Jump to content

Ръководства за работа с Excel 2003


Препоръчан пост

Много са полезни уроците във формата на видео, за което благодаря. На мен ми трябват отново уроците за Excel, понеже съм позабравила нещата от "средното", а и не са ни обяснявани доста добре (понякога липсваха и обяснения, карахме си свободен час :) ), тези със сигурност ще свършат много добра работа като за начало. В общи линии, много ми допадна това ръководство, за което поздравления!

 

 

П.П. Единственото, което ме подразни бяха правописни грешки като:

 

линий (Изписва се "линии"; ед.ч. - линия, мн.ч. - линии)

корекций (Изписва се "корекции";ед.ч. - корекция, мн.ч. - корекции)

 

 

Забележка: Няма дума в българския език, която в множествено число да завършва на "ий".

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...
  • Отговори 1.5k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Можели някой да ми каже как се изваждат най големите плюсови и минусови разлики в Еxcel 2003.

 

 

Някак си много общо звучи, дай някакъв пример или нещо по-конкретно!

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Имам въпрос. Имам 2 колони с числа от пивот тейбъл.. как да направя примерно ако числото в колона Б е по голямо от числото в колона А да се оцветява в Зелено и обратно ако е по малко да светва в червено ?
Link to comment
Сподели другаде

Добър вечер добри хора.Търсих на доста места,но не намерих отговор на следния МОЙ проблем и ще се радвам ,ако ми помогнете.Та става дума за следното:

 

В клетка "А1" се изписва число - / пример 2561 /

В клетка "А2" се изпълнява функцията "=А1*0,006" и се получава /15,366/

 

И въпроса ми е - как в клетка "А3" да ползвам за операции само цифрите след десетичната точка /в случая 0,366 /

 

Благодаря ВИ !

Link to comment
Сподели другаде

Помощ......

Имам таблица която е заключена - формули, клетки и т.н., има ли начин да "разбия" паролата че искам да разуча таблицата а така не виждам нищо :(

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!

Имам следния проблем с една екселска таблица: в клетки от F3 до L3 са въведени стойности, които трябва да сортирам по големина в следващите 7 клетки на реда - от най-малката до най-голямата; става дума за класиране на участници в търг.

Някой може ли да ми помогне/

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Налага ми се да изчислявам брой минути по цена на минута (абсолютно същото, както при фактурите на телефоните). Въпросът ми е как най-удачно да направя (или форматирам) клетките с минутите, така че хем да се изчислява правилно, и хем да се въвежда лесно (ако задам на клетките формат "Тime", после трябва да въвеждам и часовете, а за разделител да ползвам ":", което не е удобно)?

Пояснявам: искам да се извежда по този начин "23:56 мин.", но примерно да се въвежда със знак "." (все едно се въвежда десетично число). Ако минутите надхвърлят 59, да не се превръща в 1 час и т.н., а да си остане пак в минути примерно "78:56 мин.".

П.П. Исках да потърся в тази тема подобен казус, но не успях да намеря търсачка, която да дърси в самата тема (не ми се ровеше ръчно из 15 страници).

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!Четох темата, но не намерих по какъв начин от Егн е пресмята възраста на човек?

Има написано как от ЕГН да е изпише датата на раждане и от тази дата да се сметне възрастта, но на мен ми трябва директна формула...

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...