Jump to content

Идеи за име на фирма...


Препоръчан пост

Трябва ни идея за име на фирма, а нямаме кой знае колко предложения :'( Ще помоля, който се сеща нещо интересно, не много дълго и най-важното - запомнящо се и атрактивно, да сподели своето предложение.

Става въпрос за фирма, занимаваща се с гипсокартон и топлоизолации по алпийски способ. Ето и нашите две предложения, които успяхме да измислим до момента: MG Строй и СтроПартнер Груп.

Буквите M и G идват от нашите първи имена.

Благодарим предварително за идеите ви. Като се съберат достатъчно ще решим кое ще е името и ще обявим фаворита! :bye1:

:bye1:

Link to comment
Сподели другаде

Може и MG-Еверест , или Еверест MG ... ако по аналогичен път свържем алпийския способ с планината :) Може някъде да се добави и строй.Например преди Еверест или след него :).За сега това ми дойде на ум. Редактиран от Българче
Link to comment
Сподели другаде

МаГ

MaG

Здравей Мони!

За съжаление, не ме бива много по имената. Много ми допадна предложението на infinity1305 за MaG-възприемам а между инициалите ви като and.

И предложението на Българче е хубаво, ако ще правим асоциаций с дейността на фирмата.

Успех желая! Ао все пак измъдря нещо, ще пиша. :)

Link to comment
Сподели другаде

Аз свързвам MG с Мулти Груп и според мен трябва да избегнете това съкращение :-8

Иначе не разбрах точно дейността на фирмата... ще правите външни изолации по алпинистки способ или по алпийски? :blink: (мисля си, че е първото...)

Link to comment
Сподели другаде

Идеята на Мирето не е лоша. Според мен е по-добре фирмата да има кратко и лесно запонящо се име. Иначе може да се получи кофти комбинация. В моята работа съм виждал фактура, издадена от фирма "Охо Бохо и Малкия Мук" ООД...А за MG и аз, като Бензин я свързвам с Мултигруп.
Link to comment
Сподели другаде

benzinn, а GM като я свръжем с Geneal Motors няма да останат много възможности :lookaround:

 

Е защо трябва да е с латински букви :blink:

 

ЕДИТ: Аз предлагам "Гем Исол/ Изол". На латиница: gem= скъпоценен камък и isol=isolatin (изолация).

Редактиран от benzinn
Link to comment
Сподели другаде

На английски ще звучи по-добре, пък и трябва поне да започнат с име на Евро ниво, обикновенно чужденците не могат да го произнесат, пък и макар да имат мнението, че сме работливи не подхождат с голямо доверие особено за по-големи проекти, където се вливат много пари. GeM Izol ми харесва и на мен.
Link to comment
Сподели другаде

Ако ще е с евро насоченост ето предложения от мен:

 

"GeM Masters"

"IsolPro Group"

"Hi(gh) Group"

На мен не ми звучат много добре, предпочитам нещо което е българско, така избрано, че да звучи добре и на чужденците, но за съжаление не мога да се сетя за нещо подобно. Освен това целта на фирмата едва ли ще бъде работа зад граница, а евентуалните поръчки в България от чужденци би следвало да са доста по-малко от тези, възлагани от българи.

Link to comment
Сподели другаде

Мисля, че по-добре ще изглежда ако е на кирилица. Съгласна съм с това, че е добре да има евро звучене, но като че ли визуално ще изглежда по-добре.

Предложенията ви са хубави, но все още нямаме фаворит. Така че продължавайте с идеите, много ни радвате! :yes: :bye1:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...