Jump to content

Проблем с TeamViewer за отдалечен достъп


Препоръчан пост

Проблем с програмата за отдалечен достъп TeamViewer. Опитваме се с един приятел да направим връзка и не става. Той се опитва да влезе в моя компютър и ми казва че постоянно програмата го изхвърля. Възможно ли е проблема да е от това, че сме с различни версии на програмата, аз съм с версия 4 а той с версия 3.50. Кажете някоя добра алтернатива. Благодаря
Link to comment
Сподели другаде

Възможно е да е от разликата във версиите. Това обаче не обяснява защо не сте пробвали да ги уеднаквите. Би отнело няколко минути. Алтернативи има, но изискват реален IP адрес на системата, в която ще се влиза. Най-добрата и безплатна алтернатива според мен е UltraVNC.
Link to comment
Сподели другаде

Не бяхме сигурни дали това е проблема.

Тази несъвместиместо между различните версии на TeamViewer е много тъпа работа.

При UltraVNC има ли пак такава несъвместимост между различните версии на програмата.

Link to comment
Сподели другаде

Не съм сигурен дали разликата във версиите е причината. Възможно е. Не ползвам много такива програми, за да кажа със сигурност. Не пречи да се пробва.
Link to comment
Сподели другаде

Не съм сигурен дали разликата във версиите е причината. Възможно е. Не ползвам много такива програми, за да кажа със сигурност. Не пречи да се пробва.

ОК. Мерси Night_Raven

Link to comment
Сподели другаде

Цитат от Wikipedia:

In computing, Virtual Network Computing (VNC) is a graphical desktop sharing system that uses the RFB protocol to remotely control another computer. It transmits the keyboard and mouse events from one computer to another, relaying the graphical screen updates back in the other direction, over a network.

 

VNC is platform-independent – a VNC viewer on one operating system may connect to a VNC server on the same or any other operating system. There are clients and servers for many GUI-based operating systems and for Java. Multiple clients may connect to a VNC server at the same time. Popular uses for this technology include remote technical support and accessing files on one's work computer from one's home computer, or vice versa.

Накратко - могат да се ползват всякакви сървъри и клиенти (дори и браузър чрез Java), под всякакви ОС. Пoследно подкарах VNC под Windows98 FE чрез TightVNC, а си го гледах през UltraVNC Viewer.

Лични мои предпочитания са за UltraVNC - позволява плъгини, аутентикация чрез MS Logon и др. глезотийки:

http://www.uvnc.com/img/adminprops.png

Link to comment
Сподели другаде

Малко, много малко пояснения:

При VNC сървърът може да е както зад публичен, така и зад частен адрес (зад рутер с NAT). Има проблем, ако е зад NAT. Тогава към адреса на VNC сървъра трябва да се пренасочи порт 5900tcp. Ясно е, че това може да се направи само за един клиент на ISP-то.

От друга страна, програми като TeamVewer, и вградения още от Windows98 Remote Assistance, са програми за поканване на другарче за помощ. И тъй като заявката винаги става от искащия помощ, то не е от значение дали е зад публичен или частен адрес (т.е. дали е зад NAT).

 

Hamachi на практика е VPN, който се терминира в сървъра на LogMeIn. Той винаги е известен, затова е лесно да се вдигне VPN тунел дори и от хост с частен адрес.

 

А всъщност проблемът с динамичния публичен адрес се решава със безплатните услуги на DynDNS или на Nо-IP.

 

Та въз основа на това какво общо има динамичният публичен адрес и Hamachi?!?

...ако ти е динамично IP-то, използвай Hamachi.
Link to comment
Сподели другаде

Проблем с програмата за отдалечен достъп TeamViewer. Опитваме се с един приятел да направим връзка и не става. Той се опитва да влезе в моя компютър и ми казва че постоянно програмата го изхвърля. Възможно ли е проблема да е от това, че сме с различни версии на програмата, аз съм с версия 4 а той с версия 3.50. Кажете някоя добра алтернатива. Благодаря

С 1 приятел се наложи да я използваме на скоро. Сложихме си и двамата последната (4та) версия, но пак ни изхвърляше през 3~4 минути. Явно има някакъв доста голям бъг в 4та версия. Иначе приятеля ми е на БТК, а аз съм на "кабеларка" :P.

