Jump to content

Може ли видеокарта да се смени?


Препоръчан пост

Става въпрос за следното. Видеото ми е GeForce 8600 256 МВ DDRIII. Не е много слаба, но има още какво да се желае от новите игри. Коя по-добра видеокарта ще ми препоръчате? (идеята ми е само видеото да сменя, без други неща, защото не ми се хвърлят много пари.)
Link to comment
Сподели другаде

Става въпрос за следното. Видеото ми е GeForce 8600 256 МВ DDRIII. Не е много слаба, но има още какво да се желае от новите игри. Коя по-добра видеокарта ще ми препоръчате? (идеята ми е само видеото да сменя, без други неща, защото не ми се хвърлят много пари.)

Кажи какво захранване и процесор имаш. Примерно за 150лв. добър избор е GF 9600GT 512MB (95W консумира, сегашната ти - 50W) или за 100лв. - GF 9600GSO 384MB.

Link to comment
Сподели другаде

Хм. Не знам какво ми е захранването, това е проблем. Откъде да го видя?

 

Освен това, последния път, когато ходих в компютърен магазин, ми казаха, че видеокарта не може да се смени, защото трябвало нова дънна платака, а от там и процесор.

Link to comment
Сподели другаде

Хм. Не знам какво ми е захранването, това е проблем. Откъде да го видя?

 

Освен това, последния път, когато ходих в компютърен магазин, ми казаха, че видеокарта не може да се смени, защото трябвало нова дънна платака, а от там и процесор.

Отваряш страничния панел на кутията (преди това дърпаш щепсела!) и гледаш какво пише на етикета - марка и мощност (дано да не е някое китайско, защото мощността им е наполовина на заявената). Дай данни за дъно и процесор.

Link to comment
Сподели другаде

Отваряш страничния панел на кутията (преди това дърпаш щепсела!) и гледаш какво пише на етикета - марка и мощност (дано да не е някое китайско, защото мощността им е наполовина на заявената). Дай данни за дъно и процесор.

Имай предвид, че ако си със Селерон/Семпрон и карта за 600лв. да сложиш - все тая ;)

Отделно - яко са те метнали че 8600 не може да се смени - МОЖЕ ( 8600 няма вградена, или на АГП слот - има само на ПСИ-Експрес х16 - освен ако не е заваряна с електрожен - си се сменя за 20 секунди :) ).

И вземи си свали програмката ЕВЕРЕСТ ( http://softvisia.com/download.php?view.140 ) - тя ще ти каже за всичко, освен за захранването - него трябва да го видиш по начинът описан по-горе :)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...