Jump to content

Търся firewall програма


Препоръчан пост

Outpost е по-тежка от Comodo, може да е с малко, но отстъпва!

-справя се по-зле при вътрешните атаки може да е с малко, но отстъпва!

- не дава толкова големи привилигии за настройка, както е при Comodo може да е с малко, но отстъпва!

 

Може би има и още показатели, по които Outpost отстъпва на Comodo, и като ги събереш процентите, макар и незначителни, стават значителни...особено за хора, които са по-взискателни на тема:"сигурност и защита"!

 

И тук не става lвъпрос за крайности, много моля - без осъждение!

Не съм рекламен агент на Comodo, нито пък работя в компанията разработваща защитния софтуер!

Доволен съм от нея, чета постове по другите форуми и следя тестовете, които правят независимите лаборатории...но най-вече на праден план е личното убеждение от перфектната работа на Comodo! Дайте да не се осъждаме, защото не всеки, който е доволен и препоръчва даден продукт, е негов маниакален фен!

IvanD,comodo я бях инсталирал на компа си и твърдя,че доста се усеща.Тежка е.При стартиране на компа бави,но това не е фатално.Мога да го приема.Все пак не рестартирам компа на 5 минути.Интерфейса е доста шарен и натрапчив.Хайде и това бих изтърпял.Нали е уж най-добрата(относително понятие).Но като браузвам или отварям приложения да ми бави...това няма ка да изтрая.Около час я изтърпях и я разкарах.Не съм навътре в материята,но знам едно нещо със сигурност-outpost pro e по-лека от comodo.Първата не се усеща изобщо на системата ми.Все едно съм с уиндоуската стена.Ползвам я ...около 2 месеца и имам наблюдения.Отделно шансовете да объркам нещо при насторйките при първата е нулев.За останалите неща,които казваш,не знам и не споря.

Link to comment
Сподели другаде

IvanD,comodo я бях инсталирал на компа си и твърдя,че доста се усеща.Тежка е.При стартиране на компа бави,но това не е фатално.Мога да го приема.Все пак не рестартирам компа на 5 минути.Интерфейса е доста шарен и натрапчив.Хайде и това бих изтърпял.Нали е уж най-добрата(относително понятие).Но като браузвам или отварям приложения да ми бави...това няма ка да изтрая.Около час я изтърпях и я разкарах.Не съм навътре в материята,но знам едно нещо със сигурност-outpost pro e по-лека от comodo.Първата не се усеща изобщо на системата ми.Все едно съм с уиндоуската стена.Ползвам я ...около 2 месеца и имам наблюдения.Отделно шансовете да объркам нещо при насторйките при първата е нулев.За останалите неща,които казваш,не знам и не споря.

 

Това, което казваш са глупости!!!

Comodo била по-тежка от Outpost - забелязва се, че говориш от незнание!

Забавяла машината при стартиране и още какво било...а и интернета ти забавяла.

Е при мен защо не се усеща Комодо?!

Защо не ми бави машината и интернета?!

 

Ако нета не ти е добър или машината ти нещо куцука, не ти е виновна Комодо!

Все сме свикнали да обвиняваме всеки друг, но не и да погледнем в "двора" си!

За първи път виждам човек, който да се оплаква, че Комодо му тежала и му забавяла интернета!!!

Аз съм със Селерон 2 GHz 128 К и RAM 768 MB 333 MHz

 

Сега Комодо не е перфектната защитна стена, и тя си има недостатъци, но да се обвинява за глупости, и така не бива!

Link to comment
Сподели другаде

Това, което казваш са глупости!!!

Comodo била по-тежка от Outpost - забелязва се, че говориш от незнание!

Забавяла машината при стартиране и още какво било...а и интернета ти забавяла.

Е при мен защо не се усеща Комодо?!

Защо не ми бави машината и интернета?!

 

Ако нета не ти е добър или машината ти нещо куцука, не ти е виновна Комодо!

Все сме свикнали да обвиняваме всеки друг, но не и да погледнем в "двора" си!

За първи път виждам човек, който да се оплаква, че Комодо му тежала и му забавяла интернета!!!

Аз съм със Селерон 2 GHz 128 К и RAM 768 MB 333 MHz

 

Сега Комодо не е перфектната защитна стена, и тя си има недостатъци, но да се обвинява за глупости, и така не бива!

