Jump to content

Препоръчайте хубава и лека защитна стена


Препоръчан пост

Аз това чудо не бих го ползвал, дори и да ми плащат. Ако ще ми подозира повечето изпълними файлове и ще надава фалшиви тревоги за почти всички тях, не виждам никакъв смисъл от него.

Тази промяна ежедневно на дефиниции с разлика от десетки хиляди на A-squared ,не е добре.Дефинициите рязко се покачват и рязко спадат,днес ако са 300 000 утре са 270 000 ,познайте колко много фалшиви тревоги.Имам чувството,че си правят допитване, ако мине мине!

Очаквам в най-скоро време да започне да засича собствените си модули.

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 144
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Тази промяна ежедневно на дефиниции с разлика от десетки хиляди на A-squared ,не е добре.Дефинициите рязко се покачват и рязко спадат,днес ако са 300 000 утре са 270 000 ,познайте колко много фалшиви тревоги.Имам чувството,че си правят допитване, ако мине мине!

Очаквам в най-скоро време да започне да засича собствените си модули.

Не си спомням Ikarus или A-squared когато съм ги ползвал да са засичали файлове на уиндоус като вируси,но касперски е блокирал/карантинирал Explorer.exe–то :bravo: което е доста неприятна фалшива тревога като се вземе предвид арогантността на братушките от касперски.В това ли се състоят традициите им да блокират системни файлове ?

Link to comment
Сподели другаде

Не си спомням Ikarus или A-squared когато съм ги ползвал да са засичали файлове на уиндоус като вируси,но касперски е блокирал/карантинирал Explorer.exe–то :bravo: което е доста неприятна фалшива тревога като се вземе предвид арогантността на братушките от касперски.В това ли се състоят традициите им да блокират системни файлове ?

А що се отнася до Sophos/Rising/Ikarus/Eset Nod32 никъде не съм коментирал за тях,понеже не съм ги и ползвал,нямам и желание и то никак даже.

@tanganika :punish: ,обръщението ми не беше насочено към теб,поне от обща култура си трай и не ме цитирай,не виждам и смисъл да се пишат голословни коментари и кой споменава файлове на windows и каква връзка има Kaspersky в случая,чети и тогава отговаряй.

Link to comment
Сподели другаде

Не си спомням Ikarus или A-squared когато съм ги ползвал да са засичали файлове на уиндоус като вируси,

Тях не, но са засичали доста други изпълними файлове като опасни - HFS, WarCraft III и други, за които не се сещам в момента, но бяха от този род. Дали ще се засичат файлове на операционната система или други файлове, няма голямо значение, ако премахването/блокирането им би било погрешно. Лично аз считам фалшивите тревоги за също толкова опасни и нежелателни, колкото и незасечена гадинка. В някои ситуации фалшивите тревоги са по-безвредни от незасечен зловреден код, а в други ситуации могат да са по-опасни. Средностатистически ги считам на едно ниво.

За Kaspersky няма да коментирам, защото нямам наблюдения там.

Link to comment
Сподели другаде

Да, нещо такова. Ако дадена програма за сигурност ще ме "защитава", като ми маркира всяко второ EXE като заплаха, то бих предпочел да съм "незащитен". Дори аз самият мога да си играя ролята на въпросната защитна програма. Ето как: пускам търсене на всички изпълними несистемни файлове и хвърлям зар. Ако се падне (да речем) четно число, значи считам файла за опасен и го трия. Ако се падне нечетно число, значи файлът е безвреден. Може и с монета (ези/тура), но е малко по-неудобно. Успеваемостта ми в такъв случай не мисля, че би била много по-различна от тази на a-squared/Ikarus.
Link to comment
Сподели другаде

mihnev

А що се отнася до Sophos/Rising/Ikarus/Eset Nod32 никъде не съм коментирал за тях,понеже не съм ги и ползвал,нямам и желание и то никак даже.

Да но имате традиция за тях да позволявате да се пише всичко,а за касперски или хубаво или нищо,ако е лошо триете постовете :haha:

 

mihnev

@tanganika ,обръщението ми не беше насочено към теб,поне от обща култура си трай и не ме цитирай,не виждам и смисъл да се пишат голословни коментари и кой споменава файлове на windows и каква връзка има Kaspersky в случая,чети и тогава отговаряй.

Не се измъквай ами си признай излагането на любимата ви програма каспър,стига сте летели из облаците и си свалете розовите очила които са ви сложили от kaspersky lab :cooldude:

Предпочитам да ползвам параноична антивирусна вместо да мълчи като пукел,това се отнася и за стените.

Link to comment
Сподели другаде

Е - чак като Twister не са - от снимката на Михнев се виждат трите възможности - изборът е на ползвателя. Щом вредоносните творения съумяват да използват explorer.exe,svchost.exe и други подобни - естествено е и те да бъдат прехващани. Проверявайте ги с Вирустотал - нямам спомен колко пъти така съм засичал при себе си примерно Virut.Ако някоя програма го лови - отстранявам го с инсталирането и.Двете австрийски програми са между най-ловящите - никога нищо не са ми увредили. Констатациите могат да не се изтриват - трябва да се карантинират.Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

Предпочитам да ползвам параноична антивирусна вместо да мълчи като пукел,това се отнася и за стените.

 

Пак мнение в другата посока :giggle: Нали не харесваше антивирусните програми...сега откъде пък ти хрумна че ги харесваш...

Особенно когато са параноични и дори засичат файлове които не са заразени-драйвери и така нататък :crosseyes1:

Link to comment
Сподели другаде

Пак мнение в другата посока :giggle: Нали не харесваше антивирусните програми...сега откъде пък ти хрумна че ги харесваш...

Особенно когато са параноични и дори засичат файлове които не са заразени-драйвери и така нататък :crosseyes1:

Изразил съм се неясно.

Ако ще ползвам антивирусна програма това имам предвид,аз съм фен на най-добрите леки стени които имат и най-добрия HIPS.

За проверка на нови или пък подозрителни действия от страна на файлове има онлайн скенери,антивирусни лаборатории и Google.Никога не бих се доверил на преценката само на една антивирусна програма колкото и да я възхваляват.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...