Прехвърляне към съдържание

Снимка

Защитни стени - въпроси, мнения, предимства, недостатъци

• Моля, влезте, за да отговорите
1127 отговора по тази тема

#31 S235

S235

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 77 мнения

Публикувано: 05 May 2009 - 19:10

Night_Raven би ли могъл да направиш малко по-подробни максимални настройки, във вид на шотове, на Outpost Free. Би било полезно на много, които решат да пробват стената и в същото време не искат "да се лутат"? Благодаря предварително!
ESET NOD32 Antivirus 4
-без допуснати грешки!

#32 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23033 мнения
  • Живущ в:Русе

Публикувано: 05 May 2009 - 22:06

То всъщност няма нужда от кой знае какви картинки според мен, но айде...

За по-затегнати настройки е важно по време на инсталацията да се укаже да не се създават автоматично правила. (Снимка)

След инсталация се влиза в настройките на програмата: десен клик върху иконата й в системния трей -> Settings....

1. В категория Improve.net се маха отметката на Automatically create rules for applications signed by trusted vendors. (Снимка)
2. В Application Rules се изтриват всички правила, за да се започне на чисто. (Снимка)
3. В LAN settings се маха отметката на NetBIOS пред мрежата (ако е засечна такава). (Снимка)
4. В Host protection плъзгачът се вдига до Maximum. (Снимка)
Потвърждава се с OK и настройките са готови. Всички останали настройки са или както трябва, или нямат отношение в случая.

Забележка: това е за самостоятелен компютър (който не е в мрежа) или компютър в мрежа, който ще се ползва сякаш такава няма (т.е. да е изолиран от нея, така да се каже).

Това ще доведе до максимална защита, но и същевременно ще накара стената да пита за много повече неща и ще потребителят ще има доста повече работа като цяло. Всеки да си направи сметката.
Ако има нужда от споделяне на файлове или игра в мрежа, нека се прескочи т.2.
Ако някой иска по-добра защита от тази по подразбиране, но е готов да се довери на програмата в изграждане на основните правила, нека изпълни само т.4 от всичко описано в коментара.

Надявам се това да е достатъчно.

Love is just a chemical, no matter the origin. We give it meaning by choice.

- Eleanor Lamb (BioShock 2)

#33 nikssi

nikssi

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 316 мнения

Публикувано: 05 May 2009 - 22:19

За по-затегнати настройки е важно по време на инсталацията да се укаже да не се създават автоматично правила. (Снимка)

След инсталация се влиза в настройките на програмата: десен клик върху иконата й в системния трей -> Settings....

1. В категория Improve.net се маха отметката на Automatically create rules for applications signed by trusted vendors. (Снимка)

Необходимо ли е да се маха отметкатана Improve.net? Защото не желаем да участваме в поподбряване на продукта ли?

Публикувано изображение

#34 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23033 мнения

Публикувано: 05 May 2009 - 23:07

Всъщност това е моя "грешка". По инерция съм инсталирал програмата по мой вкус и съм направил шота по този начин. На практика не мисля, че тази отметка има някакво значение за сигурността. Аз лично предпочитам да я махам.

#35 nikssi

nikssi

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 316 мнения

Публикувано: 06 May 2009 - 08:51

ImproveNet събира информация на местно ниво за инсталираните програми за това, как си взаимодействат. Тези нови местни правила са автоматично обновени в ImproveNet за абонати и се използват за разграничаване между безопасни и опасни дейности. Този подход предоставя ново ниво на сигурност над местните процеси.

Публикувано изображение

Освен ако не държим да не даваме никаква информация под какъвто и да е повод :thumbsup:

#36 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23033 мнения

Публикувано: 06 May 2009 - 08:59

Освен ако не държим да не даваме никаква информация под какъвто и да е повод :thumbsup:

Лично аз съм на този принцип. :)

#37 tanganika

tanganika

Mohican

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1062 мнения
  • Живущ в:Сандански

Публикувано: 06 May 2009 - 09:40

Виждам че Касперци са плащали на „matousec” пак да им тестват защитната стена,защото преди 10-на дни се проваляше още на първо ниво Test name – „Breakout2” сега е поправен,но другите два „ECHOtest” и „Kill2” все още не са.Това показва че желанието им е голямо да се отлепят от 9-то място,но това са им възможностите.

#38 nikssi

nikssi

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 316 мнения

Публикувано: 06 May 2009 - 10:22

Не мога да открия драйверите на Outpost Firewall да се зареждат на ниво kernel.
HIPS-а на Outpost Firewall не следи за изпълняване на rundll32.exe:
Публикувано изображение
Това няма ли значение,второстепенно ли е,не представлява ли уязвимост за ОС и програмите ?

