Jump to content

Ръководство за инсталация на Windows 7


Препоръчан пост

Съмнявам се дали някой може да ти отговори на този въпрос, ако ще му плащаш на някой за нелегален софтуер, направо си го питай него. Никой не знае какви боклуци са наръгали по тоя диск все пак. По-хубаво от оригиналния диск няма. Иначе майкрософт засичат по сериен номер, не по инсталационен диск.
Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...
  • Отговори 436
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравейте!Не знам дали някой се е сблъсквал с подобен проблем, но се надявам да можете да ми помогнете.

Значи сдобих се с MSI cx600x.Взех го неинсталиран и реших да му сложа win7(пробвах и с 64 и с 32 битов).И ето го проблема.Инсталацията спира на т4.8 от гореспоменатото ръководство (което е доста добро и подробно).На втората отметка от снимката в тази точка (разширяване на файловете) забивам на 1% и не мърдам от там.Някъде из форумите четох,че на моделите на MSI трябвало да се даде на disable някакъв AHCI Контролер в "SATA Configuretion или нещо такова".Като влезна в биоса имам serial ATA настройки за харда но не намирам подобен контролер.Пробвах да забраня всяка опция вътре една по една, но не ми се получи.Това което четох се отнася за MSI EX700, а до колкото разбрах е проработило и на MSI VR601X.Възможни ли са разлики в биосите.И въобще ще съм благодарен за съвети по инсталацията и възможните причини за проблема.

Link to comment
Сподели другаде

В BIOS, в меню Advanced трябва да имаш опция AHCI, която можеш да опиташ да забраниш (да я поставиш на Disabled) и да опиташ отново да преинсталираш.

 

Аз до сега търсех в Main но и в Advanced няма подобно нещо.Там (в Advancet) подменютата са

Intel® SpeedStep tech [disabled]

PCI Latency Timer [32] - има опции да е на 64,96,128 и тнт до 248

Legacy USB Support [auto mode] с опции за enabled и disabled

 

качвам снимка но качеството и не е от най-добрите възможни

post-14075-12656459790265_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Въпросните настройки са с възможност за enable, disable и мисля че и Auto имаше.

Значи за инфото.. :) решихме проблема, само че и аз не знам как.След още доста ровене подразбрах че тези АHCI контролери са за ограничение на възможността на новите лаптопи да се инсталва ХР, явно с цел комерсиализация на бъгавата виста (поне аз така разбрах :)).Специално на моят модел лаптоп обаче тези настройки са скрити за да не могат да се дизейбълнълт :) и да няма как въобще да се сложи ХР.Това обаче не ме бъркало когато искам да сложа виста или уин7.Отидох в магазина.Момчето повтори моите действия по инсталацията и пак заби на същото място (това на 32 битовата версия).След това вика да пробвал и на 64 битовата и чудовището взе, че захапа тъкмо когато се канехме да сменяме CD-то че да не би да е в него проблема.И така сега си се инстална и си върви (пу пу да не му е уруки :)).И все пак днес доста се изтромозих с един диск та се чудя дали да не ходя да го погледнат ве пак това CD.

Така и не мога да си обясня феномена - след 20 опита,момчето успя на втория...

Меси за предложенията и сори че не успях да съм полезен с решение на проблема!

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...

имам следният проблем, когато започна да инсталирам windows7 ми дава следната грешка :

Windows has encountered a problem communicating with a device connected to your computer.

 

This error can be caused by unplugging a removable storage device such as an external USB drive while the device is in use, or by faulty hardware such as a hard drive or CD-ROM drive that is failing. Make sure any removable storage is properly connected and then restart your computer.

 

If you continue to receive this error message, contact the hardware manufacturer.

 

 

Status: Oxc00000e9

 

Info: An unexpected I/O error has occurred. "

Извадил съм всички USBустройства и пак не става.

 

Какво да правя.Помогне те ми.

Link to comment
Сподели другаде

имам следният проблем, когато започна да инсталирам windows7 ми дава следната грешка :

Windows has encountered a problem communicating with a device connected to your computer.

 

This error can be caused by unplugging a removable storage device such as an external USB drive while the device is in use, or by faulty hardware such as a hard drive or CD-ROM drive that is failing. Make sure any removable storage is properly connected and then restart your computer.

 

If you continue to receive this error message, contact the hardware manufacturer.

 

 

Status: Oxc00000e9

 

Info: An unexpected I/O error has occurred. "

Извадил съм всички USBустройства и пак не става.

