Jump to content

Ръководство за инсталация на Windows 7


Препоръчан пост

  • 1 month later...
  • Отговори 436
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Опитах се да инсталирам Windows 7, но още в началото ме спохожда проблем. Буутвам ДВД-то, Уиндоуса лоудва файловете, starting Windows и от там нататък - нищо. Не ми излиза language to install, просто си стои бекграунда на уиндоус и курсора на мишката. Каква може да е оправията?

 

 

Имам същия проблем хардиска е форматиран и разделен на стара машина също със windows 7

Дъното е Asrok P4VM800 HDD WD500gb sata2 мисля , дъното го разпознава коректно.

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте, може ли да ми разясните защо ми се губи рам и дали изобщо се губи при Уиндоус 7 х64, четох за виртуалната памет, гледах и дали процесора ми е 64 битов и не мога все още да си го изясня.

Благодаря предварително.

post-12444-12624429376321_thumb.jpg

post-12444-12624429512493_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Инсталацията от този инсталационен диск стартира ли се коректно на друг компютър?

 

След няколко опита стана :)

Тъкмо се бях отчаял пуснах го да се инсталира и отидох да си направя кафе,

връщам се и какво да видя инсталацията е продължила .

 

ПП: Трябвало е да изчакам повече време :)

Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

Статията е прекрасна! Благодарности на автора! Аз искам да задам следния въпрос. Ако задам да търси допълнително драйвери от CD/DVD/Flash както е описано в т.4.6.1.1 ще ги зареди ли от .ехе файл или си търси .inf файл, защото от сайта на производителя ми дават .ехе файл. Става въпрос за чипсет на Intel ICH9M в който е интегриран SATA контролера на твърдия диск на лаптоп Asus K50IJ. На въпросния лаптоп Windows 7 стига до етап "Completing installation" и някъде на около 80% забива и прекъсва инсталацията. Предполагам, че причината е липса на интегриран в Windows-а драйвер за въпросния контролер. При Win ХР в даден момент също забива и ми дава син екран.

Ако някой помогне ще съм благодарен!!!

 

Здравейте, може ли да ми разясните защо ми се губи рам и дали изобщо се губи при Уиндоус 7 х64, четох за виртуалната памет, гледах и дали процесора ми е 64 битов и не мога все още да си го изясня.

Благодаря предварително.

Видеокартата ти със собствена памет ли е или споделя от системната RAM? При по-новите лаптопи видеоконтролера може да споделя дори над 1ГБ RAM. Мисля, че за един модел на HP четох, че видеоконтрилера позволява до около 1.3 ГБ "dedicated memory". Не, че това ще вдигне кой знае колко видео-производителността. Все пак системната RAM е по-бавна от истинската графична RAM. При мощните видеокарти се ползва GDDR3 и дори GDDR5, a шината е 128, 256 и дори повече бита, а не само 64. Тези показатели, заедно с подръжката на Shader model 4.0 и нагоре от страна на графичния чип са необходими за постигане на висока производителност, а не толкова количеството на паметта. Естествено лаптопите с по-мощни видеокарти със собствена памет са по-скъпи. Пример за това е Dell XPS серията. Там цената тръгва от 2000 лв. При някои модели има по 2 видеокарти в SLI-режим!!!

Link to comment
Сподели другаде

Видеокартата ти със собствена памет ли е или споделя от системната RAM? При по-новите лаптопи видеоконтролера може да споделя дори над 1ГБ RAM. Мисля, че за един модел на HP четох, че видеоконтрилера позволява до около 1.3 ГБ "dedicated memory". Не, че това ще вдигне кой знае колко видео-производителността. Все пак системната RAM е по-бавна от истинската графична RAM. При мощните видеокарти се ползва GDDR3 и дори GDDR5, a шината е 128, 256 и дори повече бита, а не само 64. Тези показатели, заедно с подръжката на Shader model 4.0 и нагоре от страна на графичния чип са необходими за постигане на висока производителност, а не толкова количеството на паметта. Естествено лаптопите с по-мощни видеокарти със собствена памет са по-скъпи. Пример за това е Dell XPS серията. Там цената тръгва от 2000 лв. При някои модели има по 2 видеокарти в SLI-режим!!!

