Jump to content

Иероглифи при Опера и firefox


Препоръчан пост

http://195.149.248.189:8080/2009-04-11/f3487d974053390ab0367afd6afd2733_920x0.jpg

 

това е снимка на изходния код на една хтмл страница при Opera

става въпрос за въпросителните малко по-надолу (където трябва да пише "Интернет рекламна мрежа")( и да кажа предварително не го прави с вичко на кирилица а единствено при това съм го забелязал) .

При firefox е същото.

Единствено при IE 6 или по-скоро notepad (понеже с това ги отваря source кодовете) е наред.

На какво се дължи това (кодиране, шрифтове или друго)?

 

edit: излязоха иероглифи при още едно сайтче (правено с Web Page macker и намиращо се на data.bg. Преди време бях забелязал, че при сайтове правени с тази програма и качени на фрее.бг го имаше този проблем, но не и при data)

проблема е че не разпознава правилно кодирането (но при този сайт и при трите браузера е така)

Link to comment
Сподели другаде

знам, че така става

мен ми е интересно защо се получава това и има ли начин автоматично да си го разпознава както трябва а не ръчно да му задавам?

а и това от снимката, май не е заради кодирането (или греша) ?

Link to comment
Сподели другаде

Аз не съм някъкъв супер разбирач но до колкото знам при изработване на страницата се задава този енкодин, който се определя от енкодинка на поне 3 по-използвани браузъра да речем IE Opera i Firefox - в смисъл тъкъв че да не стане така че за всяка страница да си инсталирам браузър за да я видя. В твоя случей явно си попаднал на страница която не е съобразена с тези стандарти и трябва да нацелвал енкодинга на страницата.
Link to comment
Сподели другаде

По принцип трябва да се укаже в сорс кода на сайта каква да е кодировката по подразбиране. Ако това не се направи, е възможно браузърите да не знаят коя да ползват и да стават каши. Най-вероятно поради липса на това сайтовете, правени с Web Page Maker, имат проблеми.
Link to comment
Сподели другаде

  • 10 months later...

Имам следния проблем: по-завъртяните символи из нета не са видими в своя истински вид, а ми излизат като квадрати. С Опера съм, пробвах различни настойки в Encoding, но резултат все няма.

Как може да се поправи това?

Link to comment
Сподели другаде

Имам следния проблем: по-завъртяните символи из нета не са видими в своя истински вид, а ми излизат като квадрати. С Опера съм, пробвах различни настойки в Encoding, но резултат все няма.

Как може да се поправи това?

Като влезеш в "Регионални и езикови опции", от инсталационния диск на Windows инсталирай всички шрифтове - сложи отметки на всички кутийки за езиците. Ще ти бъде поискан дискът.

Link to comment
Сподели другаде

Ами менюто на Операта е малко по-различно. Опцията Unicode >>> UTF-8 я включих, но такова нещо като Auto-Detect няма. Няма и промяна, все същите квадрати. :crosseyes1:

Не съм с Opera и не мога да ти кажа с точност, а не ми се инсталира само за това.

Айде някой който е с опера да пише де!

Link to comment
Сподели другаде

Ами менюто на Операта е малко по-различно. Опцията Unicode >>> UTF-8 я включих, но такова нещо като Auto-Detect няма. Няма и промяна, все същите квадрати. :crosseyes1:

Не щеш да пробваш както ти писах по-горе?

Link to comment
Сподели другаде

Нямам диск с уиндоус в момента.

Така си и помислих. Иначе при мен това върши работа и ми се изписват всякакви йероглифи - японски, китайски, арабски, еврейски, арамейски (опа!... арамейски не). :)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...