Jump to content

HiP 5.1 CHANNEL HOME THETRE SYSTEM


Препоръчан пост

Здравейте! Купих си въпросното чудо HiP 5.1 CHANNEL HOME THETRE SYSTEM странно е ,че е 5+1 а е само за 50лв. и то с караоке за два микрофона (с големите букси)! Търсих обаче в Гугъл и такова чудо не откривам ,за това питам дали някой е виждал такава марка "HiP" която съм виждал и на тези дето им викат туби (за автомолилите),но Гугъл мълчи по въпроса???

Субуфера е 55W ,а петте колонки са по 15W.

Ето шотове на въпросното чудо-:

Това е буфера

http://i42.tinypic.com/2cy0g42.jpg

Това е една от колонките

http://i40.tinypic.com/a2q4v9.jpg

А това са снимки на кутията (кашона)

http://i40.tinypic.com/15hiis5.jpghttp://i44.tinypic.com/25pldsi.jpg

 

п.с.В другата тема за която питах за субуфер ELITE HT-5060 дали може да се намери - Свързах се с управителя на фирмата (понеже е Българска) и той ми прати съобщение на пощата ,че може да ми прати само субуфера на цена 35 лв. с ДДС без разходите по доставянето! Така ще имам и здрав субуфер за домашното ми кино и този с караокето за компютъра!!!

Дано някой знае дали въобще има такава марка "HiP" понеже искам да науча подробности за нея,а както вече казах Гугъл не помага!!!

Link to comment
Сподели другаде

И аз потърсих в Интернет (Тома Неверни), но нищо не намерих... Иначе тая марка съм я виждал и даже в магазина до вкъщи има нейни озвучителни продукти... Казваш само за 50 кинта? Ми то си е далавера. Моите колонки Unitek (2.1) също са доста неизвестни, ама вече година и половина почти не ги спирам и звучат добре... Не всеки има пари за Creative. Ти като си взел тази система, няма ли книжка с инструкции и информация за дистрибуторите? Чие производство е и т.н.? Всичко работи ли ти нормално? Гаранция?
Link to comment
Сподели другаде

HiP, SANG, NEO, Elite, PriVileg и още доста "марки" са само марки за пред масите. Купуване на безименна техника от дълбоките китайски дебри и щамповане с някаква марка. Например не е проблем да пусна нова марка "Raven" (например), стига да имам нужните средства и желание. няма да се различава от горепосочените, защото ще е същото име, но доста хора ще си мислят, че това е различна техника. В случая изразът "измислена марка" е доста точен. Достатъчно е да сложиш 2-3 да речем телевизора (по 1 от всяка марка) и да се търсят разлики. Освен логото/емблемата обаче такива няма да се открият. Или поне приликите ще са изключително много.
Link to comment
Сподели другаде

И аз потърсих в Интернет (Тома Неверни), но нищо не намерих... Иначе тая марка съм я виждал и даже в магазина до вкъщи има нейни озвучителни продукти... Казваш само за 50 кинта? Ми то си е далавера. Моите колонки Unitek (2.1) също са доста неизвестни, ама вече година и половина почти не ги спирам и звучат добре... Не всеки има пари за Creative. Ти като си взел тази система, няма ли книжка с инструкции и информация за дистрибуторите? Чие производство е и т.н.? Всичко работи ли ти нормално? Гаранция?

 

Ами какво да ти кажа - има книжка ,но и там не пише кой е производителя,а иначе звучат добре и доста силно и то без изкривяване на звука при пълна мощност (в книжката пише че са Dolby Digital EX) какво ще рече това - само функция или е фирмата (незнам)???

 

Иначе отзад е направено да се свързват с чинчове ,а не като стария с щипки и има доста оребрения:

http://i40.tinypic.com/z7dqo.jpg

 

п.с.Гаранцията е две години,а най хубавото е ,че го купих от компютърния сервиз където с техника сме големи приятели и той е отговорника за гаранционния сервиз на всичко продавано в неговия сервиз който е и магазин за компютри и всичко свързано с тях!!!

Link to comment
Сподели другаде

Ами за Dolby Digital, ще те насоча ето тук, иначе за самата марка, изглежда е китайска, както е посочил Night_Raven преди мен. То, кое ли не е... Според мен, това че нещо е родом китайско, не е гаранция, че е боклук... Има и голяма доза късмет. Действително, разни дистрибуторни фирми, като Elite например, внасят китайска стока и повдигат реномето й, като слагат свое лого върху кутийте, колкото да заблудят потребителя, който по принцип се съмнява във всичко китайско, дори да е произведено от напълно реални фирми със свои клонове в посочената държава... В случая, важното е, че техниката ти работи добре (по твоите стандарти). Това колко ще изкара, е вече друг въпрос... Може година, а може и 5... Никога няма абсолютни гаранции за нищо.
Link to comment
Сподели другаде

моята колонка е абсолютно същата като дизайн отпред, само отзад не виждам дали ти е дървено и си е 5w реални, съмнявам се, че тази е 15ка

 

Не е дървено а метално цалото отзад и радиаторната решетка която съм показал е алуминиева!!!

Кутиите на буфера и колонките са дървени облечени в кожа!!!

