Jump to content

Препоръчан пост

А каква антивирусна програма ползваш? Как е настроена "огнената стена"?

Антивирусната е аваст, а стената си е по подразбиране-нищо не съм настройвал, защото не разбирам.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...
  • Отговори 125
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Добър ден днес се регистрирах и искам да отворя една тема:имам два въпроса мога ла да разбия на една wi-fi мрежа паролата и ако може как,защото във вкъщи има една хубава мрежа с висок сигнал и другия ми въпрос какво трябва да си закупя за да си я ползвам на компютъра
Link to comment
Сподели другаде

Добър ден днес се регистрирах и искам да отворя една тема:имам два въпроса мога ла да разбия на една wi-fi мрежа паролата и ако може как,защото във вкъщи има една хубава мрежа с висок сигнал и другия ми въпрос какво трябва да си закупя за да си я ползвам на компютъра

Това, което искаш, е против правилата на форума.

За да "ползваш" дадена безжична мрежа на твоя компютър ще ти е необходимо оборудване за безжичен мрежов достъп. В зависимост от вида на безжичната мрежа и вида на компютъра ти и оборудването може да е различно.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Здравейте.Искам да попитам какви настройки трябва да

се направят на Linksys WRT54G/GL-Tomato v 1,28 за да може шернатите папки от

мен да се виждат в мрежата преди рутера.

Връзката до рутера е по LAN.

Благодаря предварително.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте.Искам да попитам какви настройки трябва да

се направят на Linksys WRT54G/GL-Tomato v 1,28 за да може шернатите папки от

мен да се виждат в мрежата преди рутера.

Връзката до рутера е по LAN.

Благодаря предварително.

 

 

Здравей,

Не знам дали ще дочакам тази вечер да ми отговориш...

Това което искаш няма как да стане от рутера. Ако преди рутера имаш предвид целия свят освен твоята мрежа тогава всичко зависи от настройките за споделяне на ОС, ако имаш предвид твоята мрежа у дома то има купища теми в сайта по този въпрос и пак зависи от ОС ( работна група и т. н. ). По скоро помисли наистина ли искаш да ти се ровят из компа и ако е така ( за което извинявай ! ) взел ли си всички необходими мерки та да се ровят само на специално определените места.

Щом имаш интернет връзка и примерно торент/даунлоуд клиента ти работи нормално значи няма какво да променяш в настройките на рутера. Можеш да разбереш кой порт използва ОС за споделянето и специално да го отвориш в рутера, като го обвържеш с определен ( твоя ) IP адрес, но и без това пак ще проработи.

И така - коя версия на Windows използваш и какво разбираш като казваш преди рутера. Каква е връзката с доставчика ти, динамично или статично IP? Много малко вероятно е да успееш да споделиш папки в глобалната мрежа - по-добре се насочи към безплатна програма от сорта на TeamViewer или инсталирай на компютъра си файлов сървар. С томато не съм имал вземане-даване, но когато имах същия рутер с dd-wrt, последния нямаше файлов сървар.

И последно въпросният рутер няма гигабитов порт, т.е. ако не е някаква нова модификация максималната ти скорост ще е между 4 и 5 МБайта/сек - толкова може прехвалената машинка. Дано не си го взел втора ръка, че масово се отървават от тях.

Поздрави !

Link to comment
Сподели другаде

привет взех си тези дни рутер edimax BR-6428nS

 

имам следните проблеми

 

1 искам да връзжа едно настолно и един лаптоп.

Кабела които фабрично идва с рутера не влиа в буксата за Ethernet кабеламерих я със дрга такава и ми изглеждат напълно еднакви но просто като влезе не се чува щракване и съответно няма връзка.

 

ложих мои си кабел отчита че се пуска някаква мрежа но когато се опитам да вляза в настоиките на рутера чрез съответното ip в бреузъра (IP го взимам от книжката с настроиките) просто не ми дава нищо дори като се опитам да пробвам с диск да го инсталирам ми казва провери връзката а всичко е точно.

 

На този компютър имам Windows 7

 

Сложих кабела на другото PC там съм с ХР и всичко си тръгна веднагически.

 

първият ми въпрос е какъв е проблема със седмицата та просто не ми захапва мрежата

 

 

----

 

Втори въпрос имам статично IP от доставчика ми на интернет, рутера си има IP но мога ли да настроя статичното IP да си ми седи на самата маина тоест на настолното ПС а когато свързвам други машини в кабелна мрежа да им задавам IP подобно на това на рутера 192.168.2.2 примерно.

 

-----

Трети въпрос когато се опитвам да настроя безичната мрежа ми се иска някакъв пи които го пишело на рутера но нищо всъщност непише 8 цифрово

 

 

 

Благодаря за инфото предварително.

 

 

 

 

ИСКАМ ДА ЗНАМ ДАЛИ СТАТИЧНИЯТ АДРЕС да го пиша на самият рутер или на една от машините.

Link to comment
Сподели другаде

Здравей artgun.Благодаря за бързия отговор и че си се заел с моя проблем.

Та значи трябва да започна от начало.

Връзката с доставчика е DHCP със статичен IP адрес.

Win XP sp3.Скороста без рутера и с него е 80mb.

Та като включа кабела от нета директно в компа шернатите папки са достъпни,

примерно при съседа който и той на същия нет,

но като е през рутера стават недостъпни.

Мисля си,че трябва да бъде отворен някакъв порт в рутера,

но незнам кой порт а и как става.

Надявам се да си ме разбрал,а за защитата съм се погрижил,

а и папките не винаги ще са шернати.

Отново благодарности и очаквам идей.

smile.gif

Link to comment
Сподели другаде

Опитай да настроиш мрежовата връзка - в Центъра за мрежи и споделяне отваряш насторйките на мрежовите адаптери, щракваш с десен бутон на мишката върху съответния адаптер, Свойства -> TCP/IP протокол и настройваш адреите да се получават автоматично.
Link to comment
Сподели другаде

Здравей artgun.Благодаря за бързия отговор и че си се заел с моя проблем.

Та значи трябва да започна от начало.

Връзката с доставчика е DHCP със статичен IP адрес.

Win XP sp3.Скороста без рутера и с него е 80mb.

Та като включа кабела от нета директно в компа шернатите папки са достъпни,

примерно при съседа който и той на същия нет,

но като е през рутера стават недостъпни.

Мисля си,че трябва да бъде отворен някакъв порт в рутера,

но незнам кой порт а и как става.

Надявам се да си ме разбрал,а за защитата съм се погрижил,

а и папките не винаги ще са шернати.

Отново благодарности и очаквам идей.

smile.gif

 

Здравей,

Съжaлявам - може вече да си се оправил, но съм зает...

Когато нета ти минава през рутер хората преди него не виждат твоят вътрешен адрес и съответно няма как да се докопат до папките ти ( особено ако рутера задава адресите на твоята вътрешна мрежа динамично). Трябва да се укаже на този който се опитва да ползва твоите ресурси, как да се добере до тях, следователно този достъп е желан и не е за всеки, а за специално определен човек/хора. Щом е така е по-добре да използваш програма файлов сървар или например такава за отдалечено администриране в режим споделяне ( аз ползвам TeamViewer ), или пък DC++ клиент в който предварително си шернал въпросните папки ( това май е най-удачно ).

 

Късмет !

Link to comment
Сподели другаде

Мисля,че те разбрах.С две думи няма как да стане по обикновения начин.

Отново благодарности artgun.

Пробвай DMZ (demilitarized zone).

Демилитаризираната зона представлява самостоятелен мрежови сегмент, в който информацията е под протекцията на защитни стени. Външните потребители имат достъп до DMZ, но не и до останалата част от корпоративната мрежа. Достъпът до данните и услугите от DMZ-сегмента се осъществява само през защитна стена. Комуникацията между DMZ и вътрешната мрежа също се осъществява чрез защитна стени със свои правила.

Опитай се да дадеш статичен адрес на този комп,от който искаш да споделиш папката. Това трябва да стане през DHCP сървъра(съжалявам, но не познавам твоя модел на рутер, за да ти обясня по-подробно). Този сървър трябва да има и опция за статично определяне на адреса на прикачените компютри. Та в тази страница нагласи статичен адрес на твоя комп. После задай в DMZ същия адрес. Тогава(поне на теория), трябва да се виждат споделените папки и от вън.

Много е важно и как е настроена защитната стена, т.е. дали е разрешено да се гледа отвън...

Пробвай, може и да стане. :)

Link to comment
Сподели другаде

Здравей Perkoto.Това със DMZ Host категорично не става ,

тъй като е хоснат друг комп,а защитната стена как когато кабелът на нета е

директно в компа тя разрешава достъп от вън.Не знам за защитната стена на рутера,

мисля,че тя трябва да се настрои,и от тук идва проблема.

Шернатите папки през кои № порт трябва да минават?

Link to comment
Сподели другаде

Ако искаме да бъдем точни, то поровете трябва да са TCP+UDP - 135 и 139.

Но това ще ти доведе много неприятности, включително и вируси и тем подобни гадини. Не ти го препоръчвам.

Може да пробваш да създадеш VPN и през нея да работиш, но и това едва ли ще ти е лесно

виж тук:

http://www.onecomputerguy.com/networking/xp_vpn_server.htm

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...