Jump to content

Проблем с Windows (каква изненада), бавен комп...


didka8

Препоръчан пост

Здравейте, знам, че все някъде има подобна тема, но искам да споделя конкретната ситуация.

Преди около година и половина Microsoft ми се бяха скарали, че имам нелегитимен софтуер, но аз им махнах съобщенията (по принцип не разбирам много от компютри и още не бях зацепила, че с ъпдейтите са ме 'хванали'... добре де, то не е толкова до разбиране от компютри, ама аз съм си разсеяна). Преди 3-4 месеца пак ми се скараха, ама по-строго, лепнаха ми една щампа "Always ask for GENUINE Microsoft software" в долния десен ъгъл на десктопа и ми направиха фона чисто черен. Върнах го на моята си там картинка, но след има-няма 15-20 минути отново стана черен... И така всичките 1287364547 пъти, които се опитах да си върна фона. Отказах се и си остана черен. 2 месеца след това компютърът ми спря да приема интернет. Знам, че звучи смешно, но интернет достъп имах от доставчика и всичко по трасето беше ОК, само че аз на компа нямах интернет. Месец след това се върна. Междувременно компютърът взе да става дразнещо бавен, да се лигави като луд и в момента още при стартирането на Уиндоус ми дава прозорци за грешки в поне 10-на програми (едната от които например Excel, което е адски неудобно, меко казано), при което тези програми изобщо не работят. Освен това Уиндоус експлорер специално е адски бавен, нямам думи колко минути му отнема да отвори една папка. Изключва ми се Firewall-ът и дори да го включа, трае само до следващия рестарт. Пуснах вчера проверка за вируси на Аваст, но не откри нищо.

...

Това Microsoft ли е и планира ли да направи от компютъра ми пълен инвалид?

Благодаря много на милите душици, които евентуално ще се навият да отговорят :)

Link to comment
Сподели другаде

Както вече казах в друга тема НУЖЕН ТИ Е ЧИТАВ - Т.Е. ОРИГИНАЛЕН WINDOWS

Читав Windows XP има - ето:www.office1.bg - цената му е 254.90 лв. + ДДС става 305.88 лв.

Това е читав Windows - такъв дето си си го купил (може и от партньорите на Microsoft за България)!!!

 

п.с.Има го в два варианта EN и BG - MS DSP WINDOWS XP PROFESSIONAL EN/BG

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, знам, че все някъде има подобна тема, но искам да споделя конкретната ситуация.

Преди около година и половина Microsoft ми се бяха скарали, че имам нелегитимен софтуер, но аз им махнах съобщенията (по принцип не разбирам много от компютри и още не бях зацепила, че с ъпдейтите са ме 'хванали'... добре де, то не е толкова до разбиране от компютри, ама аз съм си разсеяна). Преди 3-4 месеца пак ми се скараха, ама по-строго, лепнаха ми една щампа "Always ask for GENUINE Microsoft software" в долния десен ъгъл на десктопа и ми направиха фона чисто черен. Върнах го на моята си там картинка, но след има-няма 15-20 минути отново стана черен... И така всичките 1287364547 пъти, които се опитах да си върна фона. Отказах се и си остана черен. 2 месеца след това компютърът ми спря да приема интернет. Знам, че звучи смешно, но интернет достъп имах от доставчика и всичко по трасето беше ОК, само че аз на компа нямах интернет. Месец след това се върна. Междувременно компютърът взе да става дразнещо бавен, да се лигави като луд и в момента още при стартирането на Уиндоус ми дава прозорци за грешки в поне 10-на програми (едната от които например Excel, което е адски неудобно, меко казано), при което тези програми изобщо не работят. Освен това Уиндоус експлорер специално е адски бавен, нямам думи колко минути му отнема да отвори една папка. Изключва ми се Firewall-ът и дори да го включа, трае само до следващия рестарт. Пуснах вчера проверка за вируси на Аваст, но не откри нищо.

...

Това Microsoft ли е и планира ли да направи от компютъра ми пълен инвалид?

Благодаря много на милите душици, които евентуално ще се навият да отговорят :)

Може би е по-добре направо да се преинсталира с нов този уиндоус, но може да се пробва нещо. Първо може да поразчистиш с програмата CCleaner 2.20.920 (има български език), ако я нямаш вече инсталирана. След това пускаш една дефрагментация на харддиска. После свали, инсталирай и пусни програмата Malwarebytes Anti-Malware 1.38. Запази резултата от сканирането и го качи тук. После изтегли GMER 1.0.15. Разархивирай и стартирай програмата. Тя ще направи начално сканиране за секунди. След като то приключи НЕ кликай бутон Scan, а кликни бутон Copy и после копирай съдържанието тук (Ctrl+V). Ако програмата предложи да направи пълно сканиране, откажи.