E аз съм с е 8400,така че това отпада като вариант(куцането).Няма нищо за разбиране в това,да различиш кое е по-бързо и кое по-бавно.Тъй като съм пробвал и двете стени ти казах-компа ми зарежда всичко по-бързо когато съм с outpost,oтколкото с comodo.Aко за това се иска да си '' разбирач''(да различаваш бързо от бавно)....какво да ти кажа,освен да го повторя бавно за да го осмислиш.Защитната стена,като всяко друго приложение заема ресурси.След като заема ресурси,следователно натоварва и ситемата.Малко или много,това е друг въпрос.За теб отварянето на приложение 1-2 секунди или минута след стартирането може да е нормално,за други е цяла вечност.Надявам се разбра какво се опитвам да ти кажа.Нека и други,ползвали двете стени да изкажат мнение-коя е по-тежката от двете.Вземе незнаещия(в случая аз),да изляза прав. :D .И не ми казвай какво съм казал или кого обвинявам.И в кой двор гледам?Къде в горния ми пост видя подобно нещо?Къде се отплесна не те знам.Аз за какво говоря ,ти къде отиде.

Link to comment
Сподели другаде

Eто и един шот от мен на процесите на outpost firewall pro 6.5.5 и колко памет заемат http://www.pic-bg.net/files/5u3itvm1vmq13uqi2niy8gayfqhjl3fset9gbkwv_thumb.jpg

op_mon.exe-2512kb

acs.exe-19444kb

Направи ми впечатление,че при инсталация на стената след антивируса и премахването на отметките на anti-spyware и web control по време на инсталацията й,които така или иначе няма да са активни след това,така се получава,че заеманата рам памет е по-малко,отколкото ако горните две(anti-spyware и web control)се инсталират.Не знам защо е така....след като и в двата случая те не са активни.

еdit: :D скайпа ми заема два пъти повече рам от защитната стена.

Link to comment
Сподели другаде

Аз няма да споря с теб! Каквото имах да ти кажа, вече ти го казах!

Разумния човек разбира от първия път!

 

Ето и от мен един шот да видиш, че дяволът не е толкова черен, колкото го изкарваш!

http://prikachi.com/files/965869z.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Редно е да вмъкна, че шотовете, които давате, на практика не значат почти нищо. Информацията в колоната Mem Usage на Task Manager не е напълно безполезна, но е доста слаб ориентир за заеманата от дадена програма памет. Изведете графа VM Size. Да не говорим, че паметта не е единственият фактор. Стените натоварват и процесора, което също е от значение. Отделно може да се спомене и ежедневното натоварване, което е по-трудно да се измери по някакъв емпиричен начин, а по-скоро се усеща на практика, когато има повече активни връзки и стената трябва да обработва повече пакети и/или доколко HIPS-ът кара системата да работи по-мудно като цяло. Леко по-различно нещо, но също донякъде показателно, е времето за инициализация на драйверите на програмите.
Link to comment
Сподели другаде

Аз няма да споря с теб! Каквото имах да ти кажа, вече ти го казах!

Разумния човек разбира от първия път!

 

Ето и от мен един шот да видиш, че дяволът не е толкова черен, колкото го изкарваш!

http://prikachi.com/files/965869z.jpg

Да. Разумния разбира от първия път,но при теб и от третия няма ефект.Аз ти го написах в предните си постове,а последния е констатация на нещо,което не знаех до вчера и няма много общо.А ти като си голям професор пробвал ли си последната версия на outpost или говориш наизуст?Изобщо пробвал ли си някоя от последните две версии,щото като те гледам май не си?И като не си ги пробвал ,как разбра коя как се държи на системата?Аз поне съм пробвал преди 2 месеца комодото.И как за пръв път чуваш,че дадена стена пречи на интернет трафика?Отвори и други форуми и ще видиш че има доста хора с подобни проблеми с други защитни стени.А и не само това не ми хареса.Казах ти и за други неща-шарен интерфейс,наподобяващ цигански карнавал,адски объркващ и неудобен,особено за потребители,нямащи опит.На теб ако ти харесва,на мен ми идва в повече.А и в крайна сметка потребителя не е длъжен да разбира от всичко и да се чуди кое какво е.Да ти е минавало през акъла,че за да ми бави системата при старт(комодо),а на теб не,това може да се дължи на несъвместимост с друго зареждащо се със системата приложение?И в случая кое виновен?Ествествено приложението.Аз не обичам претенциозни програми.Направо ги разкарвам.След като мога да ги заменя с други,които няма да ми създава тези проблеми.Поради същата причина разкарах преди време и касперски-много претенции.Спирам да споря с теб.Ползвай си комодо като искаш.Аз си оставам на outpost.

