Jump to content

Може ли да си направя IP адреса реален?


Препоръчан пост

Е, нали ти това си написал в предишния си коментар?

 

Несам сигорен и зато ва те питам как да витя дали работи на порт 8080 или на някой друк.Че нещо не се получава...

Link to comment
Сподели другаде

Щом като си накрал рутера да препраща заявки към порт 8080 до IP 192.168.1.135, то значи би трябвало да работи. Сега остава да кликнеш Menu -> IP address -> Find external address. HFS трябва да открие въшния ти адрес, който трябва да раздаваш, за да се ползва за връзка с твоя сървър. Когато някой се опита да се свърже с въшния ти адрес (който всъщност е рутера), той ще препраща заявката директно към твоя компютър и така все едно отсреща не се свързват с рутера ти, а с твоя компютър и все едно нямаш рутер.
Link to comment
Сподели другаде

Щом като си накрал рутера да препраща заявки към порт 8080 до IP 192.168.1.135, то значи би трябвало да работи. Сега остава да кликнеш Menu -> IP address -> Find external address. HFS трябва да открие въшния ти адрес, който трябва да раздаваш, за да се ползва за връзка с твоя сървър. Когато някой се опита да се свърже с въшния ти адрес (който всъщност е рутера), той ще препраща заявката директно към твоя компютър и така все едно отсреща не се свързват с рутера ти, а с твоя компютър и все едно нямаш рутер.

 

Оки ся стана пренасочи ме http://85.59.203.157:8080/ сега го виждат.Пратих на едно приятелче да пробва как сваля,една песен която е 5 мб я тегли с 0.8 kb/s от какво зависи свалянето?

Link to comment
Сподели другаде

Зависи основно от твоят доставчик и доставчикът отсреща. Зависи и коя страна колко сваля и качва други неща през това време.

 

Оки пич много ти благодаря за помоща...Жив и здрав...

Link to comment
Сподели другаде

Можеш. Ако си със статичен външен IP адрес (т.е. цифричките не се сменят), можеш да си купиш домейн (www.exwe.com), но това е в повечето случаи пресилено за нужди като твоите. Можеш и да ползваш безплатните услуги на No-IP или DynDNS. Там можеш да си регистрираш безплатен домейн. Например можеш да регистрираш exwe.no-ip.org в да пренасочва към твоя външен адрес и оттам вече рутерът ще пренасочва към вътрешния ти, което вече го направи. Поразгледай сайтовете, не е толкова сложно.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...

Здравейте пичове,трябва пак малко помощ.Смених си оператора и сега имам нов рутер Dlink DIR-655

но нещо немога да го настроя за Http File Server-HFS.Влезнах в КЛИК тук ако може да ми кажете кое трябва да попълна че не се получава...

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте пичове,трябва пак малко помощ.Смених си оператора и сега имам нов рутер Dlink DIR-655

но нещо немога да го настроя за Http File Server-HFS.Влезнах в КЛИК тук ако може да ми кажете кое трябва да попълна че не се получава...

Здрасти пич,

като си сменил оператора, случайно да знаеш как се казва, че да го споделиш с нас!

 

ПП Сега като се замисля, ти направо можеш да попиташ "оператора си" как стават тия работи. (Това в случай, че разрешава използването на рутер! Ако ли не - ще мислим друг начин!)

Link to comment
Сподели другаде

Здрасти пич,

като си сменил оператора, случайно да знаеш как се казва, че да го споделиш с нас!

 

ПП Сега като се замисля, ти направо можеш да попиташ "оператора си" как стават тия работи. (Това в случай, че разрешава използването на рутер! Ако ли не - ще мислим друг начин!)

 

оператора е ono и едва ли ще можем да се разбера с тях защото не разбирам добре Испански.

Link to comment
Сподели другаде

Slammer ти отговори на въпроса. Статичното IP го получаваш от оператора си и от никой друг, най-вероятно струва по скъпо на месец или както заплащаш ти. Единствения начин да имаш статично IP е Интернет доставчика ти, да ти даде такова. Може би има други начини да ползваш чужди сървъри с реално IP но за тях не знам. Ако ти трябва реално IP на твоя компютър, трябва да го получиш от доставчика ти това е услуга която повечето нормални такива предлагат. Намери някой който да ти превежда на испански да ти помогне няма друг начин.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...