Link to comment
Сподели другаде

Nazikov както вече подчерта човека Windows-а му е нелегален и от Microsoft са му пуснали тази лепенка (Always ask for GENUINE Microsoft software - Винаги питай за Истински Microsoft софтуер) - мисля от превода става ясно , че от Microsoft искат от човека да си легитимира Windows-а и винаги ще има проблемите които споменава до като не го легитимира (може и без преинстал ако го закупи онлайн от Microsoft като му пращат лицензен номер на пощата и след това му изпращат и диска с новия Windows) или да го закупи от Офис 1 както дадох линка в цитата по горе!!! А е възможно да има и гадинки ,но описаните проблеми се появяват точно от това искане за оригиналност на ОС (доста съм го срещал на компютри с Windows XP който е нелегитимен)!!!
Link to comment
Сподели другаде

Според мен, проблемите идват от използването на не легитимен Windows, както се подразбира от съобщенията, които се получават. Аз виждам разрешенията така:

 

1. Закопува си оригинален Windows XP от посочения от bmvtooo линк и се преинсталира на чисто.

2. Изтегля си Windows Genuine Advantage Validation и заблуждава, че XP-то вече е легитимно, при следващата проверка.

3. Намира си копие на чист Windows (MSDN) с интегриран лицензен ключ и отново извършва преинсталация с него.

 

Послeните 2 упътвания са НЕЗАКОННИ и се забраняват от правилата на форума. Аз считам за необходимо да ги кажа, обаче, защото смятам че така е честно... Казал съм и легални и нелегални варианти. Всеки човек, сам по себе си е мислещо същество и може да направи избор, според разбиранията си за справедливост и съвест. Надявам се да не бъда мъмрен твърде строго.

Link to comment
Сподели другаде

Пак здравейте.

Много благодаря на Nazikov за подробните упътвания и ако ми обясни какво означава дефрагментиране на харддиск, ще се опитам да ги изпълня най-стриктно. (Казах ви, че не разбирам.)

Относно системата: да, Window XP e, но за техническите параметри на сервизния пакет ще трябва да се разровя... Процесорът беше Celeron и имаше нещо от типа на 2D след него... RAM-ът беше 512... за другите неща просто не се сещам.

Благодаря много и за препоръките да си купя оригинален уиндоус, но ако имах възможността, изобщо нямаше да се занимавам с пиратски. Все пак, ако нищо друго не ми остане, и това ще направя.

Благодаря и на draco_volans за невероятния риск, на който се изложи, за да ми подскаже незаконни варианти.

И след като благодарих общо взето на всички, освен на майка си, отивам да свърша и това.

Както и на приятелите ми, които винаги са ме подкрепяли и знаеха, че ще успея.

Както и да е :) Ще се поразровя да видя какво значи дефрагментиране и ще опитам първо варианта на Nazikov. След това по степен на ъм... крутост.

Link to comment
Сподели другаде

Пак здравейте.

Много благодаря на Nazikov за подробните упътвания и ако ми обясни какво означава дефрагментиране на харддиск, ще се опитам да ги изпълня най-стриктно. (Казах ви, че не разбирам.)

Можеш да разбереш какво е фрагментация и дефрагментация от тази тема. Дефрагментацията разбира се можеш да извършиш и с друга програма, защото такива има доста. Просто давам темата заради информацията от общ характер.

Link to comment
Сподели другаде

Пак здравейте.

Много благодаря на Nazikov за подробните упътвания и ако ми обясни какво означава дефрагментиране на харддиск, ще се опитам да ги изпълня най-стриктно. (Казах ви, че не разбирам.)

Относно системата: да, Window XP e, но за техническите параметри на сервизния пакет ще трябва да се разровя... Процесорът беше Celeron и имаше нещо от типа на 2D след него... RAM-ът беше 512... за другите неща просто не се сещам.

Благодаря много и за препоръките да си купя оригинален уиндоус, но ако имах възможността, изобщо нямаше да се занимавам с пиратски. Все пак, ако нищо друго не ми остане, и това ще направя.

Благодаря и на draco_volans за невероятния риск, на който се изложи, за да ми подскаже незаконни варианти.

И след като благодарих общо взето на всички, освен на майка си, отивам да свърша и това.