Link to comment
Сподели другаде

Да. Разумния разбира от първия път,но при теб и от третия няма ефект.Аз ти го написах в предните си постове,а последния е констатация на нещо,което не знаех до вчера и няма много общо.А ти като си голям професор пробвал ли си последната версия на outpost или говориш наизуст?Изобщо пробвал ли си някоя от последните две версии,щото като те гледам май не си?И като не си ги пробвал ,как разбра коя как се държи на системата?Аз поне съм пробвал преди 2 месеца комодото.И как за пръв път чуваш,че дадена стена пречи на интернет трафика?Отвори и други форуми и ще видиш че има доста хора с подобни проблеми с други защитни стени.А и не само това не ми хареса.Казах ти и за други неща-шарен интерфейс,наподобяващ цигански карнавал,адски объркващ и неудобен,особено за потребители,нямащи опит.На теб ако ти харесва,на мен ми идва в повече.А и в крайна сметка потребителя не е длъжен да разбира от всичко и да се чуди кое какво е.Да ти е минавало през акъла,че за да ми бави системата при старт(комодо),а на теб не,това може да се дължи на несъвместимост с друго зареждащо се със системата приложение?И в случая кое виновен?Ествествено приложението.Аз не обичам претенциозни програми.Направо ги разкарвам.След като мога да ги заменя с други,които няма да ми създава тези проблеми.Поради същата причина разкарах преди време и касперски-много претенции.Спирам да споря с теб.Ползвай си комодо като искаш.Аз си оставам на outpost.

 

Бях решил да не ти отговарям, но виждам, че си започнал вече да се оливаш!

Ти си единственият човек, който казва, че защитната стена на Комодо тежяла!

Това може да го каже само човек, който си няма и грам понятие от софтуер за защита!Където и да го кажеш това, все ще ти се смеят, защото невежеството ти се вижда от километри! А относно това, че Комодо забавяла и интернета ти, говорих конкретно за Комодо, а не комплексно за защитните стени, дечко!!! Не съм пробвал Outpost, не искам и да я пробвам! Все пак Комодо е преди Outpost, така че няма смисъл за мен да правя крачка назад! Колкото и да те гризе ядецът отвътре защитната стена на Комодо се справя по-добре при вътрешните атаки, по-лека е и дава повече власт на потребителя за настройка! Последното определено не представлява интерес за новаци, като теб, но има хора, които със сигурност това е от значение! Такива хора са юзърите, които са по взискателни, когато става въпрос да защитават машината си, на която имат важна информация, системните администратори също влизат в тази графа! Какво да ти отговоря на това, че интерфейсът на Комодо бил като : "цигански карнавал"?! Оприличаваш се на калпавия водолаз, дето водораслите му пречели! Това може да го установи човек, който е бил с Комодо 1 ч. за повече не стига, освен някоя безсмислица да постнеш! Като ти харесва толкова Outpost ползвай си я със здраве, но не плюй по друг продукт, който не познаваш добре! Въпросът за сравнението между Комодо и Outpost беше принципен...може да е с малко, но Комодо е с две стъпала пред Outpost!

Link to comment
Сподели другаде

Не съм пробвал Outpost, не искам и да я пробвам!

При това положение не е редно и ти да плюеш и критикуваш продукт, който не познаваш. На практика това ти изказване прави всичките останали спрямо Outpost невалидни. Всъщност дори може да се каже, че ти си в по-грешна позиция, защото се изказваш категорично за продукт, който не си използвал, докато liver, малко или много, е ползвал Comodo Internet Security.

 

А тъпнята, че Comodo е с две стъпала по-напред от Outpost, вече съм я коментирал. Казваш, че не си краен и не работиш за Comodo (и подобни), но по думите ти това не личи. Напротив, вижда се доста крайно мнение и отричане на всичко друго само заради някакви абсолютно дребни разлики в представянето на програмите на някакъв доста едностранчив тест.

 

В другата тема говориш за манталитети. Аз да ти говоря ли тук за инат?

Link to comment
Сподели другаде

Бях решил да не ти отговарям, но виждам, че си започнал вече да се оливаш!

Ти си единственият човек, който казва, че защитната стена на Комодо тежяла!

Това може да го каже само човек, който си няма и грам понятие от софтуер за защита!Където и да го кажеш това, все ще ти се смеят, защото невежеството ти се вижда от километри! А относно това, че Комодо забавяла и интернета ти, говорих конкретно за Комодо, а не комплексно за защитните стени, дечко!!! Не съм пробвал Outpost, не искам и да я пробвам! Все пак Комодо е преди Outpost, така че няма смисъл за мен да правя крачка назад! Колкото и да те гризе ядецът отвътре защитната стена на Комодо се справя по-добре при вътрешните атаки, по-лека е и дава повече власт на потребителя за настройка! Последното определено не представлява интерес за новаци, като теб, но има хора, които със сигурност това е от значение! Такива хора са юзърите, които са по взискателни, когато става въпрос да защитават машината си, на която имат важна информация, системните администратори също влизат в тази графа! Какво да ти отговоря на това, че интерфейсът на Комодо бил като : "цигански карнавал"?! Оприличаваш се на калпавия водолаз, дето водораслите му пречели! Това може да го установи човек, който е бил с Комодо 1 ч. за повече не стига, освен някоя безсмислица да постнеш! Като ти харесва толкова Outpost ползвай си я със здраве, но не плюй по друг продукт, който не познаваш добре! Въпросът за сравнението между Комодо и Outpost беше принципен...може да е с малко, но Комодо е с две стъпала пред Outpost!

