Jump to content

Администраторски права


aries315

Препоръчан пост

Здравейте,

На един служебен компютър има създаден администраторски акаунт, никой не знае паролата, но има специфичен софтуер който трябва да се запази, така че преинсталиране не може да се прави. Необходимо е инсталиране на допълнителен софтуер, така че въпроса е: как да вляза с администраторски права или друг начин, който ми позволявя пълен достъп, ако има такъв разбира се. Поздрави.

Link to comment
Сподели другаде

Създайте допълнителен акаунт, който да има администраторски права и за да можете да смените/изтриете паролата.

 

ПП Иначе ситуацията е доста интересна. Най-вероятно бивш служител....

Link to comment
Сподели другаде

Едва ли ще стане със създаване на администраторски акаунт! Както подразбирам, явно работният акаунт е с ограничени права и едва ли ще е достъпно създаване на нов акаунт! :lookaround:

 

Ако е XP има надежда да бъде разбита паролата на администраторския акаунт (има такива програми в интернета, но аз няма да ти кажа директно.-т.3 от Правилата на форума), но ако е с Виста -просто забрави, шансът е практически нулев. :crosseyes1:

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,

На един служебен компютър има създаден администраторски акаунт, никой не знае паролата, но има специфичен софтуер който трябва да се запази, така че преинсталиране не може да се прави. Необходимо е инсталиране на допълнителен софтуер, така че въпроса е: как да вляза с администраторски права или друг начин, който ми позволявя пълен достъп, ако има такъв разбира се. Поздрави.

здравеи :)

лично аз не бих ти отговорил на така формулираният въпрос.

каде е човекът създал акаунта?

защо не се свържете със него?

защото във определени ситуации...

нали ме разбираш ;)

Link to comment
Сподели другаде

здравеи :)

лично аз не бих ти отговорил на така формулираният въпрос.

каде е човекът създал акаунта?

защо не се свържете със него?

защото във определени ситуации...

нали ме разбираш ;)

 

Случая е абсолютно прозаичен. Това е компютър който от доста време стои неизползваем в склада и сега ни дотрябва, но нито се знае кой е правил конфигурацията, нито кой е бил системен тогава. Фирмата е с доста служители и леко хаотична. Та така. Ще се бориме с проблема. Благодаря за отговорите.

 

PS. А иначе е с ХР. Да отговоря на Перкото. Така че ще се пробвам да я разбивам паролата.

Slammer, така както ми предлагаш, нищо не направих. Работният акаунт е общо взето с нулеви права.

Link to comment
Сподели другаде

пробваи с контрол алт и дел и в прозореца които се отваря пишеш administrator с малки букви.

парола не се въввждаи.

пиши дали се е получило.

или шифт вмвсто дел нв помня...

 

не несе получава sorry за тоя пост

Link to comment
Сподели другаде

За да си улеснен още повече:

 

http://91.196.126.51/posters/f44aff7a351b30f4bc199bae33862dc6943c4735MSERD.jpg

 

Има и други буутващи дискове конкретно за премахване на пароли. Имай предвид, че ако съответният потребител с парола има криптирани папки или файлове, след изтриване на паролата тяхното съдържание става недостъпно.

Link to comment
Сподели другаде

пробваи с контрол алт и дел и в прозореца които се отваря пишеш administrator с малки букви.

парола не се въввждаи.

пиши дали се е получило.

или шифт вмвсто дел нв помня...

 

не несе получава sorry за тоя пост

но ако при инсталирането на уин не е сложена парола би тряабвало да се получи

при положение че паролата за адм е сложена при създаването на 2рия акаунт

все пак опитаи имате 1 поговорка от опит глава не боли успех :)

ctrl+alt+del

при зареждането кадето изисква парола.

Link to comment
Сподели другаде

Ако е XP има надежда да бъде разбита паролата на администраторския акаунт (има такива програми в интернета, но аз няма да ти кажа директно.-т.3 от Правилата на форума), но ако е с Виста -просто забрави, шансът е практически нулев. :crosseyes1:

Малко пресилено казано. Никакъв проблем не е за човек да мине през паролата и на Виста.И не е нужно да си специалист.Напълно легално това може да стане с Windows Key /и не само/.Има начин и без програма но както е посочено в цитата не са желателни подобни публикации.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...