Jump to content

Защитни стени - въпроси, мнения, предимства, недостатъци


Препоръчан пост

Night_Raven би ли могъл да направиш малко по-подробни максимални настройки, във вид на шотове, на Outpost Free. Би било полезно на много, които решат да пробват стената и в същото време не искат "да се лутат"? Благодаря предварително!
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1.1k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

То всъщност няма нужда от кой знае какви картинки според мен, но айде...

 

За по-затегнати настройки е важно по време на инсталацията да се укаже да не се създават автоматично правила. (Снимка)

 

След инсталация се влиза в настройките на програмата: десен клик върху иконата й в системния трей -> Settings....

 

1. В категория Improve.net се маха отметката на Automatically create rules for applications signed by trusted vendors. (Снимка)

2. В Application Rules се изтриват всички правила, за да се започне на чисто. (Снимка)

3. В LAN settings се маха отметката на NetBIOS пред мрежата (ако е засечна такава). (Снимка)

4. В Host protection плъзгачът се вдига до Maximum. (Снимка)

Потвърждава се с OK и настройките са готови. Всички останали настройки са или както трябва, или нямат отношение в случая.

 

Забележка: това е за самостоятелен компютър (който не е в мрежа) или компютър в мрежа, който ще се ползва сякаш такава няма (т.е. да е изолиран от нея, така да се каже).

 

Това ще доведе до максимална защита, но и същевременно ще накара стената да пита за много повече неща и ще потребителят ще има доста повече работа като цяло. Всеки да си направи сметката.

Ако има нужда от споделяне на файлове или игра в мрежа, нека се прескочи т.2.

Ако някой иска по-добра защита от тази по подразбиране, но е готов да се довери на програмата в изграждане на основните правила, нека изпълни само т.4 от всичко описано в коментара.

 

Надявам се това да е достатъчно.

Link to comment
Сподели другаде

То всъщност няма нужда от кой знае какви картинки според мен, но айде...

 

За по-затегнати настройки е важно по време на инсталацията да се укаже да не се създават автоматично правила. (Снимка)

 

След инсталация се влиза в настройките на програмата: десен клик върху иконата й в системния трей -> Settings....

 

1. В категория Improve.net се маха отметката на Automatically create rules for applications signed by trusted vendors. (Снимка)

 

Необходимо ли е да се маха отметкатана Improve.net? Защото не желаем да участваме в поподбряване на продукта ли?

 

http://i42.tinypic.com/30ju15s.png

Link to comment
Сподели другаде

Всъщност това е моя "грешка". По инерция съм инсталирал програмата по мой вкус и съм направил шота по този начин. На практика не мисля, че тази отметка има някакво значение за сигурността. Аз лично предпочитам да я махам.
Link to comment
Сподели другаде

ImproveNet събира информация на местно ниво за инсталираните програми за това, как си взаимодействат. Тези нови местни правила са автоматично обновени в ImproveNet за абонати и се използват за разграничаване между безопасни и опасни дейности. Този подход предоставя ново ниво на сигурност над местните процеси.

 

http://www.agnitum.com/images/outpost/c1.gif

 

Освен ако не държим да не даваме никаква информация под какъвто и да е повод :thumbsup:

Link to comment
Сподели другаде

Виждам че Касперци са плащали на „matousec” пак да им тестват защитната стена,защото преди 10-на дни се проваляше още на първо ниво Test name – „Breakout2” сега е поправен,но другите два „ECHOtest” и „Kill2” все още не са.Това показва че желанието им е голямо да се отлепят от 9-то място,но това са им възможностите.
Link to comment
Сподели другаде

Не мога да открия драйверите на Outpost Firewall да се зареждат на ниво kernel.

HIPS-а на Outpost Firewall не следи за изпълняване на rundll32.exe:

http://www.plaatjesupload.nl/bekijk/2009/05/03/1241302299-640.jpg

Това няма ли значение,второстепенно ли е,не представлява ли уязвимост за ОС и програмите ?

