Jump to content

Препоръчан пост

Здравейте!Проблема ми е следният:

След пускане на някоя игра монитора остава с черен екран и компютъра "увисва"-не може да се прави нищо с мишката и клавиатурата.

След рестарт ,когато го поиска някоя програма,също.Чува се че зарежда но няма картина .Като изключа цялата система и изчакам около 5-10 минути ,зарежда нормално,но до следващото пускане на игра или рестарт.И монитора и видео картата са на 2 месеца(чисто нови).

Картата беше с оригиналните драйвъри от диска ,пробвах и с последните от сайта разлика няма.

При всичко останало ,било то филми или музика ,работа с програм и т.нт. проблема го няма .

Със старият монитор Dell няма проблеми.

При тези"сиптоми" Дали проблема е хардуерен или софтуерен?

 

Хубавото е ,че монитора и картата са в гаранция,лошото е ,че монитора е купуван в Гърция.

 

LG W2234S

 

Panel Size 22. 0" Wide Resolution 1680 x 1050 Colors 16. 7 million Pixel Pitch 0. 282 mm X 0. 282 mm Brightness 300 cd/m2 Contrast Ratio 1000:1 Viewing Angle 170/160 (H/V) Response Time 5 ms (GTG)

 

Картата е nVIDIA GeForce 8400 GS

 

Благодаря за предварително за помоща!!! :peace:

Link to comment
Сподели другаде

Хмм аз също имам подобен проблем с компютъра на един приятел.Също е с монитор LG не се сещам сега за модела.Но и при него има такива увисвания и забиване.Когато взема да го тествам при мен всичко е ок работи без грешка натоварвам го яко , не забива.Проверил съм всичко памети , хард , видео.Няма проблем с хардуера.Никакво увеличаване на температурите.И сега като чета тази тема почвам да мисля че е от монитора.Преинсталирал съм го няколко пъти.
Link to comment
Сподели другаде

Пробвах монитора на друга машина която беше настроена на резолюция 1440х900(по упътванему дават ,че оптималната резолюция на монитора е 1680 x 1050 и 60Hz).Влезе в игри и рестартира без проблем няколко пъти,но при поредния опит монитора направи същия проблем.Пробвах го и с 3 други кабела -същото.На моят компютър го настроих на 1440 х 900 .Намаляха "изключванията "му и увисванията ,но ги има.

Също така когато направи проблема ,бутона на монитора On/Off или не е активен или започва да мига.Няма потънали бутони.И при всяко влизане в ОС не помни настройките от преди .Или всичко е в червено или зелено/синьо,или е с много разместени яркост контраст.Показва стойности 277 от възможни 100.

Link to comment
Сподели другаде

Спазвай препоръчителната резолюция, или по-малка кратна на нея. Моят 22" е настроен на 1280*800 за да избегна изкривяването на образа, и да са ми по-големи иконите. Изтегли драйвери за моитора за да ти станат достъпни по-"изчанчените" резолюции.

Ако за твоят монитор не са пуснали, в краен случай може да ползваш за PHILIPS 220VW9F.

Link to comment
Сподели другаде

Пробвай да му смениш херците.

Ако в момента работи на 60херца, опитай със 75херца. Доста често при LG това помага, ако ли не, една кратка екскурзийка до гръцко няма да ти навреди!

 

Успех! :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Спазвай препоръчителната резолюция, или по-малка кратна на нея. Моят 22" е настроен на 1280*800 за да избегна изкривяването на образа, и да са ми по-големи иконите. Изтегли драйвери за моитора за да ти станат достъпни по-"изчанчените" резолюции.

Ако за твоят монитор не са пуснали, в краен случай може да ползваш за PHILIPS 220VW9F.

Най-добрата резолюция е максималната резолюция.А именно 1680х1050.Монитора трябва да работи на нейтиив резолюцията си без проблем,а не на по-ниска.Ако има проблем на нея,има и проблем с монитора.Какъв е той може да се гадае.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...