Jump to content

Ръководства за работа с Excel 2003


Препоръчан пост

  • Отговори 1.5k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Може, ако я комбинираш с функцията If(ISERROR()). Т.е. трябва да използваш нещо подобно на If(ISERROR(VlOOKUP(X,X:X,X,X)),"някакво число или празно","какво да става ако не е празно").

 

Надявам се, да си разбрал ;)

Link to comment
Сподели другаде

Имам питане по следния казус: Имаме два екселски файла/таблици/ с наличности на различни складове.Всеки ден ми изпращат актуализирани като наличности същите файлове. Как да обединя данните от двете таблици да ми излизат като обща наличност в двата склада.Имената на артикулите съвпадат на 90%, но не съвпадат като местоположение.Възможно ли е автоматично обновяване на данните в общия файл. Накратко, искам да получа работен лист с наличностите в двата склада,с възможност за автоматично следени на промените във всеки един от тях.
Link to comment
Сподели другаде

Надявам се, да си разбрал ;)

Благодаря! Стана перфектно :thumbsup:

Сега обаче ми излиза следния проблем. За да ми чете от базата данни трябва да съм я отворил предварително.Ако не съм отворил базата VlOOKUP не работи.

Друг е въпроса, че като тръгне да сейва автосейв и изкарва че не му стига някакъв ресурс.

Link to comment
Сподели другаде

Ето ги.

Няма ги...

 

Благодаря! Стана перфектно :thumbsup:

Сега обаче ми излиза следния проблем. За да ми чете от базата данни трябва да съм я отворил предварително.Ако не съм отворил базата VlOOKUP не работи.

Друг е въпроса, че като тръгне да сейва автосейв и изкарва че не му стига някакъв ресурс.

При положение, че базата е в отделен файл може би ще е по-добре да обновиш линковете (Edit -> Links при 2003 или Data -> Edit Links при 2007) преди да почне да калкулира.

Ако така не стане може да помислиш за изваждане на част от базата във файла, в който смяташ.

Link to comment
Сподели другаде

Базата е 20000 реда и лошото е че файла в който се смята може да се отвори от хора които нямат достъп до базата и ако тръгнат да корегират нещо изчезва всичко общо взето :crosseyes1:

 

Иначе тези съобщения ми излизат когато се опитва да сейвне автоматично. Общо взето голям проблем се получи.

http://img441.imageshack.us/img441/6674/34337902.jpg

http://img600.imageshack.us/img600/8080/41956861.jpg

 

Когато базата беше малка (около 3000 реда) мисля че нямаше такъв проблем.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!

Имам нужда от помощ при създаването на персонална формула за сравняване на диапазон от стойности форматирани като "час"

 

http://img195.imageshack.us/img195/3997/primer1f.jpg

 

Искам да сравня стойността на С3 с диапазона от часове ограничен между А4 и В4, като резултатът от това да се изведе в клетка С4(маркирана в синьо), като за True="'", а за Falshe=X

Link to comment
Сподели другаде

Базата е 20000 реда и лошото е че файла в който се смята може да се отвори от хора които нямат достъп до базата и ако тръгнат да корегират нещо изчезва всичко общо взето :crosseyes1:

 

Когато базата беше малка (около 3000 реда) мисля че нямаше такъв проблем.

Пробвай да заключиш клетките или sheet-а с базата и остави формулите да са в същия файл. Иначе ще продължаваш да имаш подобен проблем.

 

Здравейте!

Имам нужда от помощ при създаването на персонална формула за сравняване на диапазон от стойности форматирани като "час"

Прикачи примерен файл, за да видя как си форматирал клетките и какво точно стои в тях.

Link to comment
Сподели другаде

krasa това според мен ще стане с пивот таблица

събираш двете бази правиш една пивот таблица и тя обобщава резултата като ще се дъблират тези 10% които не са с еднакви имена

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, имам въпрос относно разширеното филтриране.Трябва да бъдат извлечени стойностите от една колона, които са по-големи поне с 25% от стойностите на друга колона, която се намира в друг лист. Пробвах критерият ми да е с формула, но нещо не се получава. Надявам се да сте разбрали какво имам в предвид, но е малко объркано :)
Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...