:haha: :haha: :haha: Да,прав си.От километри си личи кой с какъв манталитет е.Особено показателен е начина ти на изразяване,и крайната защита на даден продукт.На такива като теб им пускаш фитила и им гледаш сейра.Достатъчно беше да кажа 2 лоши думи за любимия ти комодо и ти скочи.И въобще не ме е яд че комодо била по-сигурна и не знам си каква стена от outpost.Не съм го отрекъл.На мен за такива глупости не ми пука изобщо.Aко си мислиш,че по цял ден ще седна да тествам и сменям защитните си продукти,много се лъжеш.Хората имат по-важни неща за вършене.

Еdit:Едно ще ти кажа-не е нужно,когато не си съглсен с дадена позиция,да започваш да нападаш на лична основа и да категоризираш кой кой е.С това единствено показваш,че на хора като теб,когато не им достига сиво вещество,за да изкажат аргументите си и да водят нормална дискусия прибягват до обиди.Няма да започвам и аз да обиждам,защото ще се принизя на твоето ниво.Ако и от 4-тия път не си схванал картинката...много жалко за теб.

Night raven,защо казваш ,че всичките му изказвания досега за оутпост били невалидни,следствие последния му пост,все едно преди него(последния му пост) са били валидни?Щяха да са такива,ако поне я е ползвал,а господина не я е.Господина единственото което прави в постовете си в тази тема,е да напада,обижда,категоризира кой какъв е,да слага думи в устата на другите,които те не са казали,за да може после да изкара някакви изкривени факти в своя защита.Аз така виждам нещата.

Link to comment
Сподели другаде

При това положение не е редно и ти да плюеш и критикуваш продукт, който не познаваш. На практика това ти изказване прави всичките останали спрямо Outpost невалидни. Всъщност дори може да се каже, че ти си в по-грешна позиция, защото се изказваш категорично за продукт, който не си използвал, докато liver, малко или много, е ползвал Comodo Internet Security.

 

А тъпнята, че Comodo е с две стъпала по-напред от Outpost, вече съм я коментирал. Казваш, че не си краен и не работиш за Comodo (и подобни), но по думите ти това не личи. Напротив, вижда се доста крайно мнение и отричане на всичко друго само заради някакви абсолютно дребни разлики в представянето на програмите на някакъв доста едностранчив тест.

 

В другата тема говориш за манталитети. Аз да ти говоря ли тук за инат?

 

За инат - НЕ, защото и ти самият можеш да видиш, че заяждането при това умишлено е от страна на liver!

Бил съм с по-стари версии на Outpost, но с най-новите НЕ съм бил! Предпочетох да бъда искрен,най-лесно ми беше да излъжа, нали?

Не съм краен, макар и така да ти звуча! Ако утре Outpost покажат, че са по-добри от Комодо, ще премина веднага на Outpost, което не ме прави краен фен на Комодо! Просто търся най-доброто, това е...дори и незначителните неща ми правят впечатление! Той също говори за Касперски, че тежи, но не е пробвал със сигурност последната 2010 версия на руснаците за да се убеди, че греши! Проблем няма от моя страна и затова спирам дотук! :peace:

Link to comment
Сподели другаде

Просто търся най-доброто, това е...

Това е много относително понятие. Да не говорим, че не е нужно потребител да позва най-добрите на теория програми, за да е добре защитен. Това е по-скоро (не напълно, но по-скоро) параноя, отколкото практичност.

Разбира се всеки си прави избора за себе си.

Link to comment
Сподели другаде

IvanD,кога най-накрая ще спреш да слагаш думи в уста ми,които аз не съм казал(касперски била тежка).Не съм казал,че е тежка,а претенциозна.Има огромна разлика,нали?Второ,не мога да разбера,как може да твърдиш че се заяждам,като още на първия си пост почваш да категоризираш кой какъв бил,а после се оплакваш,че другите се заяждали.Българите това,българите онова.В повечето си постове само това повтаряш и все натам извърташ нещата.:haha: Ще ме умориш човек,спри се.Не ме карай да се смея.Знаеш ли колко като теб си мислят,че са по-различни,а всъщност 99% казват това,което и ти?Различен ли се опитваш да се изкараш,не знам. Различен е този,които знае и осъзнава напълно,че не е по-различен от останалите.Толкова е просто.
Link to comment
Сподели другаде

И аз съм си инсталирвал Comodo и то два или три пъти. Но на втория компютър (лаптоп), който ползва споделения интернет от първия компютър, страниците винаги се отваряха (зареждаха) бавно. Такова забавяне с други защитни стени не съм имал.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...