 

Здравейте, да със собсвена обаче май и споделя рам - http://eu.computers.toshiba-europe.com/innovation/jsp/SUPPORTSECTION/discontinuedProductPage.do?service=EU&com.broadvision.session.new=Yes&PRODUCT_ID=1061563

Link to comment
Сподели другаде

И аз имам един проблем.....цял ден не съм станала от тоя комп и вече се изнереих. Опитвам се да инсталирам Windows 7, досега бях с XP и имам драйвери само за XP-то. Още в началото ми иска диск с драйвери, но никой от моите не пасва, не го приема.....къде мога да си сваля драйвери предполагам за дънната платка като начало....става дума за ASRock AliveNF6G - VSTA с чипсет на NVIDIA nForce 6100-430. Ако може някой да ми помогне...много ще съм благодарна...
Link to comment
Сподели другаде

И аз имам един проблем.....цял ден не съм станала от тоя комп и вече се изнереих. Опитвам се да инсталирам Windows 7, досега бях с XP и имам драйвери само за XP-то. Още в началото ми иска диск с драйвери, но никой от моите не пасва, не го приема.....къде мога да си сваля драйвери предполагам за дънната платка като начало....става дума за ASRock AliveNF6G - VSTA с чипсет на NVIDIA nForce 6100-430. Ако може някой да ми помогне...много ще съм благодарна...

 

Това, че имаш драйвери за XP или Vista, не означава, че ще заработят и на седмицата. Това, че седмицата е по-нова, не гарантира също, че ще разпознае всичко по дънна платка на 3 години каквато е твойта. От този линк: http://www.asrock.com/mb/download.asp?Model=ALiveNF6G-VSTA си избираш твоята ОС и дърпаш драйверите. Като няма драйвери за седмица пробвай с тези за виста, може да стане. Ако си с вградената видеокарта на дъното, то тя е GF6100 и ти препоръчвам драйвера да го дръпнеш от сайта на NVIDIA:

http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us Тук вече избора на драйвери е по-богат.

Link to comment
Сподели другаде

Да, благодаря много за отговора, но пак не ми е ясно нещо :blush: Значи, да, вградена ми е видеокарта на NVIDIA, но аз ползвам друга на ASUS EN 8400 GS. И ако не се лъжа от сайта на NVIDIA могат да се свалят драйвери само за видеокартати, в такъв смисъл мисля, че няма общо с дъното. Сега ще пробвам от ASRock...дано да се получи. Оффф още едно въпросче :blush: мога ли всичките драйвери да си ги сложа на едно CD или трябва всеки поотделно
Link to comment
Сподели другаде

Сайтът на NVIDIA има много общо с дъното, ако то е с чип на NVIDIA. Тогава ще трябва да свалиш пакета с драйвери nForce. Кой точно си зависи от чипа на твоето дъно разбира се.

И разбира се, че можеш всички драйвери да сложиш на един диск. Няма никакъв проблем на диск да си качиш инсталациите на драйверите за дъното, видео картата, звуковата карта и всякакъв друг хардуер, който имаш.

 

P.S.: препоръчително е драйверите за компонентите да се свалят от сайтовете на производителите на чиповете, а не от сайта на производителя на дъното. В случая това значи да се свалят драйверите за видео картата и дънната платка от сайта на NVIDIA, а за звуковата карта да се свали от сайта на Realtek. Причината е, че на сайтовете на дънните платки драйверите много често се застояват. Да речем пуснати са последните драйвери към момента на пускане и на модела на дъното, след което я са обновявани, я не. Дори и да са, няма да са за дълго. Докато на сайтовете на производителите на самите чипове драйверите са винаги актуални. Всъщност и от сайта на SoftVisia могат да се свалят, защото също ги поддържаме актуални. А да имаш актуални драйвери е доста важно, защото става въпрос за Windows 7, която е нова операционна система все още и все още се чистят бъгове от драйверите. За XP това не важи чак толкова, защото тя е старичка ОС и за нея и по-старите драйвери са достатъчно стабилни, макар и за нея да е препоръчително да си се обновяват.

Link to comment
Сподели другаде

Ok, изключително изчерпателен отговор....наистина много благодаря. Очевидно е, че не съм съвсем в час с нещата, ма нали и за това съм тук за да науча нещо. И пак..... моля ви не ми се карайте, ма....не мога да намеря в NVIDIA nforce 6100 - 430
Link to comment
Сподели другаде

Реших за разнообразие да направя клипче. :)

До драйверът се достига така - клип.

Разбира се ако имаш 64-битова операционна система избери x64, а не x86.

 

Само по време на инсталацията не инсталирай SATAIDE драйвера и Network Management Tools. Първият може да е малко нестабилен, а другите инструменти са 100% излишни.

Link to comment
Сподели другаде

Не че беше сложно но след като прочетох ръководството бях много по спокоен. Благодаря.

Инсталацията протече успешно и за сега съм доволен от седмичката.

Ще добавя че зае около 10GB ако си спомням правилно. Склерозата ме гони кво да се прави.

А след инсталацията на софта от първа необходимост и не толкова 13,5CB.

Link to comment
Сподели другаде

Когато тръгнеш по наклонената плоскост - няма спиране! Vista-та ми е площадславейковска. Сега искам да надградя със Седмица от същата сергия (за 20 лв.). Ще ме засекат ли от Microsoft по мрежата докато ъпгрейдвам? Мога ли да инсталирам без интернет връзка? И изобщо какви притеснения да имам, освен морални?
Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...