Jump to content

Защитни стени - въпроси, мнения, предимства, недостатъци


Препоръчан пост

То оставаше и това да се вземе предвид дали имат конфликт с други програми и Касперски отива още по-надолу,защото само на него му пречи дефрагментирането на диска или чистенето на регистрите,като това му поведение в никакъв случай не повишава нивото на сигурност.

Online Armor, Comodo, Outpost Firewall Free 2009 , PC Tools, ZoneAlarm, Norton не са имали нищо против другите програми да си вършат работата.Предполага се че трябва така да бъде за всякакъв тип програми,защото в противен случай потребителя рано или късно ще реши че са заменими с други.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1.1k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

То оставаше и това да се вземе предвид дали имат конфликт с други програми и Касперски отива още по-надолу,защото само на него му пречи дефрагментирането на диска или чистенето на регистрите,като това му поведение в никакъв случай не повишава нивото на сигурност.

Online Armor, Comodo, Outpost Firewall Free 2009 , PC Tools, ZoneAlarm, Norton не са имали нищо против другите програми да си вършат работата.Предполага се че трябва така да бъде за всякакъв тип програми,защото в противен случай потребителя рано или късно ще реши че са заменими с други.

 

 

 

06.5.2009 г. 00:22:46 Запрещено Disk Defragmenter NTFS Module Открытие C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Internet Security 2009\avp.exe

 

Защитава и блокира дефрагментацията единствено на неговите файлове.Дали е несъвместим...вижда се от снимката как е класифициран

 

http://prikachi.com/files/812213t.jpg

 

 

А,пък със почистващите програми пък изобщо няма конфликти

 

06.5.2009 г. 00:00:44 CCleaner Удаление C:\WINDOWS\SYSTEM32\WBEM\Logs\wbemess.log

 

Няма никакво регистрирано действие.

 

http://prikachi.com/files/812212h.jpg

 

Пак пишеш неподготвен и не само това - заблуждаваш хората.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!

В момента съм защитен с ESET NOD32 Antivirus Version 3.0.672.0, защитната стена на Windows XP SP3 с всички последни критични ъпдейти към него и браузъра Mozilla Firefox + добавките WoT, AdBlock Plus, NoScript (препоръчани ми от B-boy/StyLe/). През около 7 дена, сканирам с Malwarebytes' Anti-Malware и SUPERAntiSpyware Free Edition.

 

1. Понеже IP адреса ми е реален, има ли нужда от друга защитна стена с HIPS механизъм към нея? Препоръки? Изпробвах Outpost Firewall Free, но много ми натоварва процесора (Intel Core 2 Duo E6600) при включен торент клиент (BitTorrent 6.1.2). Натоварването варира между 25% и 45%, а без нея си е нормално м/у 1% и 6%. Може би е до настройки, не знам.

2. Добра ли е идеята да сменя NOD32, защото е стара версия и платетна, с безплатната Avira?

3. Добра ли е комбинацията на Comodo Firewall + AntiVirus или е по добре да се съчетава само защитната стена с друга антивирусна? :bye:

 

ПП. Май от толкова четене за тези вируси, ме гони параноята. :crosseyes1:

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!

В момента съм защитен с ESET NOD32 Antivirus Version 3.0.672.0, защитната стена на Windows XP SP3 с всички последни критични ъпдейти към него и браузъра Mozilla Firefox + добавките WoT, AdBlock Plus, NoScript (препоръчани ми от B-boy/StyLe/). През около 7 дена, сканирам с Malwarebytes' Anti-Malware и SUPERAntiSpyware Free Edition.

 

1. Понеже IP адреса ми е реален, има ли нужда от друга защитна стена с HIPS механизъм към нея? Препоръки? Изпробвах Outpost Firewall Free, но много ми натоварва процесора (Intel Core 2 Duo E6600) при включен торент клиент (BitTorrent 6.1.2). Натоварването варира между 25% и 45%, а без нея си е нормално м/у 1% и 6%. Може би е до настройки, не знам.

2. Добра ли е идеята да сменя NOD32, защото е стара версия и платетна, с безплатната Avira?

3. Добра ли е комбинацията на Comodo Firewall + AntiVirus или е по добре да се съчетава само защитната стена с друга антивирусна? :bye:

 

ПП. Май от толкова четене за тези вируси, ме гони параноята. :crosseyes1:

Comodo Firewall е труден за настройване и ползване,въпреки че защитата която може да осигури на потребител който знае как да го експлоатира е сред най-добрите.

Link to comment
Сподели другаде

2. Добра ли е идеята да сменя NOD32, защото е стара версия и платетна, с безплатната Avira?

