Jump to content

Препоръчан пост

Бихте ли ми обяснили каква е тази мрежова атака която касперски блокира (за един приятел става на въпрос) - той ми прати шот който прилагам:

http://i26.tinypic.com/2n8rku9.jpg

 

Моля обяснете ми за да мога да му кажа за какво става на въпрос и какво да направи в случая!

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 43
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Бихте ли ми обяснили каква е тази мрежова атака която касперски блокира (за един приятел става на въпрос) - той ми прати шот който прилагам:

http://i26.tinypic.com/2n8rku9.jpg

 

Моля обяснете ми за да мога да му кажа за какво става на въпрос и какво да направи в случая!

И аз доскоро получавах по няколко пъти на ден подобно съобщение:

post-10359-1246997519_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Ами, системата е атакувана от друга система на въпросния IP адрес. Kaspersky е блокирала атаката и е блокирала и съотвения IP адрес. Това може да е както умишлено, така и неумишлено, ако въпросният компютър е заразен с нещо и е използван като прикритие.
Link to comment
Сподели другаде

Благодаря от мен! Така предполагах и аз и дори щях да питам интернет-доставчика дали е възможно да открием къде са тези компютри по IP-адресите. Преди една седмица обаче имаше голяма авария в мрежата на доставчика в следствие на гръмотевична буря и близо два дни нямах интернет. От тогава насам като че ли не получавам такива съобщения...
Link to comment
Сподели другаде

Това може да е както умишлено, така и неумишлено, ако въпросният компютър е заразен с нещо и е използван като прикритие.

 

В този случай какво ще препоръчате да се направи за да мога да му кажа и съответно да го приложи?

Link to comment
Сподели другаде

Ми и аз точно днеска на 4 пъти получих такива атачки от DCOM 94.231.... и DCOM 94.137... и още 2, които не ги записах... Всичките млатеха по порт 135. Погледнах си Win-ската стеница и видях, че е изключена. Включих я и видях, че в Exceptions се е намъкнал DCOM (135). Махнах го и се надявам с домогванията да се спре до тук... Иначе, avast! ми ги блокира като при Nazikov.
Link to comment
Сподели другаде

Не разбрах само дали е необходимо да сканира с някоя програма допълнително или това което касперски е направил е достатъчно като се има в предвид ,че MBAM не открива нищо (той има само нея макар ,че му препоръчах и SAS)!
Link to comment
Сподели другаде

Не разбрах само дали е необходимо да сканира с някоя програма допълнително или това което касперски е направил е достатъчно като се има в предвид ,че MBAM не открива нищо (той има само нея макар ,че му препоръчах и SAS)!

Достатъчна е реакцията на Касперски. Нищо повече не може да направи.

Link to comment
Сподели другаде

Не разбрах само дали е необходимо да сканира с някоя програма допълнително или това което касперски е направил е достатъчно като се има в предвид ,че MBAM не открива нищо (той има само нея макар ,че му препоръчах и SAS)!

Важно е порт-а да е затворен и няма проблеми. Тогава защитната стена само ще отчита, че на тоя порт се опитва да се осъществи връзка. Дори и без защитна стена и при затворен порт (услуга), не трябва да има проблем. Intrusion.Win.NETAPI.buffer-overflow.exploit. Пробвайте и SYN сканиране с Nmap на порт 445 и вище как ще реагира Касперски.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря за инфото - ще му кажа да не се безпокои! :svlove:

Може да направи да не му показва съобщение,за да не се дразни,Kaspersky ще продължава да ги блокира без да уведомява.

Link to comment
Сподели другаде

http://www.pic-bg.net/files/a9534xhl3k9ubzrkzqz338pnsmoio2wgndkh69zx_thumb.jpg Това нормално ли е според вас? Не ми се вярва, да са реални атаки.

еdit:не вярвам, защото и на свеж уин и на току що инсталирана стена, без зададени правила, пак показва подобни атаки.

Link to comment
Сподели другаде

обект си на агресивно сканиране на портовете с цел да се разбере кои ползваш и после да бъдеш атакуват с ДоС атака по използваните портове. относно първия пост мен касперски ми е блокирало често така домашната мрежа. като гледам атаката идва от адрес 192.168.0.х който се използва за вътрешни мрежи.
Link to comment
Сподели другаде

http://www.pic-bg.net/files/a9534xhl3k9ubzrkzqz338pnsmoio2wgndkh69zx_thumb.jpg Това нормално ли е според вас? Не ми се вярва, да са реални атаки.

еdit:не вярвам, защото и на свеж уин и на току що инсталирана стена, без зададени правила, пак показва подобни атаки.

 

Като в допълнение на The Graverobber, може да се предположи, че има заразен компютър в мрежата с "този" адрес. Вероятно някой червей се опитва да сканира портонете ти отвън, за да се нагнезди на машината ти. Препоръка: Звънни на доставчика, за да се разбере с проблемния клиент, ако трябва и да го изключи....

Link to comment
Сподели другаде

Не винаги атаките могат да бъдат възприемани като такива. Когато си в мрежа геймърите, които си търсят партньори он-лайн също се сканират портовете на машини.

Това се засича от защитната стена и тя дава съобщение за атака! В друг случай, както Венци каза атаката може да идва от инфектирана машина и юзерът на заразеният компютър може и да не знае.Чак накрая оставям възможността от реална атака. Аз съм в LAN и заедно с моето IP има още 500 IP-та! Какъв е шансът хакерът да се цели точно в мен примерно и сами можете да прецените!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...