Публикувано изображение

Опознай програмата преди да почнеш и нея да плюеш

Виждам че Касперци са плащали на „matousec” пак да им тестват защитната стена,защото преди 10-на дни се проваляше още на първо ниво Test name – „Breakout2” сега е поправен,но другите два „ECHOtest” и „Kill2” все още не са.Това показва че желанието им е голямо да се отлепят от 9-то място,но това са им възможностите.

Виждам,че плащачите са по напред в тестовете.Например Комодо и ОА :giggle: Леле,кой ще им плаща...за 9 място :giggle:
Ти съвсем си се вманиачил на тема плюенето на Касперски.Ами не ти харесва не ползвай,не може си я настроиш не се хващай,най добре си дръпни кабела на нета и изобщо забрави за него :giggle:

#39 tanganika

tanganika

Mohican

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1062 мнения

Публикувано: 06 May 2009 - 11:08

nikssi
Виждам,че плащачите са по напред в тестовете.Например Комодо и ОА :giggle: Леле,кой ще им плаща...за 9 място :giggle:
Ти съвсем си се вманиачил на тема плюенето на Касперски.Ами не ти харесва не ползвай,не може си я настроиш не се хващай,най добре си дръпни кабела на нета и изобщо забрави за него :giggle:

Outpost Firewall Free защото е на трето място и те ли са плащачи ?
Каквито и настройки да му правиш на Касперски едва ли ще се подобри нивото на сигурност което може да ти осигури,но добре си се насочил да му помагаш с Vista и Windows 7,правилно решение няма какво да кажа.

#40 nikssi

nikssi

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 316 мнения

Публикувано: 06 May 2009 - 14:37

Outpost Firewall Free защото е на трето място и те ли са плащачи ?
Каквито и настройки да му правиш на Касперски едва ли ще се подобри нивото на сигурност което може да ти осигури,но добре си се насочил да му помагаш с Vista и Windows 7,правилно решение няма какво да кажа.

Не му помагам.Това си е правило при мене от доста време но ти няма да разбереш това.Да ти се чуди човек на енергията с която плюеш наред без да се усетиш дори :punish:
Какво да ти кажа ... ставаш смешен не се ли усещаш? Всичките тези милиони потребители на Виста и сега на Уиндоус 7 са неграмотни и техните защитни програми не струват? :giggle:
Абе аланколу я се събуди,че идва 2010 година и май поддръжката на XP спира вече и тогава ще се чудиш и звериш както когато не знаеше как се прави шот,а сега пък и си големия разбирач :punish:

Леле днес ме разсмя наистина :D

#41 S235

S235

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 77 мнения

Публикувано: 06 May 2009 - 15:39

За по-затегнати настройки е важно по време на инсталацията да се укаже да не се създават автоматично правила.
........................................
Надявам се това да е достатъчно.

Мерси много! Много си точен! :gentlemen:
ESET NOD32 Antivirus 4
-без допуснати грешки!

#42 tanganika

tanganika

Mohican

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1062 мнения

Публикувано: 06 May 2009 - 15:39

Не му помагам.Това си е правило при мене от доста време но ти няма да разбереш това.Да ти се чуди човек на енергията с която плюеш наред без да се усетиш дори :punish:
Какво да ти кажа ... ставаш смешен не се ли усещаш? Всичките тези милиони потребители на Виста и сега на Уиндоус 7 са неграмотни и техните защитни програми не струват? :giggle:
Абе аланколу я се събуди,че идва 2010 година и май поддръжката на XP спира вече и тогава ще се чудиш и звериш както когато не знаеше как се прави шот,а сега пък и си големия разбирач :punish:

Леле днес ме разсмя наистина :D

Само показвам и доказвам истината,защото много потребители заблуждавате като твърдите че Касперски е най-добрата защитна програма.Кажи на Kасперци да си оправят версия 2009 и да не бързат да ги множат като некачествени хлебарки (остава и версия 2011 да започнат) за да няма при следващите тестове 79% - Not recommended :hesthebest:

Outpost Firewall Free е друга история без много шум създадоха и пуснаха стабилна защитна стена за няколко месеца,която показва невероятни резултати.Не съм вярвал че ще ми хареса тази стена,но как да кажа на черното бяло ?

#43 nikssi

nikssi

Потребител

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 316 мнения

Публикувано: 06 May 2009 - 18:47

Outpost Firewall Free е друга история без много шум създадоха и пуснаха стабилна защитна стена за няколко месеца,която показва невероятни резултати.Не съм вярвал че ще ми хареса тази стена,но как да кажа на черното бяло ?

