Прехвърляне към съдържание

Снимка

Парола на wireless рутер TL-WR542G искам да поставя

• Моля, влезте, за да отговорите
11 отговора по тази тема

#1 finalista

finalista

космонавт

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 239 мнения
  • Живущ в:орбитална станция
  • Интереси:Програмиране под DELPHI + FIREBIRD, PHP и MySQL

Публикувано: 12 July 2009 - 07:14

Имам wireless рутер TP-LINK TL-WR542G, който получава интернет от BTK ADSL Modem.
Въпросът ми е, как да сложа парола, така че съседите, да не могат да ми отнемат от трафика ?
Мерси !

#2 ¦•••SHERIFA•••¦

¦•••SHERIFA•••¦

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 39 мнения
  • Живущ в:Pyce, StaunchGamers
  • Интереси:• Горещи геймърски • хардуерни • софтуерни • IT новини • помагане на потребителите при затруднения • писане на F.A.Q.s • куп други дейности и занимания •

Публикувано: 12 July 2009 - 07:24

Guide-а е за Ports Forwarding, но виждам меню "Security", откъдето най-вероятно ще се намира подменю "Change Password", от там ясно.

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

#3 finalista

finalista

космонавт

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 239 мнения

Публикувано: 12 July 2009 - 11:35

Guide-а е за Ports Forwarding, но виждам меню "Security", откъдето най-вероятно ще се намира подменю "Change Password", от там ясно.

Там пише, че преди Port Forwarding, трябва да имам статичен IP адрес.
Затова започвам да следвам инструкциите за постигане на Static IP Address ....

#4 Lokoto

Lokoto

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 428 мнения
  • Живущ в:The Back Site of the Moon

Публикувано: 12 July 2009 - 12:29

¦•••SHERIFA•••¦, говориш определено глупости! Виж какво иска човека и после говори относно Пренасочване на порта!!!!

Имам wireless рутер TP-LINK TL-WR542G, който получава интернет от BTK ADSL Modem.
Въпросът ми е, как да сложа парола, така че съседите, да не могат да ми отнемат от трафика ?
Мерси !

finalista,

Отиди на страница 28 и нататък от инструкцията за твоя рутер и си активирай настройките за защита "Enable Wireless Security". Избери си един от начините на защита и си готов.
Предлагам ти да погледнеш на страница 32 от упътването, как се прави WPA-PSK/WPA2-PSK с автоматични настройки. Остава ти само да въведеш паролата в PSK Passphrase и да направиш съответните настройки на лаптопа си. т.е. и той да е с WPA-PSK/WPA2-PSK и същата парола.
За повече информация виж тези теми:
чукни тук
чукни тук
Gigabyte GA-965P-S3/Intel Core 2 Quad Q8400/2x2GB PQI 800Mhz/Sapphire HD 5670 1GB/2x WD 640GB 7200 64MB SATA III Black/CoolerMaster PSU GX 650W

#5 finalista

finalista

космонавт

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 239 мнения

Публикувано: 12 July 2009 - 12:50

...
finalista,

Отиди на страница 28 и нататък от инструкцията за твоя рутер и си активирай настройките за защита "Enable Wireless Security". Избери си един от начините на защита и си готов.
Предлагам ти да погледнеш на страница 32 от упътването, как се прави WPA-PSK/WPA2-PSK с автоматични настройки. Остава ти само да въведеш паролата в PSK Passphrase и да направиш съответните настройки на лаптопа си. т.е. и той да е с WPA-PSK/WPA2-PSK и същата парола.
За повече информация виж тези теми:
чукни тук
чукни тук

Добре ....
Започвам от стр.28 на инструкцията

#6 help

help

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 114 мнения

Публикувано: 12 July 2009 - 15:47

Най-лесно(не и най-сигурно) се заключва Wireless.
1. влизаш в рутера на меню Wireless>Wireless Settings
2.Пишеш как да се казва мрежата ти в полето SSID
3.Слагаш отметка Enable Wireless Security
4.Избираш от падащото меню WAP
5.Избираш от менюто колко битов да е ключа
6.Пишеш ключа в полето ,също така на един стикер и този стикер си го залепи на рутера отдолу.Ако случайно го забравиш,за да не налага да ресетнеш рутера наново
7.Натискаш Save бутона.
Публикувано изображение
Сега когато сканираш за безжични мрежи с PC,щети излезе и твоята мрежа както сия кръстил и ще ти покаже че е заключена.Ако решиш да се канекнеш към нея ще ти поиска ключа.

