Jump to content

Закон против пиратството в Интернет


Препоръчан пост

От новините на btv снощи разбрах, че във Франция са приели закон срещу пиратството в интернет, който предвижда прекъсване на достъпа до мрежата при теглене на платени програми, игри, филми и др., без да бъде плащано за тях.

При установяване на подобни нарушения ще бъдат изпращани предупредителни SMS-и, а при повторно нарушение достъпът ще бъде отрязван, като потребителите ще продължават да плащат абонаментната си такса.

 

Мисля си, че трябва да се измисли и нещо подобно за хората, които създават и разпространяват вируси, зловредни кодове и други подобни гадинки. :)

Link to comment
Сподели другаде

От новините на btv снощи разбрах, че във Франция са приели закон срещу пиратството в интернет, който предвижда прекъсване на достъпа до мрежата при теглене на платени програми, игри, филми и др., без да бъде плащано за тях.

При установяване на подобни нарушения ще бъдат изпращани предупредителни SMS-и, а при повторно нарушение достъпът ще бъде отрязван, като потребителите ще продължават да плащат абонаментната си такса.

Което значи, че всеки потребител ще бъде следен какво и откъде сваля. Малко не ми е ясно как точно ще бъде постигнато това.

 

Мисля си, че трябва да се измисли и нещо подобно за хората, които създават и разпространяват вируси, зловредни кодове и други подобни гадинки. :)

Това е твърде доходоносен бизнес за много хора, така че надали ще има толкова сериозна борба срещу такива.

Link to comment
Сподели другаде

Аз също не съм наясно как могат да следят всеки потребител, но може би са измислили начин (щом чак закон гласуваха). Ще изчакаме и ще видим как ще се развият събитията.
Link to comment
Сподели другаде

Което значи, че всеки потребител ще бъде следен какво и откъде сваля.

 

Да! Точно това означава.

Под прикритието, че се следи, дали не се сваля незаконен софтуер, ще бъде следен трафика на ползвателите и филтриран. Отначало само за песни и софтуер, после за писма и публикации, а накрая и за мисли в главата... Това, ако не е "свобода", то здраве му кажи...

Link to comment
Сподели другаде

Да, така е. Борбата с пиратството и "злото" като цяло е (почти) винаги извинение за отнемане на все повече свободи и налагане на повече контрол. Европа уж беше по-либерална спрямо САЩ, но ето, че и тук се прокрадва полицейщината, типична за "страната на свободните".

 

Това ми напомня за ей тази песничка, която ще ползвам и за поздрав на четящите темата потребители. Дано сте почитатели на групата и/или жанра. :)

Link to comment
Сподели другаде

Ей заради това всички данни, които се предават трябва да са криптирани, поне малко повече да си блъскат главата. Иначе съм съгласен с мерките против пиратството, поне в държава като Франция. Хората имат доста по-висок стандарт отколкото у нас и е по-нормално да имат лицензиран софтуер.
Link to comment
Сподели другаде

От новините на btv снощи разбрах, че във Франция са приели закон срещу пиратството в интернет, който предвижда прекъсване на достъпа до мрежата при теглене на платени програми, игри, филми и др., без да бъде плащано за тях.

.................................................

 

Да ,закон могат да приемат но............Попитали един от най-големите касоразбивачи на ХХ век как да направят ключалка,която да е толкова сигурна че никой да не може да я разбие.- А отговорът му бил:- Ключалките са не защото не могат да се разбият и да влезеш,а защото да се знае че не бива да се влиза.По ясно казано това което е създадено от човек,също може да бъде разбито от човек.

Всичко това важи и за софтуера и за законите и т.н.Винаги ще има хора които ще спазват и такива които не спазват закона.От друга страна и законите са създадени от хора и има случаи когато са лишени от всякакъв смисъл или морал.Или както е казал един велик човек:- На тоя свят всичко е относително. :bangbang:

Link to comment
Сподели другаде

Браво Слънчо,

Доста философски казано и истинно, но отново едно голямо НО. Дали само контролът на движението на софтуера ще бъде контролиран или тотално всичко. До сега не съм видял някой, на който "да му предложат баничка" и той да не я изяде :D .

Не че ги мисля много французите, ама яката го закъсаха... :( Ама като ги знам нашите, какви жаби са, веднага ще вдигнат краката....т.е. и при нас закона ще дойде. :D

Не искам да останете с впечатление, че съм за поддържане на пиратството. Аз съм за правилната му борба с него. Я вижте какво става със Сомалия.... :crosseyes1:

Link to comment
Сподели другаде

Да живее VPN(Virtual Private Network) и прокситата! :hesthebest: За сега това е временното решение.

 

Едит: Между другото, не съм експерт, но интернет пиратството също в нашата страна е извън закона, нали?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...