3. Добра ли е комбинацията на Comodo Firewall + AntiVirus или е по добре да се съчетава само защитната стена с друга антивирусна? :bye:

аз бях известно време с авира и ми се получаваше проблем уебгарда да ми блокира трафика по незнайни за мен причини - оттам спиране на ъплоуда на торент клиента и невъзможност за отваряне на страници, което се оправяше само чрез рестарт. за мен нод версия 4 с ключове от промоции или триал такива биха били доста по-удачен вариант (лично мнение)

за комодо антивирус смятам че е още в доста ранна фаза и е по-добре да се избере някой от по-утвърдените антивирусни продукти. препоръчвам ти да изпробваш онлайн армор - един доказан продукт, с лек интерфейс и не натоварва процесора. ще приложа и скрийн. версията е 3.5.0.14

post-9876-1241713499_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!

В момента съм защитен с ESET NOD32 Antivirus Version 3.0.672.0, защитната стена на Windows XP SP3 с всички последни критични ъпдейти към него и браузъра Mozilla Firefox + добавките WoT, AdBlock Plus, NoScript (препоръчани ми от B-boy/StyLe/). През около 7 дена, сканирам с Malwarebytes' Anti-Malware и SUPERAntiSpyware Free Edition.

ПП. Май от толкова четене за тези вируси, ме гони параноята. :crosseyes1:

От много експерименти глава боли!

След като сканирате редовно с помощни програми като MBAM/SAS и те не откриват заплахи след Nod32 и сте си подсигурили браузъра с няколко добавки и обновявате редовно Windows,мисля, че няма нужда от рокади или тревоги.След като няма видни причини или съмнения от инфекция,тази защита+Вас е на добро ниво.

Link to comment
Сподели другаде

От много експерименти и работа със стени които имат HIPS се научават много нови неща свързани с операционната система и ползваните програми не само със защитата.

Mihnev :punish: забрави да препоръчаш да внимава къде влиза и какво отваря когато ползва такава защита.Ти ли ще му чистиш компа като се зарази?

Link to comment
Сподели другаде

Mihnev :punish: забрави да препоръчаш да внимава къде влиза и какво отваря когато ползва такава защита.Ти ли ще му чистиш компа като се зарази?

:offtopic:

@Tanganika :punish: , само HIPS-а няма да го опази,ако има такива елементарни познания,като теб,определено ще има проблеми.

 

P.s. Каквото и да се опитваш, за да спечелиш вниманието ми,нямам намерение да ти отговарям на елементарните, некомпетентни и параноични въпроси!

Ако все пак реша един ден,може и да ти отговоря,за сега ти препоръчвам, да четеш и да ползваш по- често Google.

Link to comment
Сподели другаде

1. Понеже IP адреса ми е реален, има ли нужда от друга защитна стена с HIPS механизъм към нея? Препоръки? Изпробвах Outpost Firewall Free, но много ми натоварва процесора (Intel Core 2 Duo E6600) при включен торент клиент (BitTorrent 6.1.2). Натоварването варира между 25% и 45%, а без нея си е нормално м/у 1% и 6%. Може би е до настройки, не знам.

2. Добра ли е идеята да сменя NOD32, защото е стара версия и платетна, с безплатната Avira?

3. Добра ли е комбинацията на Comodo Firewall + AntiVirus или е по добре да се съчетава само защитната стена с друга антивирусна? :bye:

1. Реалният адрес не оказва влияние върху нужда от HIPS. Най-добрите комбинации стена+HIPS са Comodo Internet Security, Online Armor Free и Outpost Firewall Free. Една добра алтернатива е Webroot Desktop Firewall, която е безплатна. Тя е на практика Privatefirewall, но с логото на Webroot и в безплатен вариант. Не е толкова мощна, колкото споменатите преди малко 3 продукта, но си остава един добър избор.

2. По принцип е добра идея да се ползва винаги актуалана антивирусна. В случая не е наложително, защото версия 3 на NOD32 е все още прилична, но версия 4 би била още по-добре. Относно AntiVir и NOD32, откъм ефективност е трудно да се каже коя е по-добра, защото и двете програми си имат пропуски. Като цяло и двете са добри и е редно ти да прецениш коя ти допада повече и коя е по-подходяща за твоята система.

3. Както вече беше споменато, антивирусният модул на Comodo не е добър. Дори бих казал, че е калпав. Категорично е по-добре да съчетаеш стената/HIPS-а на Comodo с отделна антивирусна програма.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря на всички, които откликнаха на моите въпроси!