 

http://prikachi.com/files/809785h.jpg

 

Опознай програмата преди да почнеш и нея да плюеш

 

Виждам че Касперци са плащали на „matousec” пак да им тестват защитната стена,защото преди 10-на дни се проваляше още на първо ниво Test name – „Breakout2” сега е поправен,но другите два „ECHOtest” и „Kill2” все още не са.Това показва че желанието им е голямо да се отлепят от 9-то място,но това са им възможностите.

 

Виждам,че плащачите са по напред в тестовете.Например Комодо и ОА :giggle: Леле,кой ще им плаща...за 9 място :giggle:

Ти съвсем си се вманиачил на тема плюенето на Касперски.Ами не ти харесва не ползвай,не може си я настроиш не се хващай,най добре си дръпни кабела на нета и изобщо забрави за него :giggle:

Link to comment
Сподели другаде

nikssi

Виждам,че плащачите са по напред в тестовете.Например Комодо и ОА :giggle: Леле,кой ще им плаща...за 9 място :giggle:

Ти съвсем си се вманиачил на тема плюенето на Касперски.Ами не ти харесва не ползвай,не може си я настроиш не се хващай,най добре си дръпни кабела на нета и изобщо забрави за него :giggle:

Outpost Firewall Free защото е на трето място и те ли са плащачи ?

Каквито и настройки да му правиш на Касперски едва ли ще се подобри нивото на сигурност което може да ти осигури,но добре си се насочил да му помагаш с Vista и Windows 7,правилно решение няма какво да кажа.

Link to comment
Сподели другаде

Outpost Firewall Free защото е на трето място и те ли са плащачи ?

Каквито и настройки да му правиш на Касперски едва ли ще се подобри нивото на сигурност което може да ти осигури,но добре си се насочил да му помагаш с Vista и Windows 7,правилно решение няма какво да кажа.

 

Не му помагам.Това си е правило при мене от доста време но ти няма да разбереш това.Да ти се чуди човек на енергията с която плюеш наред без да се усетиш дори :punish:

Какво да ти кажа ... ставаш смешен не се ли усещаш? Всичките тези милиони потребители на Виста и сега на Уиндоус 7 са неграмотни и техните защитни програми не струват? :giggle:

Абе аланколу я се събуди,че идва 2010 година и май поддръжката на XP спира вече и тогава ще се чудиш и звериш както когато не знаеше как се прави шот,а сега пък и си големия разбирач :punish:

 

Леле днес ме разсмя наистина :D

Link to comment
Сподели другаде

То всъщност няма нужда от кой знае какви картинки според мен, но айде...

 

За по-затегнати настройки е важно по време на инсталацията да се укаже да не се създават автоматично правила.

........................................

Надявам се това да е достатъчно.

Мерси много! Много си точен! :gentlemen:

Link to comment
Сподели другаде

Не му помагам.Това си е правило при мене от доста време но ти няма да разбереш това.Да ти се чуди човек на енергията с която плюеш наред без да се усетиш дори :punish:

Какво да ти кажа ... ставаш смешен не се ли усещаш? Всичките тези милиони потребители на Виста и сега на Уиндоус 7 са неграмотни и техните защитни програми не струват? :giggle:

Абе аланколу я се събуди,че идва 2010 година и май поддръжката на XP спира вече и тогава ще се чудиш и звериш както когато не знаеше как се прави шот,а сега пък и си големия разбирач :punish:

 

Леле днес ме разсмя наистина :D

Само показвам и доказвам истината,защото много потребители заблуждавате като твърдите че Касперски е най-добрата защитна програма.Кажи на Kасперци да си оправят версия 2009 и да не бързат да ги множат като некачествени хлебарки (остава и версия 2011 да започнат) за да няма при следващите тестове 79% - Not recommended :hesthebest:

 

Outpost Firewall Free е друга история без много шум създадоха и пуснаха стабилна защитна стена за няколко месеца,която показва невероятни резултати.Не съм вярвал че ще ми хареса тази стена,но как да кажа на черното бяло ?

Link to comment
Сподели другаде

Outpost Firewall Free е друга история без много шум създадоха и пуснаха стабилна защитна стена за няколко месеца,която показва невероятни резултати.Не съм вярвал че ще ми хареса тази стена,но как да кажа на черното бяло ?

 

Ще чуем и за нея от тебе лоши неща. И вярвай,че ще ти ги цитирам тези твои постове,които се различават като деня от нощта.

