Jump to content

Препоръчан пост

  • Отговори 31
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

  • 4 years later...

Здравейте.Нещо много странно с "лисицата" ! Играя си една игра от доста време. http://www.masoko.net/game/3729/%EF%BB%BFOrcs-Attack.html  Обикновена флаш игра. В един момент когато трябва да те прехвърли в следващото ниво,играта спира и толкова.Правя "ресет" преигравам нивото и тогава ,играта продължава! Опитах по други сайтове ,но ефекта беше същия.Реших, че е повредена самата игра....

 

Един ден си нямах работа в офиса,и реших пак да поиграя на нея.Играта върви! Я,оправилиса я! Да ама ,не! Вкъщи отново опитах ,отново спира.Опитах с други игри,и те спират при смяна на нивото ??? Тогава смених браузера.Хрома Върви на пушка! Експлорера - също!

 

Махнах "лисицата" и я преинсталирах-същата работа! Пак я махнах,като този път изтрих абсолютно всичко от компютъра,папки,файлове де пише Mozila включително и регистъра! Нова инсталация,с последната версия.Последна версия на флеш плеера...нищо същата работа.А иначе "лисана" си върви със всякакви други сайтове и игри.Само дето трябва да смени ниво-спира!!!!????

Моите сили са до тука. Някакви идеи??? :yes:

Link to comment
Сподели другаде

Само дето трябва да смени ниво-спира!!!!????

Моите сили са до тука. Някакви идеи??? :yes:

Играта е самостоятелен SWF флаш файл и следователно всичко зависи от флаш плеъра ти. Свалих го и играх през нивата без да влизам в някакъв сайт, но и от сайт играх с IE10. Значи не ти работи флаш плеъра! А на FireFox флаша никога не е работил. Те са известни в историята със своя бъгав флаш плеър и така останаха в историята с недоносения си флаш от 10 лета насам. Излишно си товариш компа с допълнителен браузър за разработчици, който е all inclusive - всичко в едно. При положение че Хрома е най-читавия браузър ми е загадка кой те принуждава да ползваш лабораторните опити на ожарената мозила. Не сме магарета да товарим компа си откъм ресурси, нито опитни зайчета.

Link to comment
Сподели другаде

Играта е самостоятелен SWF флаш файл и следователно всичко зависи от флаш плеъра ти. Свалих го и играх през нивата без да влизам в някакъв сайт, но и от сайт играх с IE10. Значи не ти работи флаш плеъра! А на FireFox флаша никога не е работил. Те са известни в историята със своя бъгав флаш плеър и така останаха в историята с недоносения си флаш от 10 лета насам. Излишно си товариш компа с допълнителен браузър за разработчици, който е all inclusive - всичко в едно. При положение че Хрома е най-читавия браузър ми е загадка кой те принуждава да ползваш лабораторните опити на ожарената мозила. Не сме магарета да товарим компа си откъм ресурси, нито опитни зайчета.

 

Съдейки по коментара Ви, изкарахте Mozilla Firefox "недоносче" в сферата на интернет браузърите.

 

Интересно защо, след като Flash Player за Mozilla Firefox e "бъгав", не съм имал каквито и да е проблеми с него в близките 6 месеца, а може би дори и повече. Отделно - Firefox може и да не притежава производителността и сигурността, която предлагат някои други браузъри при чиста инсталация, но след определена настройка и няколко добавки към него, нещата стават коренно различни.

 

Chrome е чудесен браузър, но всички опира до изискванията на потребителя. Вграденият Flash Player при Google Chrome също така не е най-стабилния и доста често е предизвиквал не малко проблеми в работата на различни системи.

 

Последното изречениe показва колко добре сте сранявали resource management-а при отделните браузъри.

Link to comment
Сподели другаде

Ами..не знам.Лично "лисицата" никога не ме е предавала.Аз лично я предпочитам.Но това нещо не мога да си го обясня!? Всички други сайтове си работят перфектно.Видео,флаш страници,Също и тази игра http://us.skyrama.com/?lang=bg която е бъкана с флаш.Както и всички игри във фейса. Никъде не засича,не прави проблеми.Компютъра ми е добър..бърз с Windows 7 Professional -лицензиран! Но защо се получава така...не знам. Когато работи Флаш плеера товари процесора само с 45%,докато помня добре,че със стария компютър, при флаш сайтове или игри,се товареше непрекъснато на 100%,че и почваше да вдига температурата към 60 градуса,че и повече.И почваше да се "влачи" и засича всичко!

Странно наистина.Явно има нещо,което не мога да разбера...

Link to comment
Сподели другаде

Интересно защо, след като Flash Player за Mozilla Firefox e "бъгав", не съм имал каквито и да е проблеми с него в близките 6 месеца, а може би дори и повече.

Интересно наистина! :) Същото беше и при синдрома с 2-те секунди забиване на клиповете от vbox и youtube. Някои потребители го получаваха, а други не. Повечето си го имаха проблема и той беше от версия 3.0 в далечната 2008-ма и се влачеше 1-2 години без решаването му. Необяснимите неща и авторите не могат да си ги обяснят. И до ден днешен продължават да валят оплаквания от различен сорт.

 

 

Лично "лисицата" никога не ме е предавала.

Е... Ако не ти се е случвало, ако си от скоро на компютрите, тепърва ще можеш да се наслаждаваш на изненадите, които ще ти поднася. Някога из форумите имаше потребители, които злобееха, защото сама си променя настройките или те не действат. Да не стане утре да дойдеш и пак да разпитваш защо фър-фокса ти прави номера или не записва. ;)

Последните оплаквания за браузъра FireFox са лапане на RAM памет, направо го глътва. :)

Но ти не съжалявай за Хром. Нали си на FireFox, очаквай помощ за решаване на проблемите.

Link to comment
Сподели другаде

 

Последните оплаквания за браузъра FireFox са лапане на RAM памет, направо го глътва. :)

 

 

Тук определено не мога да се съглася след като както на теория, така и на практика се очаква Google Chrome да има по-висок memory usage от останалите конкуренти на пазара, най-вече заради структурата и механизмите използвани в браузъра. Всъщност, точно това е един от основните недостатъци на Chrome, които ме въздържат от това да го използвам.

 

@barbuncela, предполагам, че сте изтрили директориите в %appdata%? Туко що тествах играта при последна стабилна версия на браузъра и последна стабилна версия на Flash Player - няма каквито и да е било проблеми.

Link to comment
Сподели другаде

на практика се очаква Google Chrome да има по-висок memory usage от останалите конкуренти на пазара

Накара ме да се разровя за оплакванията. Консумацията е свързана отново - именно с флаш плеъра. От както се помня не могат да си оправят проблемите с плеъра и така си карат без да им мигне окото.

ТУК! - публикация от началото на Май 2013

ТУК! - публикация от средата на Май 2013

 

Интересен отговор: "Firefox has always used much more RAM than either Safari or Chrome for me, across multiple OSes and systems. Windows, OS X, quad-core, dual-core, single-core, doesn't matter. Firefox is slowest and uses the most resources."

 

ТУК! - един приятел си излива мъката. И нищо не помага. Изпълнил е всички изисквания, които във всички форуми все едно и също отвръщат и пак няма резултат.

"I did these things:

 

1. Disable hardware acceleration in Flash.

2. Disable protected mode in Flash."

ТУК! - друго едно място.

Приятно ползване на браузъра. И да не забравите да си изключите защитата...! :D

@barbuncela, още ли смяташ, че мозила е твоя браузър и тя е най-доброто?

Link to comment
Сподели другаде

Накара ме да се разровя за оплакванията. Консумацията е свързана отново - именно с флаш плеъра. От както се помня не могат да си оправят проблемите с плеъра и така си карат без да им мигне окото.

 

 

Подобни проблеми са присъщи и за Google Chrome. И напротив, Flash Player-а при Mozilla Firefox работи повече от добре. Отново казвам, не съм имал memory leaks или други проблеми, като се има предвид, че система е работила със стартиран браузър повече от 16 часа без прекъсване.

 

 

 

ТУК! - публикация от началото на Май 2013

ТУК! - публикация от средата на Май 2013

 

Интересен отговор: "Firefox has always used much more RAM than either Safari or Chrome for me, across multiple OSes and systems. Windows, OS X, quad-core, dual-core, single-core, doesn't matter. Firefox is slowest and uses the most resources."

 

ТУК! - един приятел си излива мъката. И нищо не помага. Изпълнил е всички изисквания, които във всички форуми все едно и също отвръщат и пак няма резултат.

"I did these things:

 

1. Disable hardware acceleration in Flash.

2. Disable protected mode in Flash."

ТУК! - друго едно място.

 

Съществуват доста теми където се засягат подобни проблеми при Google Chrome. Отново казвам - не може да се твърди, че даден софтуер е перфектен. Всяка програма има своите предимства и недостатъци.

 

Приятно ползване на браузъра. И да не забравите да си изключите защитата...! :D

 

Не успях да разбера какво точно искате да кажете с това.

Link to comment
Сподели другаде

Накара ме да се разровя за оплакванията. Консумацията е свързана отново - именно с флаш плеъра. От както се помня не могат да си оправят проблемите с плеъра и така си карат без да им мигне окото.

ТУК! - публикация от началото на Май 2013

ТУК! - публикация от средата на Май 2013

 

Интересен отговор: "Firefox has always used much more RAM than either Safari or Chrome for me, across multiple OSes and systems. Windows, OS X, quad-core, dual-core, single-core, doesn't matter. Firefox is slowest and uses the most resources."

 

ТУК! - един приятел си излива мъката. И нищо не помага. Изпълнил е всички изисквания, които във всички форуми все едно и също отвръщат и пак няма резултат.

"I did these things:

 

1. Disable hardware acceleration in Flash.

2. Disable protected mode in Flash."

ТУК! - друго едно място.

Приятно ползване на браузъра. И да не забравите да си изключите защитата...! :D

@barbuncela, още ли смяташ, че мозила е твоя браузър и тя е най-доброто?

Стана ми интересно, за това реших да пробвам.

Използвам и двата браузъра. До сега не мога да видя някаква разлика.

Винаги съм се чудил на хора, които защитават единият, и нападат другият браузър.

Срещал съм ревностни почитатели на Мозила, и оплюват Хрома. Както и обратно във случая.

Направих елементарен тест и на двата браузъра. /Да уточня че и двата са със последна версия и Флаш плеара също/.

Пробвам ги със един и същи клип, и ето резултата. Вие кажете къде е разликата. Аз не намирам такава.

Мозила.

Хром.

Link to comment
Сподели другаде

Играта е самостоятелен SWF флаш файл и следователно всичко зависи от флаш плеъра ти. Свалих го и играх през нивата без да влизам в някакъв сайт, но и от сайт играх с IE10. Значи не ти работи флаш плеъра! А на FireFox флаша никога не е работил. Те са известни в историята със своя бъгав флаш плеър и така останаха в историята с недоносения си флаш от 10 лета насам. Излишно си товариш компа с допълнителен браузър за разработчици, който е all inclusive - всичко в едно. При положение че Хрома е най-читавия браузър ми е загадка кой те принуждава да ползваш лабораторните опити на ожарената мозила. Не сме магарета да товарим компа си откъм ресурси, нито опитни зайчета.

Ти си просто невероятен. Успя да напишеш цял разказ с измислици.

В цял свят са наясно, че Хром товари повече от мозилата, но ти разбира се знаеш по-добре.

Флаш прави проблеми само с новите версии на Мозила, с 3.6 съм и не съм имал проблеми НИКОГА.

Хром е най-големия боклук, а толкова реклама дори за платената любов не е правена.

Link to comment
Сподели другаде

с 3.6 съм и не съм имал проблеми НИКОГА.

Е моите съболезнования за кончината на FireFox. Разбрахме че работи до 3.6 и на практика е до там в развитието си.

 

не съм имал memory leaks или други проблеми, като се има предвид, че система е работила със стартиран браузър повече от 16 часа без прекъсване.

Как го говориш така наопаки - не знам?

КЛИК

* Before the test:
Used memory from plugin-container.exe - 14 288 K
(stable, without change)
Data from about:memory: http://pastebin.com/Si0NNx44

* Begin of the test
(testing with this random radio ðlayer: http://radiofresh.bg/freshplayer/ )

1 minute after test begining:
Used memory from plugin-container.exe - 35 752 K
(no stable, go up)
Data from about:memory: http://pastebin.com/gTtNmTkR

5 minutes after test begining:

Used memory from plugin-container.exe - 43 400 K
(no stable, go up)
Data from about:memory: http://pastebin.com/7iPwnnuE

10 minutes after test begining:

Used memory from plugin-container.exe - 50 464 K
(no stable, go up)
Data from about:memory: http://pastebin.com/SU4ZL1L5

30 minutes after test begining:

Used memory from plugin-container.exe - 72 168 K
(no stable, go up)
Data from about:memory: http://pastebin.com/uE09y9pV

1 hour after test begining:

Used memory from plugin-container.exe - ! 112 488 K
(no stable, CONTINUES go up)
Data from about:memory: http://pastebin.com/VPTZVdzP

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Благодаря ви на всички за разсъжденията! Но факта си остава,факт! На други компютри,играта си работи с Файър Фокса ,а на моя не! Не разбрах как мога да го оправя? :)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...