Мисля да си обнoвя NOD32, наистина досега не ми е правила проблеми и е много лека. За защитна стена може би ще пробвам OnlineArmor Free 3.5.0.14, когато остана малко по свободен, за да мога да и създавам правила.

:offtopic:

@Tanganika :punish: , само HIPS-а няма да го опази,ако има такива елементарни познания,като теб,определено ще има проблеми.

Засега нямам и намерение да се защитавам само с HIPS. Познанията ми наистина не са толкова големи по отношение защитата с/у зловреден софтуер, но все пак никой не се е родил научен. :peace: Наясно съм, че ефективността от HIPS зависи основно от задклавирното устройство, затова ако някой може да ми изпрати линк за ръководство за работа с такава програма (по възможност на Български или Руски език) ще съм му много благодарен! :computer:

Link to comment
Сподели другаде

Ако искаш повечко защита и да е нещо от рода на HIPS, но не се чувстваш уверен в знанията си, можеш да опиташ behaviour blocker, които могат да се опишат като автоматични HIPS програми. Единствената безплатна такава е ThreatFire.

Като цяло тези програми не са толкова добри, колкото HIPS, но са доста по-лесни за работа и все не са лоша защита.

Link to comment
Сподели другаде

:offtopic:

@Tanganika :punish: , само HIPS-а няма да го опази,ако има такива елементарни познания,като теб,определено ще има проблеми.

 

P.s. Каквото и да се опитваш, за да спечелиш вниманието ми,нямам намерение да ти отговарям на елементарните, некомпетентни и параноични въпроси!

Ако все пак реша един ден,може и да ти отговоря,за сега ти препоръчвам, да четеш и да ползваш по- често Google.

Защо мислиш че ти имаш по-добри познания от мен как се ползва защитна стена със HIPS ? Нали точно аз ти показах/доказах че може да бъдеш защитен само с Comodo Firewall.

Не е необходимо да можеш да създаваш защитен софтуер за да можеш да го ползваш правилно.

Link to comment
Сподели другаде

аз бях известно време с авира и ми се получаваше проблем уебгарда да ми блокира трафика по незнайни за мен причини - оттам спиране на ъплоуда на торент клиента и невъзможност за отваряне на страници, което се оправяше само чрез рестарт.

 

Безплатната Avira няма WebGuard...:P

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!

Инсталирах си OnlineArmor Free 3.5.0.14. Оказа се, че интерфейса и е много приятелски настроен и след като вградения Wizard ме насочи първоначално, инсталацията протече без никакви проблеми. Автоматично определи кои програми са безопасни за системата, а за другите остави сам да реша. Съответно след рестарт въпросите, които задаваше бяха много по-малко от Comodo Firewall или Outpost Firewall Free. Натоварването на процесора беше много по-малко ( до 25% ), отколкото Outpost Firewall Free ( до 45% ) при стартиран торент клиент, в който имам стартирани 81 торента. Натоварването на Comodo Firewall така и не можах да засека, защото беше първата защитна стена с HIPS, която бях изпробвал и след като ме засипа с въпроси, побързах да деинсталирам. Впоследствие не исках да я исталирам наново, само за да сравня натоварването с другите две. Сигурен съм, че е доста добра защитна стена, но в никакъв случай не е лесна за настройки без ръководство, както отбеляза и tanganika. С моите скромни познания по английски език интерфейса на OnlineArmor не ме затруднява с нищо. Сигурно в процес на работа ще възникнат някакви въпроси, но тогава ще му мисля. Все още не съм пробвал ThreatFirte, предложена ми от Night_Raven. Не се съмнявам във възможностите и, просто обичам първо да опитам трудния начин, а след това лесния. Само ако може да ме насочите дали си заслужава да отделям време да разучавам Comodo Firewall или OnlineArmor Free е достатъчно добра? Струва ми се доста орязана откъм функции спрямо платената версия.

 

П.П. Това мнение го пиша за всички, които за първи път се сблъскват със защитни стени с HIPS, като мен и нямат пристрастие към даден продукт. Ако някой публикува ръководство за работа с такава програма в този форум предполагам, че ще е от голяма полза. :cap:

Link to comment
Сподели другаде

онлайн армор е напълно достатъчна за потребители на домашни компютри. Както каза Night Raven, за една програма не бива да бъде съдена по това как се представя на тестовете на матошек,а и трябва да се отбележи нейната функционалност (заемане на системни ресурси) + съвместимостта и с други програми. стената нито задава много въпроси, нито товари, а пък и е с изключително опростен интерфейс. тествах я на уиндоус 7 рилийз кандидат и установих че засега под 7100 не може да бъде използвана - дава грешка и не може да бъде стартирана.
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...