Като защитна стена многократно съм казвал,че Outpost е на много високо.И...още нещо тази безплатна версия не е създадена сега.

Тя съществува отдавна но беше по тежка и с повече бъгове.Я се огледай назад в твоите постове да видиш колко некомпетентно звучиш и как мненията ти за нещо което не познаваш се менят със скоростта на светлината.А,се намери някой да я критикува ти ще пееш с него във дует.

Вярно,е че човек никога не е късно да стане смешен и никога не е късно да му стане навик :punish: С твоите твърдения напоследък доказа и на хората тук в този форум на какво ниво си.

Аре няма нужда

Link to comment
Сподели другаде

Ще чуем и за нея от тебе лоши неща. И вярвай,че ще ти ги цитирам тези твои постове,които се различават като деня от нощта.

Като защитна стена многократно съм казвал,че Outpost е на много високо.И...още нещо тази безплатна версия не е създадена сега.

Тя съществува отдавна но беше по тежка и с повече бъгове.Я се огледай назад в твоите постове да видиш колко некомпетентно звучиш и как мненията ти за нещо което не познаваш се менят със скоростта на светлината.А,се намери някой да я критикува ти ще пееш с него във дует.

Вярно,е че човек никога не е късно да стане смешен и никога не е късно да му стане навик :punish: С твоите твърдения напоследък доказа и на хората тук в този форум на какво ниво си.

Аре няма нужда

За разлика от тебе не изпитвам потребност да се доказвам на никого и не завися от ничие мнение.В случая балансирам нещата че 7-8 месеца ме заболяха очите да чета колко велика програма е Касперски.Да ама не,защото бъркаш безобидните ментаци (на които много се радваш когато Касперски ги лови) със сериозните вируси с които трябва да се справя стената когато антивируса с прехвалената му проактивна защита мълчат като пънове.Това че ти и феновете на Касперски си вярвате че е най-добрия не означава нищо,знаещите как да тестват стени са го поставили заслужено на 9-то място със 83 % справяне.Може би вие феновете трябва да организирате професионално тестване на защитните стени за да докажете на всички че „matousec” грешат и са аматьори като мен :haha: :help:

Link to comment
Сподели другаде

Продължавам да се чудя как хората се хващат за всеки един процент от тези тестове. Аз съм в момента с програми, които според тестовете на Matousec са зле. Всъщност едната е зле - Dynamic Security Agent. Другата (Kerio Personal Firewall) дори не фигурира, защото е по-стара и няма HIPS. Дали ми пука, че според Matousec не съм защитен? Ама хич не ми, защото знам, че няма нужда да издребнявам за всеки вид защита и да цепя косъма на две. Знам, че и с текущите ми програми съм достатъчно добре защитен, стига разбира се аз да не оплескам нещата и да реагирам по грешен начин.

Когато реша да си сменя защитния софтуер, ще погледна тестовете на Matousec, ще погледна в общи линии как стоят нещата и ще си инсталирам/тества/ползвам това, което аз си харесам и за което знам, че е добро. Тестовете на Matousec ще ги имам предвид, но те в никакъв случай не биха били определящи при вземането ми на решение.

 

Тестовете на Matousec са доста едностранчиви, с което хората не се съобразяват. Не е въпрос само до това колко leak теста дадена програма ще блокира. Има и други фактори, които трябва да се вземат под внимание: използвани ресурси, стабилност, леснота за настройка и работа, съвместимост с други програми и т.н. Нито един от тези фактори не присъства в тестовете на Matousec. Това не значи, че е по тяхна вина изцяло, защото тяхната цел е да тестват ефективността, а не другите неща.

Какво ме грее дали програма X блокира 1-2 leak test повече от програма Y или реалните разлики в защитата са минимални (в полза на X), ако тя (Х) ще ми създава други главоболия?

 

Престанете да се вглъбявате в тези тестове. Те са като цяло добри сами по себе си, но съставляват една част от това, което една защитна програма е в действителност.

Избирането на защитна програма само по тестовете на Matousec е все едно да се избира даден автомобил само и единствено по мощността на двигателя му и максималната му скорост.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...