Jump to content

Въпрос за инсталиране на софтуер на телефон Nokia 6120


Препоръчан пост

Имам телефон нокия 6120 и преди седмица изтрих quickoffice защото си свалих по - нова версия, но тя се оказа демо и така изтрих и старата. Какво ли не пробвах - свалях програмата от нета в повечето случаи ми казваше, че цертификатът не е валиден или нещо подобно. Отидох в сервиз и ми искаха 20лв за преинсталиране на телефона като ме увериха, че ще имам отново офис. Преди да си оставя телефона обаче опитах сам да направя преинсталацията и попаднах на една тема в този форум която описваше как да се флашне телефон чрез nokia software updater. Направих и това, (интересното беше че не си загубих никаква информация) но отново нямах този вече "проклет" quickoffice :'( . Моля ако някои може да ми даде съвет какво да правя ще съм му много благодарен иначе за сега съм се насочил към последния вариант - сервиз.
Link to comment
Сподели другаде

Или трябва телефонът да се хакне, за да може да се инсталират неподписани програми. За целта ще ти трябва сертификат за твоя imei и да го хакнеш с HelloOX. Сертификат може да поискаш от тук
Link to comment
Сподели другаде

Или трябва телефонът да се хакне, за да може да се инсталират неподписани програми. За целта ще ти трябва сертификат за твоя imei и да го хакнеш с HelloOX. Сертификат може да поискаш от тук

 

 

с връщането на датата не стана а това не ми показва нищо ето ако искте пробвайте и вие иначе благодаря за отзивчивостта момчета :hesthebest:

Link to comment
Сподели другаде

Ще пробвам да поискам сертификат от някъде другаде и ще пиша като стане. Ще отнеме поне един ден.

 

EДИТ: Пусах заявка за сертификат. Утре трябва да е готов

ПС: Махни си imei-а, принципно не е хубаво да се споделя на обществени места

Link to comment
Сподели другаде

Сертификатът е готов цък. Направо съм подписал HelloOX.sis, за да не се мъчиш, т.е. можеш да го инсталираш директно на телефона. Изчакай го да си свърши нещата дето прави и пробвай да инсталираш офиса. За твое удобство съм ти оставил сертификата и ключа за твоя телефон (т.е. не може да се използват на друг) както и програмата за подписване (някои антивирусни я намират за вирус, но това е грешно откриване). Ако има още нещо неясно питай
Link to comment
Сподели другаде

:offtopic:

За да не пускам нова тема - пак за 6120 - някой да му е ъпдейтвал софтуера на телефота? През Nokia Software Updater нещо май не ми се получи както трябва. Сега уж всичко работи добре, но понякога забива при гледане на филми или снимане на клипове ... :offtopic:

Link to comment
Сподели другаде

На този точно не съм. На другите - многократно. Може да пробваш да форматираш телефона, за да видиш дали няма да се оправи. *#7370# в режим на стендбай. Трябва да си архивираш вс данни (телефонен указател, смс-и снимки...), защото всичко ще бъде изтрито от паметта на телефона. Ще загубиш и настройките и инсталираните приложения
Link to comment
Сподели другаде

:offtopic:

За да не пускам нова тема - пак за 6120 - някой да му е ъпдейтвал софтуера на телефота? През Nokia Software Updater нещо май не ми се получи както трябва. Сега уж всичко работи добре, но понякога забива при гледане на филми или снимане на клипове ... :offtopic:

аз пробвах и общо взето нищо не се промени опитах се да си възтановя quickoffice но не успях. Направих всичко както трябва, но пък незнам защо ми останаха всички данни вместо както казват останалите да се изтрият :no:

Link to comment
Сподели другаде

Това с форматирането какво точно ще свърши? При компютрите след формат трябва да качиш нова ОС от някъде, тук незнам как да го направя. И пак "оф-топик" - връщането към заводски настройки какво парви?

ПП След смяната, между другото /от версия 3.*** на 6.***, вече не помня точните цифри/ забелязах и някои подобрения - вече ми се вижда курсора при редактиране на номер, изключването на алармата сутрин е по-удобно /преди отключваше клавиатурата от третия път и тогава спираше скапаната аларма/...

Link to comment
Сподели другаде

gnash, не мога да разбера на/за кого/какво говориш? Иначе с оня код гарантирано трие всичко от паметта на телефона

 

ПС: Форматирането при симбиан се състои в това че трие всичко от паметта на телефона (дял C) и след това връща както е било оригинално. Т.Е. същото като връщане на заводските настройки. Реално ти не преинсталираш ос-а, защото той без това се намира в дял само за четене (Z)

Link to comment
Сподели другаде

Няма проблеми. Само гледай да имаш достатъчно ток, че да не угасне телефона и си архивирай нещата (PC Suite-а би трябвало да е ОК). Програмите е малко мъка докато си ги преинсталираш, но не е проблем.

 

ПС: Може и да изкараш картата памет за всеки случай. Нея принципно не я пипа форматирането, ама по-добре на сигурно :)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...