Както и на приятелите ми, които винаги са ме подкрепяли и знаеха, че ще успея.

Както и да е :) Ще се поразровя да видя какво значи дефрагментиране и ще опитам първо варианта на Nazikov. След това по степен на ъм... крутост.

Дефрагментация как се прави: Start->All Programs->Accessories->System Tools->Disk Defragmenter. После долу бутоните: Analyze->Defragment

За Windows Genuine Advantage Validation - пишеш го в Google и търсиш версия 1.9.9.1 - сваляш, разархивираш в нова папка, стартираш *.bat-файла, следваш инструкциите и рестартираш.

Link to comment
Сподели другаде

Друг вариант за дефрагментиране: Отваряш My Computer => цъкаш десен бутон на C:=> Properties => От отворилото се прозорче, избираш Tools => Defragment Now => избираш Analize => Чакаш мъничко, докато се анализира => Излиза ти съобщенийце, дали се нуждаеш от дефрагментация. Ако не, ти пише: You do not need to defragment this volume. Ако да: You should defragment this volume. => Цъкаш средното бутонче от това прозорче (Defragment) => Чакаш да се дефрагментира. Можеш да повториш процедурата за всеки дял. Последователността е същата, като посочената от Nazikov, но просто я давам малко по-подробно.

 

След анализ ти се появява насечена графика в зелено (не местещи се файлове); синьо -файлове, които не са фрагментирани, но подлежат на местене и компактизиране; червено - фрагментирани файлове, които трябва да се преместят и компактизират в хода на фрагментацията. Колкто е повече и по-разпръснато червеното, толкова ти е по-фрагментиран съответният дял на харда.

 

P.S: Дори да ти посочи, че не се нуждаеш от дефрагментация, пак можеш да му дадеш Defragment. Няма да навреди, смятам.

Link to comment
Сподели другаде

За Windows Genuine Advantage Validation - пишеш го в Google и търсиш версия 1.9.9.1 - сваляш, разархивираш в нова папка, стартираш *.bat-файла, следваш инструкциите и рестартираш.

Хайде по-полека с инструкциите за нелегални нещица.

Link to comment
Сподели другаде

Пак здравейте.

Много благодаря на Nazikov за подробните упътвания и ако ми обясни какво означава дефрагментиране на харддиск, ще се опитам да ги изпълня най-стриктно. (Казах ви, че не разбирам.)

Относно системата: да, Window XP e, но за техническите параметри на сервизния пакет ще трябва да се разровя... Процесорът беше Celeron и имаше нещо от типа на 2D след него... RAM-ът беше 512... за другите неща просто не се сещам.

Благодаря много и за препоръките да си купя оригинален уиндоус, но ако имах възможността, изобщо нямаше да се занимавам с пиратски. Все пак, ако нищо друго не ми остане, и това ще направя.

Благодаря и на draco_volans за невероятния риск, на който се изложи, за да ми подскаже незаконни варианти.

И след като благодарих общо взето на всички, освен на майка си, отивам да свърша и това.

Както и на приятелите ми, които винаги са ме подкрепяли и знаеха, че ще успея.

Както и да е :) Ще се поразровя да видя какво значи дефрагментиране и ще опитам първо варианта на Nazikov. След това по степен на ъм... крутост.

Разликата между пиратския и оригиналния уиндоус е единствено в това,че единия има валиден KEY,а другия не(не включвам тези ,пипани от некадърни разбирачи).Всеки който ти казва обратното те лъже или говори глупости.Аз лично те съветвам да не си купуваш оригинален уиндоус,след като може да си решиш проблема и без него.Всички проблеми-като бавно зареждане,забиване,увисване,сини екрани и т.н.,в 90% от случайте нямат нищо общо с това дали ти е оригинален уиндоус-а или не.Всичко зависи от задклавиатурното устройство.Пиши на лично и ще ти кажа как да решиш проблема.

ЕДИТ:И не мога да разбера тези,които съветвате човека,да си вземе оригинален уин?Така ги представяте и извъртате нещата,че едва ли не ако не си купи,компа му ще се скапе.Първо тези,които дават подобни съвети да си махнат пиратския софт от комповете и тогава да седнат да дават акъл.

Link to comment
Сподели другаде

Пиши на лично и ще ти кажа как да решиш проблема.

Не се съобразяваш май много с правилата на форума.

 

Оптимизирай с AdvancedSystemCare

Това НЕ го прави. Даваш лоши съвети, а после хленчиш, че Windows бил калпав. Точно както предполагах.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Създай ново...