Jump to content

Формула 1 - Сезон 2009


IVAN

Препоръчан пост

Доста интересно състезание се получи, като всяка година и тази излезна кола за сигурност :D

Първо споделям култовите снимки, след това коментари... ;д

http://www.formula1.com/photos/597x478/sutton/2009/d09bra1400.jpg

http://img.zamunda.net/bitbucket/4.f1.tbo.20091018232407.jpg

 

Първата обиколка беше доста интересна, с тези злополуки. Яд ме е чукнаха Райконен и се наложи да влезне в бокса и така загуби шанс за по-предно място. Но с добра стратегия и не много добра скорост спрямо конкуренцията си завърши 6-ти. Искаше ми се Баричело да стане първи, хем да зарадва Маса, хем да се запази интереса за титлата, но Бътън стана пети и ... вече е шампион.

 

Ковалайнен е наказан с 25сек. и 50 хил. - http://formula1.sportal.bg/news.php?id=7939

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 55
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

  • 2 weeks later...

Строежът на пистата за Ф1 у нас започва

 

http://prikachi.com/files/1136896s.jpg

03.11.2009

SPORTNI.bg

 

Българска федерация по мотоциклетизъм (БФМ) е готова с всички планове за строежа на писта за Формула 1 и Moтo GP, но за момента проектът не се развива с нужното темпо, за да приеме домакинството през септември 2011-а година. За да бъде довършен проектът, е нужен подпис от Свилен Нейков - спортен министър на Република България.

 

Преговорите за домакинство на кръг от Формула 1 и Moтo GP са сложен процес от няколко преговорни вълни. Хронологично, първо президентът на БФМ Богдан Николов и председателят на Организационния комитет за Гран при на България - Румен Петков обявиха намеренията си за този проект. Въпреки недоверието към него, те успяха да стигнат до заключителна фаза.

 

В началото на преговорите с шефа на Формула 1 Бърни Екълстоун бяха поставени условията от чужда страна, а по-късно - в уикенда за Гран при на Германия, българската делегация даде своите условия. Те бяха приети. Тогава БФМ получи уверение, че всичко ще се развие в полза на България.

 

След това се състояха тежки и продължителни преговори и планове за строежа на пистата. Румен Петков нееднократно обяви, че всички български институции работят за положителен изход, като безрезервната си подкрепа дава и премиерът на Република България - Бойко Борисов.

 

От положителния отговор на премиера последва и планирането за строеж от архитект. Така единственото условие пред България за приемането на кръг от Формула 1 остана подписването на документите от Свилен Нейков. Това е една лесна и елементарна крачка, както сам заяви Румен Петков.

Link to comment
Сподели другаде

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Скоро(и аз не знам кога точно ;д ) ще почна да я правя темата.

Мисля да сменя малко дизайна на темата, ама все още не знам как. (то винаги това го измислям като почна да правя темата ;д)

 

Като гледам тая тема съм я пуснал 20 дена преди началото на състезанията, а сега е ~ същия период ;)

Link to comment
Сподели другаде

Почти всички отбори представиха болидите си, а и в момента се провеждат тестове. Определено има какво да се напише и покаже, въпреки че самите състезания не са започнали все още.

Ако има с какво да помогна в развитието на темата, само кажи. ;)

Link to comment
Сподели другаде

И за колите и за тестовете знам, следя ги от време на време.

Мисля и тях под някаква форма да ги включа в темата за сезон 2010, но тези дни ще го преценя ;)

 

Ако трябва помощ, ще ти драсна едно ЛС ;)

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...