Jump to content

Защитни стени - въпроси, мнения, предимства, недостатъци


Препоръчан пост

Online Armor Free определено е достатъчна за средностатистическия потребител. Вярно е наистина, че в нея липсва функции, които са налични в платената версия и в Comodo Internet Security, но това въобще не значи, че програмата предлага слаба защита. Дори напротив, това е една от най-добрите програми в бранша. Беше единствената програма, която реално имах предвид като алтернатива на текущата ми защитна комбинация. Не я ползвах, защото беше по-тежичка. В последната версия са намалили натоварването на процесора, доколкото виждам, но потреблението на памет си остава малко високо за моите вкусове и това ме спираше. Беше единствената, докато не се появи Outpost Firewall Free 6.x. Сега те двете са ми резерви, но и двете са малко по-тежки от това, което искам аз (системата е слабичка, а аз обичам да работи пъргаво и затова съм с високи изисквания към заеманите ресурси), затова още не съм преминал на някоя от тях.

 

Ръководство е трудно да се създаде, защото това са си малко комплексни програми и е на практика невъзможно да се обхване всичко важно за дадена програма.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1.1k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Воден от любопинство, най-сетне инсталирах Outpost Free. Първи впечатления:

1. Противно на моите очаквания- стената е лека. Системата се натоварва малко по слабо от тази с PCTools. Не съм уверен обаче, че с платената версия ще е така

2. Отначало бях задал автоматично създаване на правилата, но после рекох да го сменя, така, че да ме пита. Неприятно изненадан бях обаче, когато стартирах нови приложения, които до момента нямаха създадено правило, НО стената пак си караше на "автомат". Чак като пуснах е-мулето ме пита какво да прави с него. Странно!

3. Бях с очакването, че има повече опции от PCTools, НО определено не е така. Даже мога да кажа, че съм като "сляп". От PCTools получавах повече визуална информация какво става в компютъра.

Нещо не съм доволен. Имах по-големи очаквания от тази Free версия. :no: Със сигурност мога да кажа, че ще се върна на PCTools, :yes: като преди това пробвам и платената версия, която със сигурност очаквам да "тежи". Не съм доволен! :no:

Link to comment
Сподели другаде

Воден от любопинство, най-сетне инсталирах Outpost Free. Първи впечатления:

1. Противно на моите очаквания- стената е лека. Системата се натоварва малко по слабо от тази с PCTools. Не съм уверен обаче, че с платената версия ще е така

2. Отначало бях задал автоматично създаване на правилата, но после рекох да го сменя, така, че да ме пита. Неприятно изненадан бях обаче, когато стартирах нови приложения, които до момента нямаха създадено правило, НО стената пак си караше на "автомат". Чак като пуснах е-мулето ме пита какво да прави с него. Странно!

3. Бях с очакването, че има повече опции от PCTools, НО определено не е така. Даже мога да кажа, че съм като "сляп". От PCTools получавах повече визуална информация какво става в компютъра.

Нещо не съм доволен. Имах по-големи очаквания от тази Free версия. :no: Със сигурност мога да кажа, че ще се върна на PCTools, :yes: като преди това пробвам и платената версия, която със сигурност очаквам да "тежи". Не съм доволен! :no:

Outpost задава повече въпроси от PCTools само трябва да промениш ето тези настройки така:

http://www.plaatjesupload.nl/bekijk/2009/05/12/1242156027-010.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Outpost задава повече въпроси от PCTools само трябва да промениш ето тези настройки така:.....

Променени бяха. Сега задава, но някак си, не съм доволен като цяло от визуализацията на информацията, която дава програмата- оскъдна е, а и интерфеъса е някакси много "постен". :no:

Link to comment
Сподели другаде

Променени бяха. Сега задава, но някак си, не съм доволен като цяло от визуализацията на информацията, която дава програмата- оскъдна е, а и интерфеъса е някакси много "постен". :no:

За оскъдността съм склонен да се съглася. Интерфейсът обаче е по-скоро въпрос на предпочитание. Аз харесвам много интрефейса на Outpost Firewall Pro/Free. Да, не е толкова графичен/визуален, но пък го намирам за доста добре организиран и удобен, което за мен е много по-важно. Предпочитам го пред този на повечето останали програми и особено на Comodo, която по мое мнение има най-ужасния интерфейс от всички. Красив е, но е крайно неудобен и разхвърлян. Поне за мен.

Link to comment
Сподели другаде

Абе интерфейсът на защитната стена нека й бъде кусурът!

Свиква се със всякакъв интерфейс, както със сложен, така и с опростен.По важното е качеството на защита, заеманите системни ресурси и функционалността на защитната стена. :cooldude:

Link to comment
Сподели другаде

Интерфейсът също е важен. Вярно е, че се свиква рано или късно, но е по-добре човек бързо да се ориентира в ситуацията и бързо да се научи да борави с програмата. Колкото повече се чувства човек в свои води, докато работи с дадена програма, толкова по-добре. А увереността и способността за правилна реакция и настройка при защитните програми е нещо много, много важно. Каква полза от защитната програма, ако не е настроена добре и/или потребителят не знае точно как да борави с нея.

Разбира се ако човек си постави за цел да разучи дадена програма, това ще стане. И все пак е друго нещо, когато свикването е някак плавно и приятно, ако интерфейсът е удобен на конкретния потребител.

Link to comment
Сподели другаде

Във Pro версията съществуват допълнителни модули орязани във безплатната версия.

Системата с Pro версията не се товари повече от FREE версията

Интерфейсът е максимално опростен.

Настройките са опростени и във двете версии.

 

Говоря за актуалната Outpost Firewall Pro 2009 6.5.4. (2525.381.0687)

Link to comment
Сподели другаде

Във Pro версията съществуват допълнителни модули орязани във безплатната версия.

Системата с Pro версията не се товари повече от FREE версията

Интерфейсът е максимално опростен.

Настройките са опростени и във двете версии.

Говоря за актуалната Outpost Firewall Pro 2009 6.5.4. (2525.381.0687)

Снощи сложих Pro версията. Подтвърждавам казаното- наистина, не товари повече от Free версията, и като цяло, заема по-малко памет от PCTools. Определено е за предпочитане пред Free версията.

Link to comment
Сподели другаде

http://www.pic-bg.net/files/htyyefbp9553cjbrt2muyvf49lfm1hbiujd9ylt8_thumb.jpg Това съобщение ми излиза като отида на application rules.С daemon tools съм задал 4 броя виртуални cd-та.Независимо какви правила съм и задал за daemon tools(стената ги спазва),но съобщението си излиза.Изчезва,единствено ако изключа всички виртуални устройства.Иначе стената не ми пречи да инсталирам игрите.Нещо да пропускам в настройките?

ЕDIT:Съобщението изчезва единствено,ако изключа 4-те виртуални cd-та и после ги създам отново.Но като заредя отново iso файла на някоя игра,дори и да го махна след това,съобщението пак започва да излиза.

Link to comment
Сподели другаде

ще е интересно да се види и представянето на комодо 3.9 (вече официално излезнала от 13 май)

Безплатен интегриран пакет - как да не го инсталира човек веднага. И с многоезичен интерфейс... Цялостно ще го сложа - особено интересно е докъде е стигнал техният антивирус. Да не се окаже, че половината вече ги е достигнал и надминал...При такава защитна стена не бих бил много изненадан. Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...