А колкото до ватовете - имаме специализиран сервиз в който освен ремонт правят и по поръчка колони ,усилватели ,буфери и също имат специално студио за тестване на мощноста!!! Там бяха тествани и реалната мощност се оказа такава каквато ви написах по горе въпреки че на кутията пише повече - за буфера 55000W и за колонките 1500W на брой - и никаква друга информация като предполагам това е по китайската система P.M.P.O!!!

Link to comment
Сподели другаде

Малииий... Аз ако имах толкоз хиляди ватаж, комшиите щяха да спят при техните комшии, а те пък при техните... Или аз в полицейското... :crazy: Знам от личен опит как звучи колона от 1000W... Просто се стига до един момент, в който просто не знаеш какво чуваш... За тия пари, смятам че си направил добра сделка, пък и щом си тествал и в студио, дето прави колони по поръчка... Ще дадеш ли нещо линк или друга информация каква е тази система (стандарт) P.M.P.O. ?
Link to comment
Сподели другаде

Ами това е единствената информация която имам:

С RMS се обозначава средната изходна мощност на говорителите, измерена за продължителен период от време, докато PMPO (Peak Momentary Power Output) показва максималната моментна стойност на изходящата мощност измерена за много кратък интервал (микросекунди). RMS е реалната изходна мощност, другото е рекламен похват.

 

п.с.Както вече казах реално измерената мощност е 55W за субуфера и по 15W за една колонка или общата им мощност е 130W (това показа измерването в студиото)!!!

 

Ето и един заключителен пример (първото е равно на второто,на третото и четвъртото):

P.M.PO 2 x 400 Watt

DIN-Norm 2 x 150 Watt

R.M.S. 2 x 75 Watt

IASCA-R.M.S. 2 x 18 Watt

Link to comment
Сподели другаде

1. Съмнява ме кастите на сателитите (че и събуфъра) да са изработени от истинско дърво. Това не е евтин материал по принцип и просто няма как да се ползва за бюджетни колони, особено от такива на никому неизвестен истински производител.

2. Моля, не гледай т.нар. PMPO мощност. Това е трик да накара хората да си мислят, че дадени аудио продукти са мощни. PMPO е съкращение от Peak Music Power Output или пикова музикална изходна мощност. Посочваната такава мощност по кутии и стикери обикновено е точна и вярна, т.е. производителят не лъже технически погледнато. Потребителите обаче не обръщат внимание на "PMPO" съкращението, което всъщност води до обърквания. Тази мощност е максималната изходна мощност, която продуктът може да достигне при перфектни условия. Такива условия обаче никога не са налице, какво да правиш - физика. Освен това дори и да би могла да бъде достигната такава мощност (или близка) то тя може да бъде поддържана за изключително кратко време - от порядъка на милисекунди (хилядни от секунда), защото иначе ще се повредят елементи в техниката.

Интересно е наистина колко хора се хващат на този трик. Отново: производителите технически погледнато не лъжат клиентите си. Те просто не им казват цялата истина.

 

P.S.: много обичам, когато някой пуска коментар, без да се съобразява, че друг вече е започнал да пише такъв.

Link to comment
Сподели другаде

2. Моля, не гледай т.нар. PMPO мощност. Това е трик да накара хората да си мислят, че дадени аудио продукти са мощни. PMPO е съкращение от Peak Music Power Output или пикова музикална изходна мощност. Посочваната такава мощност по кутии и стикери обикновено е точна и вярна, т.е. производителят не лъже технически погледнато. Потребителите обаче не обръщат внимание на "PMPO" съкращението, което всъщност води до обърквания. Тази мощност е максималната изходна мощност, която продуктът може да достигне при перфектни условия. Такива условия обаче никога не са налице, какво да правиш - физика. Освен това дори и да би могла да бъде достигната такава мощност (или близка) то тя може да бъде поддържана за изключително кратко време - от порядъка на милисекунди (хилядни от секунда), защото иначе ще се повредят елементи в техниката.

 

P.S.: много обичам, когато някой пуска коментар, без да се съобразява, че друг вече е започнал да пише такъв.

 

<off topic>

Това да не е нещо като теоремата за скоростта на светлината? Била 300 хил. км в секунда, ама във вакуум... Иначе с колко се движи във въздуха, който дишаме или в космоса, пълен с какви ли не тела..., един Господ знае...

Link to comment
Сподели другаде

Съмнява ме кастите на сателитите (че и събуфъра) да са изработени от истинско дърво.

 

Ами може да не е масивно дърво но са изработени от MDF (фино смлени силно пресовани дървесни частици) - което пак си е дървена кутия само дето е по устойчиво на влага и вибрации ,а и са облечени в кожа!!! Субуфера и колонките са изработени от един и същ материал, но не за това пуснах темата - по скоро исках да науча подробности понеже е с караоке функция с два микрофона,а не съм работил с караоке до сега, но след малко използване видях ,че не е сложно!!! :computer:

Link to comment
Сподели другаде

Поразрових си из нета (доста време ми отне), но намерих това:

http://i40.tinypic.com/23s66ue.jpg

Разликата обаче е че твоите са HiP 5.1 CHANNEL HOME THETRE SYSTEM ,а тези които открих са Frontech 5.1 Home Theater System (както се вижда на шота) Виж тук

На външен вид си приличат,но може по много неща да са различни!!!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...