Ще чуем и за нея от тебе лоши неща. И вярвай,че ще ти ги цитирам тези твои постове,които се различават като деня от нощта.
Като защитна стена многократно съм казвал,че Outpost е на много високо.И...още нещо тази безплатна версия не е създадена сега.
Тя съществува отдавна но беше по тежка и с повече бъгове.Я се огледай назад в твоите постове да видиш колко некомпетентно звучиш и как мненията ти за нещо което не познаваш се менят със скоростта на светлината.А,се намери някой да я критикува ти ще пееш с него във дует.
Вярно,е че човек никога не е късно да стане смешен и никога не е късно да му стане навик :punish: С твоите твърдения напоследък доказа и на хората тук в този форум на какво ниво си.
Аре няма нужда

#44 tanganika

tanganika

Mohican

• Потребители
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 1062 мнения

Публикувано: 06 May 2009 - 21:46

Ще чуем и за нея от тебе лоши неща. И вярвай,че ще ти ги цитирам тези твои постове,които се различават като деня от нощта.
Като защитна стена многократно съм казвал,че Outpost е на много високо.И...още нещо тази безплатна версия не е създадена сега.
Тя съществува отдавна но беше по тежка и с повече бъгове.Я се огледай назад в твоите постове да видиш колко некомпетентно звучиш и как мненията ти за нещо което не познаваш се менят със скоростта на светлината.А,се намери някой да я критикува ти ще пееш с него във дует.
Вярно,е че човек никога не е късно да стане смешен и никога не е късно да му стане навик :punish: С твоите твърдения напоследък доказа и на хората тук в този форум на какво ниво си.
Аре няма нужда

За разлика от тебе не изпитвам потребност да се доказвам на никого и не завися от ничие мнение.В случая балансирам нещата че 7-8 месеца ме заболяха очите да чета колко велика програма е Касперски.Да ама не,защото бъркаш безобидните ментаци (на които много се радваш когато Касперски ги лови) със сериозните вируси с които трябва да се справя стената когато антивируса с прехвалената му проактивна защита мълчат като пънове.Това че ти и феновете на Касперски си вярвате че е най-добрия не означава нищо,знаещите как да тестват стени са го поставили заслужено на 9-то място със 83 % справяне.Може би вие феновете трябва да организирате професионално тестване на защитните стени за да докажете на всички че „matousec” грешат и са аматьори като мен :haha: :help:

#45 Night_Raven

Night_Raven

Subject Delta

• Администратори
  • ПипПипПипПипПипПип
  • 23033 мнения

Публикувано: 06 May 2009 - 22:02

Продължавам да се чудя как хората се хващат за всеки един процент от тези тестове. Аз съм в момента с програми, които според тестовете на Matousec са зле. Всъщност едната е зле - Dynamic Security Agent. Другата (Kerio Personal Firewall) дори не фигурира, защото е по-стара и няма HIPS. Дали ми пука, че според Matousec не съм защитен? Ама хич не ми, защото знам, че няма нужда да издребнявам за всеки вид защита и да цепя косъма на две. Знам, че и с текущите ми програми съм достатъчно добре защитен, стига разбира се аз да не оплескам нещата и да реагирам по грешен начин.
Когато реша да си сменя защитния софтуер, ще погледна тестовете на Matousec, ще погледна в общи линии как стоят нещата и ще си инсталирам/тества/ползвам това, което аз си харесам и за което знам, че е добро. Тестовете на Matousec ще ги имам предвид, но те в никакъв случай не биха били определящи при вземането ми на решение.

Тестовете на Matousec са доста едностранчиви, с което хората не се съобразяват. Не е въпрос само до това колко leak теста дадена програма ще блокира. Има и други фактори, които трябва да се вземат под внимание: използвани ресурси, стабилност, леснота за настройка и работа, съвместимост с други програми и т.н. Нито един от тези фактори не присъства в тестовете на Matousec. Това не значи, че е по тяхна вина изцяло, защото тяхната цел е да тестват ефективността, а не другите неща.
Какво ме грее дали програма X блокира 1-2 leak test повече от програма Y или реалните разлики в защитата са минимални (в полза на X), ако тя (Х) ще ми създава други главоболия?

Престанете да се вглъбявате в тези тестове. Те са като цяло добри сами по себе си, но съставляват една част от това, което една защитна програма е в действителност.
Избирането на защитна програма само по тестовете на Matousec е все едно да се избира даден автомобил само и единствено по мощността на двигателя му и максималната му скорост.

0 потребители четат тази тема

0 регистрирани потребители, 0 гости и 0 анонимни потребители