 

Какво да правя.Помогне те ми.

От диск инсталираш, така ли? Дискът пробван ли е преди това (инсталиране), записът на него добър ли е, тестван ли е, оптичното у-во наред ли е?
Link to comment
Сподели другаде

Имам въпрос. С windows 7 съм от около пет месеца - windows 7 Ultimate32 bit. C:\Windows\winsxs, ето тази папка ми е 6gb, което не намирам за нормално. В нея има разни папки, с разни MUI-файлове, което не ми говори за предназначението им.

Много бих бил благодарен някой да сподели предположенията си защо, аджеба е толкова голяма тая папка и има ли начин да разбера възможно ли е, и кои файлове мога да изтрия

 

благодаря предварително за мненията

Link to comment
Сподели другаде

WinSxS папката има за цел да предоврати проблеми с несъвместимости между различни програми и/или Windows. Преди време, в ерата на Windows 98 имаше програми, които заменяха някои библиотеки (DLL) със свои версии, което пък съсипваше работата на други програми.

Пример: програма A изисква даден DLL да е версия X, за да работи нормално. Потребителят инсталира програма B, която заменя същия този DLL файл с версия Y, защото тя пък не харесва версия X. Сега програма B работи, но програма A е с пръст в уста.

WinSxS папката е създадена и въведена, за да складира различни версии на различни нужни файлове в своите подпапки. Понеже има доста подпапки с файлове с едни и същи имена, затова изглежда леко ненужна и глупава, но въобще не е такава. Файловете в тези подпапки само изглеждат еднакви, но в действителност са различни, дори и разликата да е дребна. Благодарение на тази WinSxS папка всяка програма си ползва версиита на нужните й библиотеки, без да пречи на други програми, които ползват различни версии на същите файлове.

Освен това в тази папка се складират и резервни копия на важни състемни файлове.

 

Така че не закачай папката! Шансът да осереш пейзажа и да объркаш работата на някоя програма или дори системен компонент е много голям.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Здравейте!В момента съм с Window 7 и искам да го преинсталирам. Въпросът ми е ще трябва ли пак да инсталирам сервизни пакети и драйвъри? Windows-а ми е в дял С:, в него имам и програми.Мога ли да ги запазя и как?
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте!В момента съм с Window 7 и искам да го преинсталирам. Въпросът ми е ще трябва ли пак да инсталирам сервизни пакети и драйвъри? Windows-а ми е в дял С:, в него имам и програми.Мога ли да ги запазя и как?

Няма още сервизен пакет за Windows 7, откъде го измисли? Драйверите (прието е да се казва "драйвер", а не "драйвър", въпреки че на английски е така, както и "компютър", а не "къмпютър") си ги намира сам, а ако с някой не работи добре (напримeр звукът), ще си свалиш и инсталираш от интернет точно конкретния драйвер, не е сложно. Можеш да направиш "поправка" на инсталацията, при която се запазват всички програми и настройки, и инсталация с форматиране на дяла, при което се изтрива всичко на него. Този вариант е за препоръчване, ако не искаш да има вероятни проблеми после.

Link to comment
Сподели другаде

Може и аз нещо да не съм разбрала.Цитирам от ръководството на 1-ва стр. т.3:"- сервизни пакети (service packs) - това трябва да е първото нещо, което ще инсталирате след самата операционна система. Т.е. да се инсталират възможно най-рано, за да се осигури максимално добра интеграция. Това не се отнася за инсталации, където желаният сервизен пакет е вграден в самата инсталация.

- ъпдейти за ръчна инсталация, ако има такива;"

Link to comment
Сподели другаде

прието е да се казва "драйвер", а не "драйвър"

Къде пък го видя това, че е прието? Кога и къде е прието? От народното събрание?

 

Може и аз нещо да не съм разбрала.Цитирам от ръководството на 1-ва стр. т.3:"- сервизни пакети (service packs) - това трябва да е първото нещо, което ще инсталирате след самата операционна система. Т.е. да се инсталират възможно най-рано, за да се осигури максимално добра интеграция. Това не се отнася за инсталации, където желаният сервизен пакет е вграден в самата инсталация.

- ъпдейти за ръчна инсталация, ако има такива;"

Да, сервизният пакет е първото нещо, което е редно да се инсталира, но то е ако има излязъл такъв. За XP и Vista има, докато за 7 все още няма.

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...