми каже.

Отвори някой текстов сайт без реклами (напр http://internet.mon.bg/ ) и провери натоварването.

Link to comment
Сподели другаде

Здравей. Когато отворих тази страница нямаше никакво натоварване... нито процесора отчете нещо, а и като въртя скрола си върви гладко. Имаш нещо впредвид ли.

П.С. --- В софтвизия не виждам реклама, но и тук ми насича.

Link to comment
Сподели другаде

Здравей. Когато отворих тази страница нямаше никакво натоварване... нито процесора отчете нещо, а и като въртя скрола си върви гладко. Имаш нещо впредвид ли.

П.С. --- В софтвизия не виждам реклама, но и тук ми насича.

Влез в Control Panel -> Add/Remove Programs и виж дали имаш инсталиран Adobe Flash Player; ако имаш - деинсталирай го. След това си инсталирай последната версия от сайта на Adobe.

Link to comment
Сподели другаде

И аз подобно натоварване съм забелязал на страниците на Zamunda и Arena, както и насичане. Бях с версии 3.0.7 и 3.5.3 на един лаптоп HP. На настолния компютър, на посочените станици и с FF 3.0.15 пак има известно натоварване (не винаги) но поне не насича. С IE8, също не насича, но пак натоварването на процесора си е пак към 50-60%. За разлика от 2-та посочени браузера, при Opera, при включено плавно превъртане, страницата се движи гладко и без излишно натоварване. При IE8 и FF, плавното превъртане не е никога плавно, ами с прекъсвания.
Link to comment
Сподели другаде

Влез в Control Panel -> Add/Remove Programs и виж дали имаш инсталиран Adobe Flash Player; ако имаш - деинсталирай го. След това си инсталирай последната версия от сайта на Adobe.

Явно не е флаш плеара проблема, защото все още е налице проблема. Бях с IE и го смених с Мозила точно поради тази причина/товаренето/. Сега явно и с тоя браузър ще трябва да се разделя, щом Операта била по добра т.е. не товари и не сече.

Аз даже нямам грам обяснение как една страница може да товари толкова процесора, колкото една игра.

Link to comment
Сподели другаде

Не бих се поколебал да го направя, ако не се стархувах, че така ще загубя доста голямата вече библиотека, създадена с адона Zotero. Знам къде са й файловете, мога да ги копирам на безопасно място, но после дали ще се възстановят, и то в изходния си вид. И ред! Какво би казал по въпроса?

Доколкото четох тук Zotero предлага създаване на акаунт и синхронизация на данни. Ако нямаш такъв единственото което ти остава е да пробваш по предложеният от теб начин.Пък при чистата инсталация да си правиш редовен бакъп с MozBackup.

 

Явно не е флаш плеара проблема, защото все още е налице проблема. Бях с IE и го смених с Мозила точно поради тази причина/товаренето/. Сега явно и с тоя браузър ще трябва да се разделя, щом Операта била по добра т.е. не товари и не сече.

Аз даже нямам грам обяснение как една страница може да товари толкова процесора, колкото една игра.

 

Ми недейте я ползва гола Мозилата сложете NoScript и разрешавайте когато решите и/или отделни елементи.

Link to comment
Сподели другаде

@coojoe_213 - ако решиш да тестваш с Opera, пробвай първо с портативната версия, та ако нещо не ти хареса, лесно да я махнеш... Не че и с инсталационната не е лесно, де...

 

:offtopic:

Щом си се върнал на XP, значи със седмицата нещо не сте се спогодили (проблема с яркостта на дисплея и бързото падане на батерията)...

 

@-TEN4O- - с NoScript, AdBlock и FlashBlock, натоварване с FF на посочените страници пак си има (поне при мене)... Важи с особена сила за страници с голяма дължина и много шаващи емоут-икони...

Редактиран от draco_volans
Link to comment
Сподели другаде

На всички ли ви вдига процесора Мозилата /които сте нея/ или сме един-двама. За тоя скрип, който казваш... може да ми обясниш малко повече, тъй като незнам нито за какво служи, нито какво е /добавка, програма/ и фактически каква му е функцията
Link to comment
Сподели другаде

NoScript е Ad-on към лисицата за блокиране на Java-скриптове в страниците, които зареждаш. Много от тези скриптове са картинки, реклами и бутончета, които влизат в състава на страницата. На някои опасни страници, скриптовете са и зловреден код, който използва слаби места в браузера ти, за да предизвика инфекция. С NoScript, при зареждането на всяка нова страница, скриптовете са ти блокирани по подразбиране. Ти сам можеш да избереш кои от тях да позволиш и кои не. За мен това е много полезно. Позволява ми само с едно движение да блокирам почти всички банери на коя да е страница, за да не ме дразнят с натрапчивите си реклами... Примерно, като отворя страницата на Zаmunda с IE8... и направо ослепявам от банери и глупости. С FF и NoScript, страницата става гола като пушка и практически няма никакви банери и реклами. С NoScript се работи много лесно. Пробвай и сам ще видиш за какво става въпрос...
Link to comment
Сподели другаде

И аз имам проблем Мозилата. Отворих Фейсбуук и на главната снимка на профила ми натиснах десен бутон и после "Блокиране на изображения от ..." и снимката и някои други снимки изчезнаха. Как да го оправя?
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...