Jump to content

Проблем с антивирусната Авира


Препоръчан пост

Преди малко зададох в насройките на защитната стена Комодо да блокира Avnotify.exe, след което ъпдейтнах и досадния прозорец не ми излезна!

Дано и никога повече не ми се появява!

най-вероятно няма да се появи, до следващата версия на авирата...

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 52
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Настройката по метода на , Night_Raven за Vista даде ефект на XP-то. :peace:

Прозорците не са се появявали вече ден и половина при мен , което е атестат ,че метода работи.

За съжаление това лично мен малко ме топли ,понеже на Работния ми Windows не мога да го приложа.

Ще пробвам да добавя компонента /// secpol.msc /// но силно се съмнявам ,че ще заработи.

Ако ли вземе ,че стане ще докладвам.

 

Защитни стени горящи системни ресурси не ми се слагат на тоя етап.

Тая на Windows ми върши работа, макар ,че за секунди се преодолява от този който знае как. :giggle: Това важи със същата сила и за повечето други защитни стени.Преимуществото им е само в това ,че не се знае кой каква стена си е сложил за да бъде разбита.

Но при добро желание нее никакъв проблем да се атакува в пакет /каквото и да значи това/ :basketball:

 

Май неосетно навлязох в друга тема :freezing:

Link to comment
Сподели другаде

  • 9 months later...

Здравейте!

От около три месеца съм инсталирал Avira AntiVir Personal - Free Antivirus. Досега бях с девета версия на програмата и нямах никакви проблеми с автоматичните ъпдейти. Реших да си сложа новата версия 10.0.0.561. Деинсталирах старата чрез вградения деинсталатор на Windows 7 x64. Рестартирах и след това инсталирах новата версия. Оставих я на стандартни настройки. След два дена видях, че не се обновява автоматично. Ако натисна ръчно бутона Start update, си изтегля без проблем последните ъпдейти. Изчаках още два дена и видях, че отново не се обновява автоматично. Реших да я преинсталирам наново. Този път го направих, като започнах да я инсталирам с нейния си инсталатор и когато стигнах до въпросите, дали да модифицирам, да поправя или да деинсталирам, посочих да се деинсталира. След деинсталацията рестартирах компютъра. Почистих с инструмента Avira AntiVir RegistryCleaner. Рестартирах отново и след това инсталирах наново Avira 10.0.0.561. След като изчаках още два дена установих, че отново не се ъпдейтва автоматично, а само ръчно. Първият път инсталацията я бях изтеглил от официалния сайт, а втория път от Softvisia, така че проблема изключвам да е от инсталатора. Ето как ми е настройката за автоматичните ъпдейти:

post-8967-12702966345727_thumb.png

Тя си е така по подразбиране.

Искам да попитам има ли други с този проблем? Не че е толкова трудно да обновявам ръчно, но след като има възможност това да става автоматично, защо да е така. Пък и понякога се забравя.

Благодаря предварително за отговорите!

 

П.П. При инсталацията Avira иска да се спре Windows Defender. Първият път го изключих по време на инсталацията, а след това го включих отново. Вторият път го оставих изключен. Девета версия не изискваше да се спира Windows Defender. Пречат ли си, какво ли...? :lookaround:

Link to comment
Сподели другаде

Сложих я преди няколко дни на виртуалната машина и забелязах същото нещо. От версия 9 бях свикнал, всеки път като вкюча машината (примерно, ако не съм го правил 1-2 дена) Avira автоматично да почва да си тегли ъпдейти, ако са налични такива. Така е и при Avast!. Сега Avira не прави така - седи си така (с жълта удивителна в основния прозорец) и толкоз. Явно проблема не е само в моя телевизор.
Link to comment
Сподели другаде

И при мен веднъж с случи да не се ъпдейтва два дена. След като ъпдейтнах ръчно, проблема изчезна. Ходи разбери от какво е.

isaakhim , да не би защитната стена (ако ползваш такава) да блокира свързването към сървъра за ъпдейт?

Link to comment
Сподели другаде

isaakhim , да не би защитната стена (ако ползваш такава) да блокира свързването към сървъра за ъпдейт?

Не би трябвало, защото след като натисна да се ъпдейтва ръчно, го прави безпроблемно. Сървъра не е ли един и същ и в двата случая? Иначе съм с вградената защитна стена на Windows 7 и не съм променял никакви настройки по нея в този период.

Link to comment
Сподели другаде

.......................................................................

.......................................................................

Искам да попитам има ли други с този проблем? Не че е толкова трудно да обновявам ръчно, но след като има възможност това да става автоматично, защо да е така. Пък и понякога се забравя.

Благодаря предварително за отговорите!

................................................

Isaakhim ,би ли казал защо не използваш Administration/Sheduler -а на Avira и да забравиш за проблема?Ако не си го срещал из темите ще ти дам шот на моята.Поздрави.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря amat!

След твоето предложение прочетох за този вариант. Не знаех за него. Преди малко го изпробвах и Avira веднага се ъпдейтна. Много е удобно и напълно ме удовлетворява. Явно в новата версия не са решили достатъчно добре въпроса с автоматичните ъпдейти. Дано го оправят, но така или иначе аз твърдо оставам така. Даже смятам да задам два пъти на ден да проверява за ъпдейти!

 

Благодаря и на всички други, които се отзоваха! :peace:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...