Jump to content

Ръководства за работа с Excel 2003


Препоръчан пост

Подреди си мисълта в екселска таблица и я прикачи,

по принцип може да се направи,

след като прикачиш екселския документ ще ти го обработим и върнем

със съответните хипервръзки за отделните входове.

                                                        С една дума прикачи примерен файл на ексел

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1.5k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравейте Отново:) Направих го:)по следният начин, дали е правилно нямам представа.Избрах клетката след това Data/Data Validation/Settings/Allow List /Source вписваме със запетая това което искаме да се показва в падащата клетка.После Add Hyperlink/ в случая избирам Page in this Document/ и му казвам, че се намира в Sheet 3.

Сега имам въпрос, отново.Аз искам от падащото меню като кликна да ме води в три отделни листа.Предполагам, че трябва да ги създам и тогава да го настроя всяка падаща клетка да ме води на отделен лист?Така ли е?:)

Link to comment
Сподели другаде

Тук има един макрос който автоматично попълва листовете,

спрямо номера който си задал в таблицата.

Може би нещо такова ще ти върши работа.

auto_copy_sheet.xls

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...

Здравейте.

Налага ми се да си направя някаква "складова програма".

При заварено положение ползвах една справка, но нещо не ми харесва и искам да я модифицирам малко, но нямам нужните познания.

Може ли за помощ?

Прикрепям файла

Нов Microsoft Excel Worksheet....xlsx

Link to comment
Сподели другаде

  • 7 months later...

Здравейте, 

 

Имам едно питане относно една таблица, която ми е направена тук от naskobk, за което съм му изключително балгодарен.

 

Таблицата представлява график за нощни и дневни смени. Въпроса ми е, може ли да са въведат стойноти за първа и втора смяна примерно 1 и 2, и как може да стане? Сега има стойности за нощна, дневна и отпуска Н, Д и О.

 

Благодаря.

Link to comment
Сподели другаде

Ако може напиши продължителността на една смяна в часове колко е,

по принцип трябва да се получи.

Или може да ги искаш само като брой смени,

това трябва също да се уточни.

                                                                                                Лек ден

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,

прикачам файл в който мига в червено и жълто, ако в с2=2, целият ред в диапазон А2:R2 мига в тези два цвята, ако С2 не е = на 2, спира да мига.

Имай в предвид, че това ще товари доста системата, ако имаш условие = на 2 и ще ти забавя ексел.

Cell Blink.xls

Link to comment
Сподели другаде

Явно не се изразих правилно.Мисълта ми беше, че ако в колона С независимо от това в коя  клетката е изписана цифрата 2 целия диапазон от А до R в този ред да мига.Или ако:

С3=2 целия диапазон от A3 до R3 да мига

С6=2 целия диапазон от A6 до R6 да мига

т,е цифрата 2 може да се повтаря в няколко клетки и там, където има 2 искам диапазона от А до R да ми мига.

Същото така като отворя наново файла не ми мига 

Cell Blink (2).xls

Link to comment
Сподели другаде

В колоните от 3 до 8 има заложени формули, избери произволна колона

и на мястото на цифрата напиши 2, стартирай макроса и

ще започне да мига.

 

                                                         Ако някой има желание може да го доработи макроса

 

                                                                                                          лек ден и ползотворна седмица                

timer_cell.xls

Link to comment
Сподели другаде

Прикачвам нов файл

В колоните от 3 до 8 има заложени формули, избери произволна колона

и на мястото на цифрата напиши 0 или отрицателно число, стартирай макроса и

ще започне да мига.

 

Това може да се ползва в складова програма когато няма наличности в склада

или количеството е изчерпано

                                                                            идея за разработка


Прикрепвам файла

timer_cell_new.xls

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте Фани, 

прикачам ви желаната таблица с критерии 2 в колона С2:С и мигане в жълт и червен цвят.

Ако пусна макроса още при отваряне да започне да мига, след това се подава сигнал и не може да се спре, но за сметка на това в която и да е клетка каквото и да напишете, всички редове със съдържание 2 ще започнат да мигат.

Не знам колко голям ще бъде файлът, но това мигане държи под напрежение постоянно ексел в един момент ще стане досадно и ще забавя, затова направих и един бутон с който да можете да го спрете, но при всяко следващо вписване ще започне да мига.

Поздрави

 

Migane.xlsm

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...