Jump to content

Препоръчан пост

Записах си live дистрибуция на Ubuntu и пробвах да работя с него. Проблема все още си стои, което означава че явно не е софтуерен, не е ни в Операционната система, нито в някой от драйверите я за видео карта, я за BIOS-a... :(
Link to comment
Сподели другаде

Пробва ли с последната версия на биоса? Той флашва всичко - дъно, видеокарта и т.н. Bios F.16 за DV5T - тези с процесор Интел. Каква е температурата на видеото?

 

ПС: Моята dv5-чка, да чукна на дърво си е цяла, ползвам горепосочения биос (всъщност вече флашвам 4ти път, но това е друга тема).

Link to comment
Сподели другаде

Че ще го нося на сервиз се е видяло. Мисля да го занеса в STEMO и да се надявам че там наистина няма да ми откажат, но пък знае ли човек... Все пак сме в България.

Да Nicky, бяха ми казали да пробвам с нова версия на BIOS-а и аз тогава реших да си пусна вградения във Vista-та Health Check, който ми откри че имало някакви нови драйвери за видеото и нов BIOS. Сложих ги с надеждата че всичко ще е наред, ама уви. Включвайки го последно пак премигваше така.

Колкото до температурата на Видеокартата... Пуснах го преди около 15-20 мин (не е прекъсвал все още) и се върти около 52-53 градуса. Не знам колко е приливата стойност... :lookaround:

Link to comment
Сподели другаде

Рових се из нета, из чужди форуми, но никъде не намерих информация за това на каква температура е нормално да работи видеокартата.

Моята както казах е NVIDIA GeForce 9600M GT и EVEREST в момента след около малко повече от половин час, срещу Температура: Диод на графичния процесор показва 55-56C градуса, при условие че не играя ни игри, ни нищо. Гледам филм и освен това съм на терасата, където е 20С градуса + лек и хладен морски бриз.

Някой може ли да ми даде сайт за справка, където мога да си проверявам не само за моята карта или процесор примерно за температура??

Благодаря ви предварително :) :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Рових се из нета, из чужди форуми, но никъде не намерих информация за това на каква температура е нормално да работи видеокартата.

Моята както казах е NVIDIA GeForce 9600M GT и EVEREST в момента след около малко повече от половин час, срещу Температура: Диод на графичния процесор показва 55-56C градуса, при условие че не играя ни игри, ни нищо. Гледам филм и освен това съм на терасата, където е 20С градуса + лек и хладен морски бриз.

Някой може ли да ми даде сайт за справка, където мога да си проверявам не само за моята карта или процесор примерно за температура??

Благодаря ви предварително :) :thumbsup:

Направо ми е чудно, защо човек си удължава агонията и само троши нерви. :)

Тия карти си греят -

все пак това са карти от висок клас,

марката е НР (техните продукти като цяло греят),

нормално е с времето да се е наслоил прах, който да пречи на работата на вентилатора

 

Относно сайт, за проверка на температурите, поне аз не съм срещал.

Към Сервиза, сервиза, сервиза... (казало ехото)

 

ПП Неприятно е, но понякога така се получава с техниката. случват се и такива работи...

повторило ехото

Link to comment
Сподели другаде

Занесох го на сервиз (STEMO) тъй като както споменах е още в гаранция, а те нали са официален представител на НР :) С малко разправии ми признаха гаранцията и го погледнаха. Добре че бях заснела на клипче какъв точно е проблема за да мога да им го покажа, защото се забелязва рядко. Първоначално ми обясниха че за процесора който имам се оказа че грее малко повече от нормалното. След това ми казаха че за да могат да продължат с тестването трябва да се направи профилактика, която не влизала в гаранцията. Добре, щом не може да продължат с тестването без да са направили профилактика реших да я направят. След профилактика ми казаха че се държи сравнително добре, но за да ми спестят разкарвания и да отхвърлят всичко възможно... и понеже момчето което го гледа каза че се е сблъсквал с подобен проблем, казаха че ще ми сменят за всеки случай свързващия кабел с монитора.

Сега си е в мен (понеже ми трябва) и другата седмица очаквам да ми се обадят и да им го занеса да го сменят.

Благодаря на всички които се отзоваха още веднъж :)

Link to comment
Сподели другаде

Късмета явно не е на моя страна и за пореден път ми изневери... :( Точно когато най-много ми трябваше лаптопа ще престои около седмица в сервиза.

След като им го занесох да сменят свързващия кабел към монитора... и след като го смениха ми се обадиха, за да ме "зарадват" и да ми кажат че проблема не бил отстранен и не бил решен. Тъкмо обратното, прекъсванията зачестили и проблема се усложнил. След почти двудневна борба да видят къде и какъв всъщност е проблема... накрая го установиха и намериха. Оказа се че чипсета към видеокартата, който е на дъното бил сдал багажа. Сега най-рано началото на другата седмица ще ми докарат и съответно сменят цялата дънната платка. :'(

Поне имам късмет че е в гаранция и най-вече че ми я признаха, иначе щеше да ми излезе доста солено.

Сега започнах да се питам как мога да предотвратя следващо такова главоболие... :blink:

Link to comment
Сподели другаде

Късмета явно не е на моя страна и за пореден път ми изневери... :( Точно когато най-много ми трябваше лаптопа ще престои около седмица в сервиза.

След като им го занесох да сменят свързващия кабел към монитора... и след като го смениха ми се обадиха, за да ме "зарадват" и да ми кажат че проблема не бил отстранен и не бил решен. Тъкмо обратното, прекъсванията зачестили и проблема се усложнил. След почти двудневна борба да видят къде и какъв всъщност е проблема... накрая го установиха и намериха. Оказа се че чипсета към видеокартата, който е на дъното бил сдал багажа. Сега най-рано началото на другата седмица ще ми докарат и съответно сменят цялата дънната платка. :'(

Поне имам късмет че е в гаранция и най-вече че ми я признаха, иначе щеше да ми излезе доста солено.

Сега започнах да се питам как мога да предотвратя следващо такова главоболие... :blink:

Добре, че са ти признали гаранцията. Иначе отиваш на нов компютър. Изхода е в къщи да имаш стационарен компютър, който може да "работи с векове" и да не е с вградена видеокарта, която като "изпушка" да ти замине с нея цялото дъно, а пък мобилна "дрънкалка" да ползваш само като се наложи.

Link to comment
Сподели другаде

Добре, че са ти признали гаранцията. Иначе отиваш на нов компютър. Изхода е в къщи да имаш стационарен компютър, който може да "работи с векове" и да не е с вградена видеокарта, която като "изпушка" да ти замине с нея цялото дъно, а пък мобилна "дрънкалка" да ползваш само като се наложи.

Ами мисля че моят не е с вградена видео карта. Не съм го отваряла де, но до колкото знам видеокартата ми е NVIDIA GeForce 9600M GT. Изгорял е чипсета към видеокартата който е бил на дъното... или поне аз така разбрах. :lookaround:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...