#7 finalista

finalista

космонавт

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 239 мнения

Публикувано: 12 July 2009 - 16:10

Благодаря, стана чудесно !!!!
с настройки:
WPA-PSK/WPA2-PSK с автоматични настройки.
PSK Passphrase = ********

#8 Lokoto

Lokoto

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 428 мнения

Публикувано: 12 July 2009 - 16:11

Най-лесно(не и най-сигурно) се заключва Wireless.
1. влизаш в рутера на меню Wireless>Wireless Settings
2.Пишеш как да се казва мрежата ти в полето SSID
3.Слагаш отметка Enable Wireless Security
4.Избираш от падащото меню WAP
5.Избираш от менюто колко битов да е ключа
6.Пишеш ключа в полето ,също така на един стикер и този стикер си го залепи на рутера отдолу.Ако случайно го забравиш,за да не налага да ресетнеш рутера наново
7.Натискаш Save бутона.
Публикувано изображение
Сега когато сканираш за безжични мрежи с PC,щети излезе и твоята мрежа както сия кръстил и ще ти покаже че е заключена.Ако решиш да се канекнеш към нея ще ти поиска ключа.

Браво!

Лесно и достъпно но , ъъъъ, говориш за WAP, а показваш на примера WEP. За кое по-точно става въпрос? Ако иде реч за WEP, просто спирам дискусията с теб по темата!

:offtopic: (Я ми кажи къде живееш, и ако си в София до час съм в мрежата ти... камо ли да ти тегля от трафика. С PDA съм вътре, а не с лаптоп....)
Gigabyte GA-965P-S3/Intel Core 2 Quad Q8400/2x2GB PQI 800Mhz/Sapphire HD 5670 1GB/2x WD 640GB 7200 64MB SATA III Black/CoolerMaster PSU GX 650W

#9 help

help

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 114 мнения

Публикувано: 12 July 2009 - 16:45

Браво!

Лесно и достъпно но , ъъъъ, говориш за WAP, а показваш на примера WEP. За кое по-точно става въпрос? Ако иде реч за WEP, просто спирам дискусията с теб по темата!

:offtopic: (Я ми кажи къде живееш, и ако си в София до час съм в мрежата ти... камо ли да ти тегля от трафика. С PDA съм вътре, а не с лаптоп....)

Съжалявам грешката е моя,пише се WEP.

П.с.Не живея никъде по София нито има намерение някога да живея в подобно населено място :)
Живея си в дълбоката Индия и се чувствам добре.А за мен по-хубаво от кабела друго няма,безжични глупости не харесвам.Само на mikrotik изпълненията :)

#10 Perkoto

Perkoto

Le Sage

• Автори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 442 мнения
  • Живущ в:Хубаво е понякога в София
  • Интереси:Коли, компютри и хубава бира, ама хубава...

Публикувано: 12 July 2009 - 17:08

Съжалявам грешката е моя,пише се WEP.

П.с.Не живея никъде по София нито има намерение някога да живея в подобно населено място :)
Живея си в дълбоката Индия и се чувствам добре.А за мен по-хубаво от кабела друго няма,безжични глупости не харесвам.Само на mikrotik изпълненията :)

Я по-спокойно момчета, май лошото време ви изкарва от релси....
Хубавото е, че и двамата искате да помогнете, няма значение кой ще го направи!

P.S. help, добре е да има защита WEP отколкото нищо, тя е лесна и бърза за настройка, но много слаба като защита, вероятно това е искал да каже Lokoto... По- добре е да бъде с WAP и дори с WAP2 защита, особено в по-гъсто населено място. "Лошите си нямат работа и си я търсят постоянно"
The trouble with having an open mind, of course, is that people will insist on coming along and trying to put things in it.
Terry Pratchett

#11 ¦•••SHERIFA•••¦

¦•••SHERIFA•••¦

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 39 мнения
  • Живущ в:Pyce, StaunchGamers
  • Интереси:• Горещи геймърски • хардуерни • софтуерни • IT новини • помагане на потребителите при затруднения • писане на F.A.Q.s • куп други дейности и занимания •

Публикувано: 12 July 2009 - 18:54

¦•••SHERIFA•••¦, говориш определено глупости! Виж какво иска човека и после говори относно Пренасочване на порта!!!!

Ъ-ъ-ъ...

:crosseyes1:

Ама whatever ;).

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

#12 Lokoto

Lokoto

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 428 мнения

Публикувано: 13 July 2009 - 10:47

Ъ-ъ-ъ...

:crosseyes1:

Ама whatever ;).

:offtopic:
Извинявай @¦•••SHERIFA•••¦,

Но продължаваш да се проявяваш като неподготвен, въпреки това, че стана ясно, от какво точно се нуждае finalista, ти продължаваш да държиш на своето. Абсолютно не желая да се заяждам с теб, но е по-добре да не даваш никакво мнение, отколкото грешно и да въвеждаш в заблуждение останалите потребители. Аз вече съм ял "калая" за опитите ми да изразявам "комтетентно мнение" в този форум, затова и искам да те предпазя и теб от тази поразия....
P.S.
Много, ама много съжалявам, че се налага да спамя тази хубава тема, но мое лично мнение е, че се налага.

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители