Jump to content

Препоръчан пост

Здравейте,от няколко дни забелязвам,скоростта с която сийдвам от уторент е много много ниска ,от порядъка на 2-3 кб,иначе свалянето си е наред 1 мб или пък 800-900 кб ,обаче сиидването си е голяма мъка!И при това си сийдвам торенти които са сред най-активните,а не някой неизвестни!Четох за някакви портове ,обаче не ги разбирам тези неща!С рутер съм и незнам дали той не бърка работата,може би трябва нещо да не настройва ,незнам!Ако някой има някой има някакво предложение,че аз вече :crosseyes1: Версията на уторент е 1.8.2.
Link to comment
Сподели другаде

Трябва да се отворят портовете, които са зададени в Utorrent на рутера. Точно описание не може да ти бъде дадено, трябва ни точния модел на рутера.

 

ПС: не+глагол са две отделни думи. Пример НЕ ЗНАМ

Link to comment
Сподели другаде

Идеята е същата - порта който ползва програмата, трябва да е пренасочен от рутера към твоето частно IP. Ако доставчикът ти, ти предоставя достъп до Интернет чрез нерален адрес - е тогава вече пада голямото пренасочване на въпросният порт- трябва да пренасочи този порт, към IP-то което ти предоставя(към рутера ти). Някои доставчици блокират определени портове- къде заради сигурността, къде за служебни манипулации, къде за блокиране на някои по-примитивни програми за телефония. Не на последно място - прочети и в ръководствата/форума на сайта от който теглиш торенти- на много места исакт порта да е "голям"- 5хххх.
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Здравейте,

От известно време, след затваряне не u-torrent изчезват всички задачи - отваря се празен. В момента версията е 1.7.1, но съм пробвал и с по-стари и с по-нови - същото положение. Много жалко, защото ми е любимата програма за тази цел и не мога да се справя с проблема. В настройките всичко изглежда наред. Други сходни програми работят нормално, но ме дразнят. ОС - Vista Ultimate.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте,

От известно време, след затваряне не u-torrent изчезват всички задачи - отваря се празен. В момента версията е 1.7.1, но съм пробвал и с по-стари и с по-нови - същото положение. Много жалко, защото ми е любимата програма за тази цел и не мога да се справя с проблема. В настройките всичко изглежда наред. Други сходни програми работят нормално, но ме дразнят. ОС - Vista Ultimate.

 

Опитай следното :

start > run > %appdata% и намери папката uТorrent. В нея изтрий файла resume.dat и след това преименувай файла resume.dat.old на resume.dat

Link to comment
Сподели другаде

Пусни някой торент да се тегли и затвори тогава utorrent. Файла resume.dat.old би трябвало да се създаде.

 

 

Toчно това съм направил и това е положението на втората снимка.

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 months later...
от известно време,когато свалям някой торент нета се забавя видимо(преди не съм го имал този проблем).с уиндоус7 съм,рутер буфало,лаптоп асус м51вА,но същото се получава и на настолния(който също е с безжична връзка).как да проверя имам ли загуби?моля да ми обясните като на лаик.благодаря
Link to comment
Сподели другаде

от известно време,когато свалям някой торент нета се забавя видимо(преди не съм го имал този проблем).с уиндоус7 съм,рутер буфало,лаптоп асус м51вА,но същото се получава и на настолния(който също е с безжична връзка).как да проверя имам ли загуби?моля да ми обясните като на лаик.благодаря

Това е нормално според мен и винаги така се получава. Обаче с програмата Ashampoo Internet Accelerator 3.10 (има я като модул в Ashampoo WinOptimizer 6) положението се подобрява значително - явно програмата така прави настройките, че да се разпределя трафика между повече програми, а не торент-клиента да гълта всичко. Има ефект от нея и не само аз съм го забелязал.

Link to comment
Сподели другаде

от известно време,когато свалям някой торент нета се забавя видимо(преди не съм го имал този проблем).с уиндоус7 съм,рутер буфало,лаптоп асус м51вА,но същото се получава и на настолния(който също е с безжична връзка).как да проверя имам ли загуби?моля да ми обясните като на лаик.благодаря

с 1.8.4 съм,но преди бях с 1.8.3 и там се забелязваше намаляне на скоростта.интересното е че това се случва от около 10 дена...........а как се проверява за загуби :help: :help:

Link to comment
Сподели другаде

Ами в графата Основни си има Загуби и срещу него си пише колко са... Hash Check на торента предполагам знаеш как се прави, ако нещо те съмнява, че не се е изтеглило? Защо не пробваш с по стара версия? Примерно 1.8 или по стара?
Link to comment
Сподели другаде

  • 5 months later...

Не съм сигурна че проблема е в Utorrent. По вероятно е във един филм, който свалих.Той е в avi-DVDRip.H264.AC3/ Имам h.264 codec/

При мен филма обаче не тръгва с :

BS.Player

PowerDVD

Winamp

Windows Media Player

Дава грешка 80040218.

При справка тя се получава когато "Не е намерена комбинация от филтри за визуализация на потока"

Възможна причина според мен:- файла да e повреден или да не е изтеглен до край :blink: Защото се сваля само 1,44gb, вместо 1,45gb./колкото пише че трябва да е/ А, Utorrent отчита, че е свален на 100%. Може ли това да е причината и какво се прави в такива случаи? Много искам да го гледам този филм в avi,защото не ми се тегли качената версия на DVD. Май имаше някакъв начин да се гледа, без видеото да е свалено до край?...или пък няма такова нещо :blush:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...