Прехвърляне към съдържание

Снимка
- - - - -

Закон против пиратството в Интернет

• Моля, влезте, за да отговорите
10 отговора по тази тема

#1 ares85ares

ares85ares

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 364 мнения

Публикувано: 14 May 2009 - 09:15

От новините на btv снощи разбрах, че във Франция са приели закон срещу пиратството в интернет, който предвижда прекъсване на достъпа до мрежата при теглене на платени програми, игри, филми и др., без да бъде плащано за тях.
При установяване на подобни нарушения ще бъдат изпращани предупредителни SMS-и, а при повторно нарушение достъпът ще бъде отрязван, като потребителите ще продължават да плащат абонаментната си такса.

Мисля си, че трябва да се измисли и нещо подобно за хората, които създават и разпространяват вируси, зловредни кодове и други подобни гадинки. :)
"..Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!!!.."

#2 Lokoto

Lokoto

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 428 мнения
  • Живущ в:The Back Site of the Moon

Публикувано: 14 May 2009 - 09:25

... при теглене на платени програми, игри, филми и др., без да бъде плащано за тях.

А при "споделяне"? :giggle: :D
Gigabyte GA-965P-S3/Intel Core 2 Quad Q8400/2x2GB PQI 800Mhz/Sapphire HD 5670 1GB/2x WD 640GB 7200 64MB SATA III Black/CoolerMaster PSU GX 650W

#3 ares85ares

ares85ares

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 364 мнения

Публикувано: 14 May 2009 - 09:35

А при "споделяне"? :giggle: :D

До колкото разбрах става въпрос за кражба на интелектуална собственост.
"..Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!!!.."

#4 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 22951 мнения
  • Живущ в:Русе

Публикувано: 14 May 2009 - 09:46

От новините на btv снощи разбрах, че във Франция са приели закон срещу пиратството в интернет, който предвижда прекъсване на достъпа до мрежата при теглене на платени програми, игри, филми и др., без да бъде плащано за тях.
При установяване на подобни нарушения ще бъдат изпращани предупредителни SMS-и, а при повторно нарушение достъпът ще бъде отрязван, като потребителите ще продължават да плащат абонаментната си такса.

Което значи, че всеки потребител ще бъде следен какво и откъде сваля. Малко не ми е ясно как точно ще бъде постигнато това.

Мисля си, че трябва да се измисли и нещо подобно за хората, които създават и разпространяват вируси, зловредни кодове и други подобни гадинки. :)

Това е твърде доходоносен бизнес за много хора, така че надали ще има толкова сериозна борба срещу такива.

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#5 ares85ares

ares85ares

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 364 мнения

Публикувано: 14 May 2009 - 10:01

Аз също не съм наясно как могат да следят всеки потребител, но може би са измислили начин (щом чак закон гласуваха). Ще изчакаме и ще видим как ще се развият събитията.

#6 Lokoto

Lokoto

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 428 мнения

Публикувано: 14 May 2009 - 10:10

Което значи, че всеки потребител ще бъде следен какво и откъде сваля.

Да! Точно това означава.
Под прикритието, че се следи, дали не се сваля незаконен софтуер, ще бъде следен трафика на ползвателите и филтриран. Отначало само за песни и софтуер, после за писма и публикации, а накрая и за мисли в главата... Това, ако не е "свобода", то здраве му кажи...
Gigabyte GA-965P-S3/Intel Core 2 Quad Q8400/2x2GB PQI 800Mhz/Sapphire HD 5670 1GB/2x WD 640GB 7200 64MB SATA III Black/CoolerMaster PSU GX 650W

#7 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 22951 мнения
  • Живущ в:Русе

Публикувано: 14 May 2009 - 10:32

Да, така е. Борбата с пиратството и "злото" като цяло е (почти) винаги извинение за отнемане на все повече свободи и налагане на повече контрол. Европа уж беше по-либерална спрямо САЩ, но ето, че и тук се прокрадва полицейщината, типична за "страната на свободните".

Това ми напомня за ей тази песничка, която ще ползвам и за поздрав на четящите темата потребители. Дано сте почитатели на групата и/или жанра. :)

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#8 Nicky

Nicky

Най-хубаво си е у дома :)

• Глобални модератори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1041 мнения
  • Живущ в:Денали, Аляска
  • Интереси:Авиация, военна техника, компютри, спорт :} от всичко да има

Публикувано: 14 May 2009 - 11:39

Ей заради това всички данни, които се предават трябва да са криптирани, поне малко повече да си блъскат главата. Иначе съм съгласен с мерките против пиратството, поне в държава като Франция. Хората имат доста по-висок стандарт отколкото у нас и е по-нормално да имат лицензиран софтуер.
Публикувано изображение

#9 слънчо

слънчо

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 9 мнения

Публикувано: 14 May 2009 - 11:50

.................................................

Да ,закон могат да приемат но............Попитали един от най-големите касоразбивачи на ХХ век как да направят ключалка,която да е толкова сигурна че никой да не може да я разбие.- А отговорът му бил:- Ключалките са не защото не могат да се разбият и да влезеш,а защото да се знае че не бива да се влиза.По ясно казано това което е създадено от човек,също може да бъде разбито от човек.
Всичко това важи и за софтуера и за законите и т.н.Винаги ще има хора които ще спазват и такива които не спазват закона.От друга страна и законите са създадени от хора и има случаи когато са лишени от всякакъв смисъл или морал.Или както е казал един велик човек:- На тоя свят всичко е относително. :bangbang:

#10 Lokoto

Lokoto

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 428 мнения

Публикувано: 14 May 2009 - 15:32

Браво Слънчо,
Доста философски казано и истинно, но отново едно голямо НО. Дали само контролът на движението на софтуера ще бъде контролиран или тотално всичко. До сега не съм видял някой, на който "да му предложат баничка" и той да не я изяде :D .
Не че ги мисля много французите, ама яката го закъсаха... :( Ама като ги знам нашите, какви жаби са, веднага ще вдигнат краката....т.е. и при нас закона ще дойде. :D
Не искам да останете с впечатление, че съм за поддържане на пиратството. Аз съм за правилната му борба с него. Я вижте какво става със Сомалия.... :crosseyes1:

#11 Perkoto

Perkoto

Le Sage

• Автори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 442 мнения
  • Живущ в:Хубаво е понякога в София
  • Интереси:Коли, компютри и хубава бира, ама хубава...

Публикувано: 14 May 2009 - 16:06

Да живее VPN(Virtual Private Network) и прокситата! :hesthebest: За сега това е временното решение.

Едит: Между другото, не съм експерт, но интернет пиратството също в нашата страна е извън закона, нали?
The trouble with having an open mind, of course, is that people will insist on coming along and trying to put things in it.
Terry Pratchett

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители