Jump to content

Препоръчан пост

Здравейте, бих искъл съвет какъв рутер да си купя в момента съм с dlink di524 ,но има много големи загуби в скороста на интернет връзката.

Когато интернета е включен към лан картата и направя тест за скораста на интернета излиза това http://pics.data.bg/categories/1/%d0%be%d0%b1%d1%89%d0%b8/4ff3782d47b8e554692604b20f43183f/capture1

А когато е през рутера това http://pics.data.bg/categories/1/%d0%be%d0%b1%d1%89%d0%b8/977d4f9fc6624f5661dbfc604e4bdf17/capture2

Също така направих тест при даулоуд на торенти и като е на кабел през лан картата свалям с около 7,5-8mb/s ,през рутера свалям с около 1,5-2mb/s

Прочетох написаното до тук в темата и разбрах ,че рутерът ми не е много свестен така да се каже, в смисъл нисък клас е,искам да ви попитам за рутер който може да ми препоръчате при който ще са по -малко загубите и да се доближавам до скоростите предоставени ми от интернет доставчикът ми.

Благодаря на всички предварително за отговорите.

Първо кажи твоят приемник (лаптоп, телефон или с каквото там се свързваш към рутера) поддържа 802.11n стандарта.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 125
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Първо кажи твоят приемник (лаптоп, телефон или с каквото там се свързваш към рутера) поддържа 802.11n стандарта.

Извинявам се за пропуска ,лаптопа е dell inspiron 1525 и wlan картата не подържа N стандарт .

Wlan картата е Dell Wireless 1395 WLAN MiniCard

Link to comment
Сподели другаде

В такъв случай при безжична връзка няма как да постигнеш по-високи скорости.

Можеш да си закупиш по-добър безжичен рутер и да планираш покупка (или upgrade) и на приемника (можеш евентуално да си закупиш wlan карта).

Link to comment
Сподели другаде

В такъв случай при безжична връзка няма как да постигнеш по-високи скорости.

Можеш да си закупиш по-добър безжичен рутер и да планираш покупка (или upgrade) и на приемника (можеш евентуално да си закупиш wlan карта).

Благодаря ви много.

Link to comment
Сподели другаде

В такъв случай при безжична връзка няма как да постигнеш по-високи скорости.

Можеш да си закупиш по-добър безжичен рутер и да планираш покупка (или upgrade) и на приемника (можеш евентуално да си закупиш wlan карта).

Съгласен съм с panevdd, че с нов рутер едва ли ще постигне значително по-високи скорости, дори и да си купи нова wlan карта с N, пък да не говорим за N1 стандарта, то едва ли лаптопа ще може да поеме тези натоварвания. Просто диска постоянно ще свети и машината може да започне да забива.

Според мен luben ilev е дoстигнал един технологичен баланс между лаптопа и рутера. Ако търси нови, по-високи резултати, следва да смени и двата елемента.

Link to comment
Сподели другаде

Съгласен съм с panevdd, че с нов рутер едва ли ще постигне значително по-високи скорости, дори и да си купи нова wlan карта с N, пък да не говорим за N1 стандарта, то едва ли лаптопа ще може да поеме тези натоварвания. Просто диска постоянно ще свети и машината може да започне да забива.

Според мен luben ilev е дoстигнал един технологичен баланс между лаптопа и рутера. Ако търси нови, по-високи резултати, следва да смени и двата елемента.

Хард диска е добър според мен ,сменил съм го със WD scorpio black 7200 обората, интернета през лан картата когато е като свалям торнет достигам 8mb/s без да се мъчи харда работи си нормално дори при пускането на по големи файлове от порядъка на 10-20 или 30 GB няма проблем ,не забива машината.Мисълта ми е дали примерно ако сменя рутера с например d-link dir-635 който е средан клас,дали с него ще постигна по висока скорост поне близка до тази която имам когато е интернета през лан картата.Обмислям и покупка на лаптоп с по сериозен хардуер и разбира се с поддръжка на N-стандарт при wlan картата.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Здравейте отново,

купих си нов лоптоп Acer Aspire 5745G който има поддръжка на N стандарт на Wlan картата ,избрал съм да купя този рутер понеже както по-горе в темата съм споменал рутерът ми в момента не може да ми достави желаната от мен скорост на интернет връзката ми .Питането ми е такова ,какво мислите за изборът ми на рутер и дали той ще издържа на даулоуд и ъплоуд в смисъл на натоварване и дали ще постигна с него скорост при даулоуд която постигам когато интернета е през лан картата .Ако имате надблюдения върху работата на конкретният рутер споделете или предложете по-добър в ценови клас от 100лв до 150лв.

Благодаря за отговорите предварително.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Здравейте отново,

купих си нов лоптоп Acer Aspire 5745G който има поддръжка на N стандарт на Wlan картата ,избрал съм да купя този рутер понеже както по-горе в темата съм споменал рутерът ми в момента не може да ми достави желаната от мен  скорост на интернет връзката ми .Питането ми е такова ,какво мислите за изборът ми на рутер и дали той ще издържа на даулоуд и ъплоуд в смисъл на натоварване и дали ще постигна с него скорост при даулоуд която постигам когато интернета е през лан картата .Ако имате надблюдения върху работата на конкретният рутер споделете или предложете по-добър в ценови клас от 100лв до 150лв.

Благодаря за отговорите предварително.

 TP Link-a е много добро решение, само не ми стана ясно защо ти е 300 Mbps, освен ако не искаш да покриеш по-голяма площ. Един TL-WR740N би ти свършил същата работа примерно ако искаш да покриеш цялия апартамен :)

 

 

NB: проблема на тези рутери са токовите удари, като в последствие има три последствия - забива рутера - оправя се с рестарт ( изключване на захранването), ресет - връща си настройките по подразбиране и последното което може да ти се случи естествено е да изгори :)

 

 

Link to comment
Сподели другаде

 TP Link-a е много добро решение, само не ми стана ясно защо ти е 300 Mbps, освен ако не искаш да покриеш по-голяма площ. Един TL-WR740N би ти свършил същата работа примерно ако искаш да покриеш цялия апартамен :)

 

 

NB: проблема на тези рутери са токовите удари, като в последствие има три последствия - забива рутера - оправя се с рестарт ( изключване на захранването), ресет - връща си настройките по подразбиране и последното което може да ти се случи естествено е да изгори :)

Избрах този TP-Link TL-WR1043ND понеже четох за него ,че е по-силен хардуерно,а и живея в къща с три етажа и искам да има интернет на всеки от етажите,а и при мен нета понякога стига до 70 мегабита и затова исках да съм сигурен,че рутера ще ми даде максимума като трафик,за защита съм се пастарал с лан защита през която минава кабела преди да влезе в рутера ето такава е и разклонител който е със защита от токови удари ,но никога не се знае де дано да няма проблеми.За сега съм много доволен от рутера,работи добре не забива дори при високо натоварване от два понякога и три лаптопа скорстите са същите които постигам когато кабела е през лан картата което ми беше и идеята да постигна.Разбира се тези скорости ги постигам само на N-стандарта при лаптопа с G- стандарт полужението е максимум до 20 мегабита но това е ясно вече защо става.

Link to comment
Сподели другаде

Избрах този TP-Link TL-WR1043ND понеже четох за него ,че е по-силен хардуерно,а и живея в къща с три етажа и искам да има интернет на всеки от етажите,а и при мен нета понякога стига до 70 мегабита и затова исках да съм сигурен,че рутера ще ми даде максимума като трафик,за защита съм се пастарал с лан защита през която минава кабела преди да влезе в рутера ето такава е и разклонител който е със защита от токови удари ,но никога не се знае де дано да няма проблеми.За сега съм много доволен от рутера,работи добре не забива дори при високо натоварване от два понякога и три лаптопа скорстите са същите които постигам когато кабела е през лан картата което ми беше и идеята да постигна.Разбира се тези скорости ги постигам само на N-стандарта при лаптопа с G- стандарт полужението е максимум до 20 мегабита но това е ясно вече защо става.

 

Видях изборът ти и останах без коментар, поради доброто решение! Да го ползваш със здраве!

Link to comment
Сподели другаде

Избрах този TP-Link TL-WR1043ND понеже четох за него ,че е по-силен хардуерно,а и живея в къща с три етажа и искам да има интернет на всеки от етажите,а и при мен нета понякога стига до 70 мегабита и затова исках да съм сигурен,че рутера ще ми даде максимума като трафик,за защита съм се пастарал с лан защита през която минава кабела преди да влезе в рутера ето такава е   и разклонител който е със защита от токови удари ,но никога не се знае де дано да няма проблеми.За сега съм много доволен от рутера,работи добре не забива дори при високо натоварване от два понякога и три лаптопа скорстите са същите които постигам  когато кабела е през лан картата което ми беше и идеята да постигна.Разбира се тези скорости ги постигам само на N-стандарта при лаптопа с G- стандарт полужението е максимум до 20 мегабита но това е ясно вече защо става.

 

това обяснява и избора ти ..... ами дано да нямаш проблеми и си го ползвай със здраве :) 

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Здравейте,

изчетох цялата тема но не намерих отговор на моя въпрос, затова ще питам.

Подариха ми Wireless Router TendaW541R, който се опитвам да инсталирам на вилата. Интернета достига до сградата с радио връзка от съседния град и на настолния компютър е даден IP адрес от интернет доставчика. Въпроса ми е какви настройки трябва да направя на рутера за да мога да имам интернет и на лаптопа? Трябва ли да променя IP ареса на рутера за да стане той идентичен с този осигурен от интернет доставчика? Възможно ли е да се прикачат няколко лаптопа с автоматични IP адреси към рутера?

Въпросите май станаха повече, но се надявам поне да са разбираеми.

До сегашните ми опити стигат до там, че осъществявам връзката с рутера през лаптопа, правя настройките през интернет браузъра, но в крайна сметка интернет няма а пише, че е свързан.

 

Благоаря на всеки, който може да помогне.

Link to comment
Сподели другаде

... какви настройки трябва да направя на рутера за да мога да имам интернет и на лаптопа?

В настройките на рутера въвеждаш адресите, които са присвоени в момента на лаптопа - IP адрес, маска, шлюз, DNS. Разрешаваш DHCP в настройките на рутера и на лаптопа задаваш автоматични настройки за връзката (IP адрес, маска, шлюз, DNS).

 

Трябва ли да променя IP ареса на рутера за да стане той идентичен с този осигурен от интернет доставчика?

Да, задължително.

 

Възможно ли е да се прикачат няколко лаптопа с автоматични IP адреси към рутера?

Да, именно това е целта на функцията DHCP в рутера.

 

Ако доставчика е въвел ограничение по MAC адрес, ще трябва да си препишеш MAC адреса от лаптопа и да го въведеш при настройките на рутера.

 

Ако има ограничение по TTL, ще трябва да си потърсиш друг рутер (ако твоят не поддържа увеличаване на TTL) или да говориш с доставчика.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...