Jump to content

Проблем с антивирусната Авира


Препоръчан пост

Ако това е въпрос към мен - да Безплатната версия - не само на моя но и на всички които са искали да им я инсталирам!

Макар ,че сега не съм с Авира, а с ESS.4 понеже имам лиценз за нея!

 

Да към теб беше питанката (както си личи от цитата) и както казах, на Personal не съм имал такива ядове. По принцип уважавам Avira, като антивирусна програма, защото е лека и бърза при сканиранията. Друг е въпроса, че при програмираният ъпдейт на програмата (при мен беше настроен за 2 и половина наобяд), винаги ми пробутваше изскачащи прозорци с раклами за упгрейд до Premium... Почти всички платени програми с безплатни версии го правят, де но си е досадно... От друга страна 3-месечният Premium лиценз също беше Безплатен!, но си прилагаха тормозилките, които вече посочих... Както казах, няма безплатен обяд...

 

Да допълня... При прясно инсталиран Windows, от легален диск и без никакви модификации, още при първото сканиране с Avira Personal (първата ми антивирусна в живота), ми засече накакви фаилчета като вируси (мисля, че ги беше определила като Droper...)... бяха от WINDOWS директорията. Тогава директно ги Del-нах, щото толкова ми разбираше главата, но предполагам, че са били фалшиви тревоги... За щастие, нямаше последствия (син екран). Имах 2 заразени с някакъв червей флашки. като ги боднах в компа, Avira (Personal) ми се разпищя правомерно и ми даде опция за изтриване... Изтрих ги. После всеки път като боднех флашката ми даваше грешка на Autorun-а... На един приятел на компа, който беше (а и още е) с NOD32 (втора версия - малко пра историческа), същите флашки, в които Avira, уж беше изтрила глистите, се разпищя... Той изтри гадинките и после на моя комп, всичко беше ОК...

 

От това стигнах до извода, че Avira дава много фалшиви тревоги (споменах за PDF-овете) и трудно отстранява вредители, с които други програми (дори и доста стари версии) се справят без проблем.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 52
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Има решение да се блокира това.

 

За Windows Vista

1) Start меню, пействате secpol.msc в реда за търсене долу -> Enter.

2) десен клик върху Software Restriction Policies -> New Software Restriction Policies;

3) десен клик върху Additional Rules -> New Path Rule;

4) кликате Browse... и посочвате файла avnotify.exe, който се намира в папката на антивирусната (по подразбиране е ...\Avira\AntiVir PersonalEdition Classic\avnotify.exe);

5) уверявате се, че в падащото меню е избрана опция Disallowed;

6) готово. Възможно е настройките да влязат в сила чак след рестарт, но е по-вероятно да са активни веднага.

 

За Windows XP

1) отваряте папката на антивирусната (по подразбиране е ...\Avira\AntiVir PersonalEdition Classic\);

2) десен клик върху avnotify.exe -> Properties -> Security;

3) кликате бутон Advanced, след което двоен клик върху реда със SYSTEM за име и поставяте отметка в колонка Deny срещу Traverse Folder / Execute File (картинка);

4) потвърждавате с OK на всичките 3 прозореца;

5) готово.

 

Ако нямате подпрозорец Security в прозореца за свойства (Properties), значи трябва да изключите опростеното споделяне на файлове:

- отваряте някоя папка;

- от меню Tools избирате Folder Options... и кликате подпрозорец View;

- скролирате полето с опции, намирате опцията Use simple file sharing (Recommended) и махате отметката;

- потвърждавате с OK.

 

Тези методи трябва да свършат работа и да блокират изпълнението на файла, който така нагло ви смущава.

Това също е възможно с всяка HIPS програма, на която спокойно може да й се укаже изрично да блокира въпросния изпълним файл avnotify.exe.

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря Night_Raven, както винага, много изчерпателен... Следващият път когато ползвам Avira, ще пробвам! За този мурафет, който ти посочваш, едва ли щях да се сетя... Просто знам колко са ми възможностите.

 

Засега HIPS-овете са ми в процес на разучаване, защото както съм чел да се казва, не можеш да се занимаваш с тях, без да знаеш в детайли как "диша" OS

Link to comment
Сподели другаде

Изключително полезно !!! :bravo: :bravo: :bravo:

Направих както е описано и се надявам да не виждам повече нито малкия нито големия рекламен джам.

 

При проблем ще докладвам !!! :blackcat:

 

Night_Raven, :help: за втори път специално ми помагаш днес на 100% трябва да те черпя !!! :beer:

Link to comment
Сподели другаде

Има решение да се блокира това.

 

За Windows Vista

1) Start меню, пействате secpol.msc в реда за търсене долу -> Enter.

2) десен клик върху Software Restriction Policies -> New Software Restriction Policies;

3) десен клик върху Additional Rules -> New Path Rule;

4) кликате Browse... и посочвате файла avnotify.exe, който се намира в папката на антивирусната (по подразбиране е ...\Avira\AntiVir PersonalEdition Classic\avnotify.exe);

5) уверявате се, че в падащото меню е избрана опция Disallowed;

6) готово. Възможно е настройките да влязат в сила чак след рестарт, но е по-вероятно да са активни веднага.

 

За Windows XP

1) отваряте папката на антивирусната (по подразбиране е ...\Avira\AntiVir PersonalEdition Classic\);

2) десен клик върху avnotify.exe -> Properties -> Security;

3) кликате бутон Advanced, след което двоен клик върху реда със SYSTEM за име и поставяте отметка в колонка Deny срещу Traverse Folder / Execute File (картинка);

4) потвърждавате с OK на всичките 3 прозореца;

5) готово.

 

Ако нямате подпрозорец Security в прозореца за свойства (Properties), значи трябва да изключите опростеното споделяне на файлове:

- отваряте някоя папка;

- от меню Tools избирате Folder Options... и кликате подпрозорец View;

- скролирате полето с опции, намирате опцията Use simple file sharing (Recommended) и махате отметката;

- потвърждавате с OK.

 

Тези методи трябва да свършат работа и да блокират изпълнението на файла, който така нагло ви смущава.

Това също е възможно с всяка HIPS програма, на която спокойно може да й се укаже изрично да блокира въпросния изпълним файл avnotify.exe.

 

Номера вече не минава...по-скоро не е препоръчително да се прави, защото Avira ще иска рестарт на машината след всеки Update...

 

http://forum.avira.com/wbb/index.php?page=...;threadID=85668

 

Проблема не е оправен и няма да го оправят. Рекламка...

 

Поздрави !

Link to comment
Сподели другаде

Дааа. Прозореца продължава да си искача. :lookaround:

Направих всичко по описанието и забелязвам ,че отметката която слагам на Traverse Folder / Execute File е изчезнала след като вляза отново в avnotify.exe . За сметка на това виждам че се е появил нов ред, виж картинката -> .Не знам дали трябва да го има този ред ,но и от него ефект няма :crosseyes1: .Пробвах да направя същата процедура с Update.exe но очакваното естественно не се получи.

Link to comment
Сподели другаде

А не можеш ли да му спреш автоматичните и да си ги правиш ръчно, през избрани от тебе интервали от време. Или да промениш (удължиш) интервалите, през които се правят проверки за обновления? на Personal (Free) версията беше настроено да проверява автоматично за обновления веднъж дневно, а през останалото време си теглех ръчно обновленията. Мисля си, че и на Premium трябва да има такива възможности за регулация... Изглежда по дефолт са ги направили през 2 часа, колкото да вижда потребителят, че антивирусътму се поддържа и изобщо да внушава сигурност (психологическа), която в случая се превръща в тормоз...
Link to comment
Сподели другаде

Направил съм да се ъпдейтва през 22 дена. - Няма ефект през 2-3 часа прозореца цъфва.

Следвашото което направих беше да спра сервиза за ъпдейт на Avirata. - Ефект никакъв.

Това с инструкциите на , Night_Raven и то не даде резултат.

Ако платената версия не вади такива прозорци може да сложа нея ако имам медецинска документация евентуално.

 

Нещо в регистрите трябва да се берне ми се струва или да се затрие компонета за ъпдейт ,иначе спасение няма да има от чумата на 21 век "Рекламата".

 

P.S. Ползвам 2 Windos-a , XP SP3 : Работен и Тестов.

Приложих метода за Vista преди малко на Тестовия Win и ще следя има ли резултат.

Лично на мен този метод за Vista не ми върши работа,тъй като ползвам за Работен орязан до критичния минимум Windos XP SP3 и копоненти като /// secpol.msc /// не фигурират в него. :haha: :crazy: :haha:

Link to comment
Сподели другаде

Дааа. Прозореца продължава да си искача. :lookaround:

Направих всичко по описанието и забелязвам ,че отметката която слагам на Traverse Folder / Execute File е изчезнала след като вляза отново в avnotify.exe . За сметка на това виждам че се е появил нов ред, виж картинката -> .Не знам дали трябва да го има този ред ,но и от него ефект няма :crosseyes1: .Пробвах да направя същата процедура с Update.exe но очакваното естественно не се получи.

Момчета,обърнете внимание ,че папката на програмата отдавна(v.9...) е нова- Avira/AntiVir Desktop.Ето причината да не е ефективно ограничението върху Avnotify.Променете с правилния път и всичко е ОК.При блокиране с firewаll се получават конфликти.Поздрави!

Link to comment
Сподели другаде

1. Орязани Windows-и не са добра идея, освен ако компютърът е наистина слаб.

2. Тези методи работеха под версия 8, но явно в 9-ката не работят. Явно единственият начин, който остава, е да се блокира от HIPS програма, ако се ползва такава.

Link to comment
Сподели другаде

Какъв път да променя като отивам ръчно, директно в директорията C:\Program Files\Avira\AntiVir Desktop и от там задавам настройките в avnotify.exe ???

Сега ново 20 "Не-можело промените да влязат в сила понеже работел процес ил програма" :giggle:

Но и като ме е пускало ефекта е нулев .

Link to comment
Сподели другаде

Какъв път да променя като отивам ръчно, директно в директорията C:\Program Files\Avira\AntiVir Desktop и от там задавам настройките в avnotify.exe ???

Сега ново 20 "Не-можело промените да влязат в сила понеже работел процес ил програма" :giggle:

Но и като ме е пускало ефекта е нулев .

 

Пробвай заедно с Авирата да ползваш и Outpost Firewall Free 2009

Правих го на един компютър (последния който преинсталирах - на един колега) и въпросния прозорец още от първото поставяне на отметката вече не се показва понеже при показването му Outpost Firewall Free 2009 предложи да го блокира,а Авирата си работи безпроблемно!!!

Link to comment
Сподели другаде

Преди малко зададох в насройките на защитната стена Комодо да блокира Avnotify.exe, след което ъпдейтнах и досадния прозорец не ми излезна!

Дано и никога повече не ми се появява!

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...