Jump to content

Препоръчан пост

Здравейте,

Проблема е следния, когато пускам лаптопа и в началото първите няколко секунди екрана просветва много странно (на линка съм показал точно за какво става въпрос). Това започна да се случва от скоро и не става всеки път при пускане на лаптопа, но от време на време. Може ли да ми кажете на какво може да се дължи този проблем. Мерси

 

http://vbox7.com/play:6c1cd2d7

Link to comment
Сподели другаде

Ако се дефрагментира подобрява ли се положението ?

 

Ами преди 2-3 дена бях дефрагментирал твърдия диск, но вчера вечрта като стартирах лаптопа и този проблем пак се появи. Днес вече няколко пъти спирам и пускам лаптопа и този проблем не се е появявал за сега.

Link to comment
Сподели другаде

Струва ми се, системата наистина е за сервиз. Ако държиш, не го носи отсега (макар да е добре според мен), но ако го направи пак, задължително го отнеси, дори и да се оправи отново.
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте и здравей и на теб SSS,

Имам сходен на твоя проблем. Лаптопа ми е същия като твоя - HP Pavilion dv5, но може би с други параметри.

Та проблема при мен е следния: На черен екран (предимно) дава някакви леки прекъсвания и премигвания. Мислех че е някакъв проблем нещо с видеокартата. Пуснах го под Safe Mode за 5-10 мин, но такива проблеми не видях.

Не знаех дали ще успея да го заснема преди време, но ето че успях някак си. Не знам и до колко се вижда добре, но все пак ето какво успях да заснема:

Проблема се забелязва между 25 и 45 сек в дясната област на екрана, едни леки хоризонтални прекъсвания, докато при SSS гледам че са вертикални като че ли...

Сложила съм си Таскбара отгоре и когато не е на черен екран, точно там ми прекъсва. Странното е че като преместя екрана и за момент спира. Проблема не е постоянен но е доста дразнещ.

Че ще го водя на сервиз няма съмнение, но все пак да питам според вас какво може да е??

SSS не зная от кой град си, но ако имаш магазин или сервиз на HP желателно е там да идеш. Аз точно това ще направя, но не знам кога ще имам възможност. Ако го направиш скоро ще се радвам да споделиш какво са ти казали от там... :)

Link to comment
Сподели другаде

SSS не зная от кой град си, но ако имаш магазин или сервиз на HP желателно е там да идеш. Аз точно това ще направя, но не знам кога ще имам възможност. Ако го направиш скоро ще се радвам да споделиш какво са ти казали от там... :)

 

Здравей SURF_lady. Аз смятам за сега да карам така, но ако проблема продължи да се появява, тогава ще го нося на сервиз (най-вероятно ще го занеса в сервиза на СТЕМО) и после ще ти кажа какво са ми казали от там

Link to comment
Сподели другаде

Според мен - това е дефект на видеото - в нета има много изписано , но ако видеокартата е 8400 или 8600 - това е :)

Цялата 8ма серия на нВидиа (без 8800 ) е с неправилна архитектура и живота и е скъсен.

Ако лаптоп-а е гаранционен - изчакай някой месец - тя сама ще си отиде, ако не ..... не знам.

Аз съм с 8400М Г на лаптоп-а и я чакам всеки момент, защото пише че живота им (особено на мобилните карти) е м/у година и година и половина :) (добре че е с 2г. гаранция).

Справка : http://www.google.com/search?ie=UTF-8&...BD%D0%B0+nvidia

(третия резултат - не давам директния линк, поради факта, че не е желателно).

Поздрави и успех от мен :)

Link to comment
Сподели другаде

Ами моята видеокарта е NVIDIA GeForce 9600M GT. А лаптопа си го взех от САЩ, от сайта на HP. И да има гаранция не мисля че ще важи тук, което е доста кофти :(

Здравей, специално в твоя случай ми изглежда като проблем с драйвера - т.е. - софтуеър (само в Уиндоус), докато в случая на автора се забелязва и в Биос-а.

На твое място, бих преинсталирал ОС, за да изключа тази възможност ( което според мен е и корена на проблема :) ).

Поздрави :)

Link to comment
Сподели другаде

Според мен - това е дефект на видеото - в нета има много изписано , но ако видеокартата е 8400 или 8600 - това е :)

Цялата 8ма серия на нВидиа (без 8800 ) е с неправилна архитектура и живота и е скъсен.

Ако лаптоп-а е гаранционен - изчакай някой месец - тя сама ще си отиде, ако не ..... не знам.

Аз съм с 8400М Г на лаптоп-а и я чакам всеки момент, защото пише че живота им (особено на мобилните карти) е м/у година и година и половина :) (добре че е с 2г. гаранция).

 

Видеокартата ми е nVidia 9200.

В един друг форум ми казаха, че проблема ми най-вероятно идвал от некоректно захранване към дисплей. Можело да е от дъно,кабел,лош контакт,проблем в CTB борда на дисплея.

Link to comment
Сподели другаде

Видеокартата ми е nVidia 9200.

В един друг форум ми казаха, че проблема ми най-вероятно идвал от некоректно захранване към дисплей. Можело да е от дъно,кабел,лош контакт,проблем в CTB борда на дисплея.

Здравей, съмнявам се да е дъно, но има вариант да е от кабел,лош контакт или проблем в CTB борда на дисплея.

Ако гаранцията ти е към БГ фирма - занеси го - няма да се оправи сам, по-лошо ще става, не си си дал парите за проблеми, нали?

Поздрави :) (и да кажеш какъв е бил проблема :) ).

Link to comment
Сподели другаде

Ами моята видеокарта е NVIDIA GeForce 9600M GT. А лаптопа си го взех от САЩ, от сайта на HP. И да има гаранция не мисля че ще важи тук, което е доста кофти :(

 

SURF_lady виж какво пише в тази статия. Обърни внимание на текста, който съм оцветил в червено. Така, че може би гаранцията ти важи и в България въпреки че си го взела от САЩ. Тази статия ми я показаха от СТЕМО след запитване.

 

Стемо бе избран за оторизиран гаранционен сервиз на HP Pavilion

 

Стемо бе избран за ексклузивен гаранционен сервиз за серията преносими компютри HP Pavilion. В сервиза на Стемо вече могат да бъдат обслужвани моделите HP Pavilion и Presario, внесени в България по официалния канал за дистрибуция или закупени от чужбина.

 

линк http://pcworld.bg/12025_stemo_be_izbran_za..._na_hp_pavilion

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...