Link to comment
Сподели другаде

-----------------------------

 

Та въз основа на това какво общо има динамичният публичен адрес и Hamachi?!?

От NAT и VPN не разбирам много,защото не ми и трябва, но разбирам достатъчно да си направя връзка м/у два компютъра.Единия е на кабелен лан интернет, при който при всяко рестартиране си променяIP адреса(не знам как ще го наречеш, но нещо което има определени цифри да го наречеш нереален, е малко нереално ), а другия е на БТК- също се променя при рестарт на модема. Може би и той е нереален.Е, без хамачи връзката не става. Кажи ми ти как ще стане. Но дори и да има друг начин, за мен това е най лесния .

Link to comment
Сподели другаде

ОК, ще Ви дам още поясняния! :)

 

IP адресите могат да се разделят по 2 признака: публични и частни, статични и динамични.

Публичен - ако е видим отвсякъде. Частен - ако е зад рутер с NAT (Network Address Translation - мрежова транслация на адреси).

NAT - мога да дам следния груб пример: в една стая работят 20-30 души, а е разрешено сао на един да ходи до кафемашината и никой друг външен човек не може да внесе кафе/чай отвън без покана. Тогава преди почивката всеки си дава поръчката на един нарочен само за това човек, той отива до кафемашината, пуска монетите спрямо съответните поръчки. Като се върне в стаята, раздава на всеки каквото си е поръчал.

Има и изключения за гостите - ако човек от стаята предварително е заявил на човека за кафетата, че при него и само при него ще идва външен човек, който ще му носи нещо си, то този с кафетата задължително пропуска този гостенин.

Това ясно ли е?

Е, тогава заместете стаята с LAN мрежа; хората в стаята - РС-тата, свързани към LAN-a; нареченият само да носи кафета човек - рутер; заявката за пропускане на гостенин - пренасочване на порт; другите хора, разкарващи се с кафета(или и с Extazy в чашките) пред вратата и които не могат да влязат с стаята - ботове, зловреден код и др.под. и вече имате груба представа как работи NAT и как пази клиентите си.

NAT се прилага най-вече за да предотврати свършването на IP адресите. От примера се вижда, че зад рутера могат да са и няколко хиляди клиента, а не само 20-30. И вместо няколко хиляди публични адреса се използва само един. NAT във вуда, който е при ланките и домашните рутерчета, раздава чатни адреси, от вида: 10.х.х.х, 172.16.х.х-172.31.х.х, 192.168.х.х. Те не се рутират (маршрутизират) в Интрернет.

Всички други адреси от 1.0.0.0 до 126.255.255.255, от 128.0.0.0 до 223.255.255.255 са публични.

 

НЯМА, повтарям, НЯМА нереални и реални адреси. ВСЕКИ IP адрес е реален - мрежовият интерфейс реално е конфигуриран с него. Дори 127.0.0.1 е реален - Start -> Run... -> cmd -> ping 127.0.0.1 дава отговор.

Правилно конфигурираният мрежови интерфейс на виртуалната машина пак дава реален отговор на ping - т.е. и неговият адрес е реален.

 

Статичен и динамичен - ясно е: единията не се променя във времето, а другият - винаги може да се смени.

 

Предварително се извинявам, ако в бързането съм направил грешки, по-късно ще ги оправя...

Link to comment
Сподели другаде

ОК, ще Ви дам още поясняния! :)

=====================

Това е ясно, но не ми обясни забележката си" какво общо имат хамачи и динамичния адрес".При положения, че се променя постоянно адреса , как ще направиш връзка с UltraVNC, която можеш да прекъсваш и възстановяваш по всяко време.

Link to comment
Сподели другаде

Вече със сигурност останових, че поблема при TeamViewer е в това че няма съвместимост между версия 3 и версия 4 на програмата и затова с моя приятел не сме могри да осъществим връзка, но ако и двамата сме с едни и същи версии на програмата /например ако и двамата ако сме с версия 3 или и двамата сле с версия 4/ няма проблеми при връзката т.е. задължително и двамата трябва да сме с едни и същи версии на програмата
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...