Jump to content

Парола на wireless рутер TL-WR542G искам да поставя


Препоръчан пост

Имам wireless рутер TP-LINK TL-WR542G, който получава интернет от BTK ADSL Modem.

Въпросът ми е, как да сложа парола, така че съседите, да не могат да ми отнемат от трафика ?

Мерси !

Link to comment
Сподели другаде

Guide-а е за Ports Forwarding, но виждам меню "Security", откъдето най-вероятно ще се намира подменю "Change Password", от там ясно.

Там пише, че преди Port Forwarding, трябва да имам статичен IP адрес.

Затова започвам да следвам инструкциите за постигане на Static IP Address ....

Link to comment
Сподели другаде

Guide-а е за Ports Forwarding, но виждам меню "Security", откъдето най-вероятно ще се намира подменю "Change Password", от там ясно.

 

¦•••SHERIFA•••¦, говориш определено глупости! Виж какво иска човека и после говори относно Пренасочване на порта!!!!

 

Имам wireless рутер TP-LINK TL-WR542G, който получава интернет от BTK ADSL Modem.

Въпросът ми е, как да сложа парола, така че съседите, да не могат да ми отнемат от трафика ?

Мерси !

 

finalista,

 

Отиди на страница 28 и нататък от инструкцията за твоя рутер и си активирай настройките за защита "Enable Wireless Security". Избери си един от начините на защита и си готов.

Предлагам ти да погледнеш на страница 32 от упътването, как се прави WPA-PSK/WPA2-PSK с автоматични настройки. Остава ти само да въведеш паролата в PSK Passphrase и да направиш съответните настройки на лаптопа си. т.е. и той да е с WPA-PSK/WPA2-PSK и същата парола.

За повече информация виж тези теми:

чукни тук

чукни тук

Link to comment
Сподели другаде

...

finalista,

 

Отиди на страница 28 и нататък от инструкцията за твоя рутер и си активирай настройките за защита "Enable Wireless Security". Избери си един от начините на защита и си готов.

Предлагам ти да погледнеш на страница 32 от упътването, как се прави WPA-PSK/WPA2-PSK с автоматични настройки. Остава ти само да въведеш паролата в PSK Passphrase и да направиш съответните настройки на лаптопа си. т.е. и той да е с WPA-PSK/WPA2-PSK и същата парола.

За повече информация виж тези теми:

чукни тук

чукни тук

Добре ....

Започвам от стр.28 на инструкцията

Link to comment
Сподели другаде

Най-лесно(не и най-сигурно) се заключва Wireless.

1. влизаш в рутера на меню Wireless>Wireless Settings

2.Пишеш как да се казва мрежата ти в полето SSID

3.Слагаш отметка Enable Wireless Security

4.Избираш от падащото меню WAP

5.Избираш от менюто колко битов да е ключа

6.Пишеш ключа в полето ,също така на един стикер и този стикер си го залепи на рутера отдолу.Ако случайно го забравиш,за да не налага да ресетнеш рутера наново

7.Натискаш Save бутона.

http://img190.imageshack.us/img190/7305/tplink.th.jpg

Сега когато сканираш за безжични мрежи с PC,щети излезе и твоята мрежа както сия кръстил и ще ти покаже че е заключена.Ако решиш да се канекнеш към нея ще ти поиска ключа.

Link to comment
Сподели другаде

Най-лесно(не и най-сигурно) се заключва Wireless.

1. влизаш в рутера на меню Wireless>Wireless Settings

2.Пишеш как да се казва мрежата ти в полето SSID

3.Слагаш отметка Enable Wireless Security

4.Избираш от падащото меню WAP

5.Избираш от менюто колко битов да е ключа

6.Пишеш ключа в полето ,също така на един стикер и този стикер си го залепи на рутера отдолу.Ако случайно го забравиш,за да не налага да ресетнеш рутера наново

7.Натискаш Save бутона.

http://img190.imageshack.us/img190/7305/tplink.th.jpg

Сега когато сканираш за безжични мрежи с PC,щети излезе и твоята мрежа както сия кръстил и ще ти покаже че е заключена.Ако решиш да се канекнеш към нея ще ти поиска ключа.

 

 

Браво!

 

Лесно и достъпно но , ъъъъ, говориш за WAP, а показваш на примера WEP. За кое по-точно става въпрос? Ако иде реч за WEP, просто спирам дискусията с теб по темата!

 

 

:offtopic: (Я ми кажи къде живееш, и ако си в София до час съм в мрежата ти... камо ли да ти тегля от трафика. С PDA съм вътре, а не с лаптоп....)

Link to comment
Сподели другаде

Браво!

 

Лесно и достъпно но , ъъъъ, говориш за WAP, а показваш на примера WEP. За кое по-точно става въпрос? Ако иде реч за WEP, просто спирам дискусията с теб по темата!

 

 

:offtopic: (Я ми кажи къде живееш, и ако си в София до час съм в мрежата ти... камо ли да ти тегля от трафика. С PDA съм вътре, а не с лаптоп....)

Съжалявам грешката е моя,пише се WEP.

 

П.с.Не живея никъде по София нито има намерение някога да живея в подобно населено място :)

Живея си в дълбоката Индия и се чувствам добре.А за мен по-хубаво от кабела друго няма,безжични глупости не харесвам.Само на mikrotik изпълненията :)

Link to comment
Сподели другаде

Съжалявам грешката е моя,пише се WEP.

 

П.с.Не живея никъде по София нито има намерение някога да живея в подобно населено място :)

Живея си в дълбоката Индия и се чувствам добре.А за мен по-хубаво от кабела друго няма,безжични глупости не харесвам.Само на mikrotik изпълненията :)

 

 

Я по-спокойно момчета, май лошото време ви изкарва от релси....

Хубавото е, че и двамата искате да помогнете, няма значение кой ще го направи!

 

P.S. help, добре е да има защита WEP отколкото нищо, тя е лесна и бърза за настройка, но много слаба като защита, вероятно това е искал да каже Lokoto... По- добре е да бъде с WAP и дори с WAP2 защита, особено в по-гъсто населено място. "Лошите си нямат работа и си я търсят постоянно"

Link to comment
Сподели другаде

¦•••SHERIFA•••¦, говориш определено глупости! Виж какво иска човека и после говори относно Пренасочване на порта!!!!

Ъ-ъ-ъ...

 

Guide-а е за Ports Forwarding, но виждам меню "Security", откъдето най-вероятно ще се намира подменю "Change Password", от там ясно.

:crosseyes1:

 

Ама whatever ;).

Link to comment
Сподели другаде

Ъ-ъ-ъ...

 

 

:crosseyes1:

 

Ама whatever ;).

 

:offtopic:

Извинявай @¦•••SHERIFA•••¦,

 

Но продължаваш да се проявяваш като неподготвен, въпреки това, че стана ясно, от какво точно се нуждае finalista, ти продължаваш да държиш на своето. Абсолютно не желая да се заяждам с теб, но е по-добре да не даваш никакво мнение, отколкото грешно и да въвеждаш в заблуждение останалите потребители. Аз вече съм ял "калая" за опитите ми да изразявам "комтетентно мнение" в този форум, затова и искам да те предпазя и теб от тази поразия....

P.S.

Много, ама много съжалявам, че се налага да спамя тази хубава тема, но мое лично мнение е, че се налага.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...