Jump to content

Препоръчайте хубава и лека защитна стена


Препоръчан пост

  • Отговори 144
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

По принцип можеш да погледнеш следните две теми, които могат да са ти от полза:

Дискусия: Как защитавате компютъра си?

Анкета: Ползвате ли защитна стена и ако да, коя?

 

Лично мнение: ако ти трябва наистина лека стена, мога да предложа Outpost Firewall 2.7 (по-новите версии стават по-тежички) и Look 'n' Stop от платените. От безплатните бих ти предложил Kerio Personal Firewall 2.1.5. Това е ако ти е нужна чиста защитна стена, без HIPS и други екстри.

Link to comment
Сподели другаде

Интересна тема,тъкмо смятах да пусна подобна,че искам още малко сигурност освен Авирата!Ще я следя с интерес ,засега ще се насоча към Outpost Firewall,но ще видя и други предложения!
Link to comment
Сподели другаде

До преди няколко дни бях с Comodo,но реших да разнообразя и сложих PC Tool Firewall Plus -мнението ми за сега е лека,не задава много въпроси като Comodo,запомня от първи път...други впечатления засега нямам.

пп:ПП след Comodo и преди PC Tool Firewall пробвах Online Armor,но за жалост пак(от версия 2.1.190) има несъвмстимост с нещо на моята машина...

Link to comment
Сподели другаде

До преди няколко дни бях с Comodo,но реших да разнообразя и сложих PC Tool Firewall Plus -мнението ми за сега е лека,не задава много въпроси като Comodo,запомня от първи път...други впечатления засега нямам.

пп:ПП след Comodo и преди PC Tool Firewall пробвах Online Armor,но за жалост пак(от версия 2.1.190) има несъвмстимост с нещо на моята машина...

Coolmeen ,не ги настройваш правилно заради това така те пита постоянно.Трябва да им създадеш правила още от самото начало.

Pc Tools не мога да я нарека \"лека\".(Това което предлага Night_Raven е наистина лека)

Online има доста добра съвместимост!Трябва да ги настроиш добре-това е!

Link to comment
Сподели другаде

Coolmeen ,не ги настройваш правилно заради това така те пита постоянно.Трябва да им създадеш правила още от самото начало.

Pc Tools не мога да я нарека \"лека\".(Това което предлага Night_Raven е наистина лека)

Online има доста добра съвместимост!Трябва да ги настроиш добре-това е!

Кой е казал че Комодо ме е питал много?Първоначално дакато го обучиш ДА,но после само при инсталиране на нова програма и искането и на връзка с нета :peace:

PC Tool Firewall по мой сметки ми заема около 6мб РАМ и въобще не се осеща при стартиране на системта...Online Armor има добра съвместимост с други програми,но явно си пречи с някой драйвери на моята система.Ти как ме съветваш да я настроя след като тя въобще не стартира ,а при рестарт блокирва експлорер,таск мениджър-всичко :giggle:

Link to comment
Сподели другаде

Кой е казал че Комодо ме е питал много?Първоначално дакато го обучиш ДА,но после само при инсталиране на нова програма и искането и на връзка с нета :peace:

PC Tool Firewall по мой сметки ми заема около 6мб РАМ и въобще не се осеща при стартиране на системта...Online Armor има добра съвместимост с други програми,но явно си пречи с някой драйвери на моята система.Ти как ме съветваш да я настроя след като тя въобще не стартира ,а при рестарт блокирва експлорер,таск мениджър-всичко :giggle:

Проблема ти се корени при самото инсталиране на програмата !!!На едно място по време на инсталацията те пита дали всичко на твоя комп е доверено,единия вариант ако си сигурен че нямаш вируси по харда да сложиш отметка на всичко е доверено,и после да създаваш правилата за приложенията,но когато натискаш NEXT до последно след рестарта на монитора ти няма да има нищо.

Link to comment
Сподели другаде

Проблема ти се корени при самото инсталиране на програмата !!!На едно място по време на инсталацията те пита дали всичко на твоя комп е доверено,единия вариант ако си сигурен че нямаш вируси по харда да сложиш отметка на всичко е доверено,и после да създаваш правилата за приложенията,но когато натискаш NEXT до последно след рестарта на монитора ти няма да има нищо.

Сигурно си прав обаче има една подробност стената въобще не стартира след инсталацията преди рестарт и пише ''Can not start Online Armor service'' та това ме навежда на мисълта ,че е от несъвместимост,защо при версия 2.1.190 ми даваше доста BSOD-ове :crosseyes1: Та сега съм с PC Tool и някой ден като ме наскачат лудите може да пробавам пак да я инсталирам. :thumbsup: Айде ,че се отплеснахме от темата...

Link to comment
Сподели другаде

Сигурно си прав обаче има една подробност стената въобще не стартира след инсталацията преди рестарт и пише ''Can not start Online Armor service'' та това ме навежда на мисълта ,че е от несъвместимост,защо при версия 2.1.190 ми даваше доста BSOD-ове :crosseyes1: Та сега съм с PC Tool и някой ден като ме наскачат лудите може да пробавам пак да я инсталирам. :thumbsup: Айде ,че се отплеснахме от темата...

проблема ти е точно в инсталирането.Както Tanganika каза,трябва да и дадеш System-ните файлове(автоматичното стартиране ...програмите които стартират иначе блокира компа)

По принцип една стена се слага на чиста система(или след прейнсталиране)след това слагаш Антивируса...и т.н.

Това е за да можадат да се съставят по-лесно правила.

Веднага като сложиш стената и дай \"Обyчаващ режим\"

Link to comment
Сподели другаде

Проблема ти се корени при самото инсталиране на програмата !!!На едно място по време на инсталацията те пита дали всичко на твоя комп е доверено,единия вариант ако си сигурен че нямаш вируси по харда да сложиш отметка на всичко е доверено,и после да създаваш правилата за приложенията,но когато натискаш NEXT до последно след рестарта на монитора ти няма да има нищо.

Сега проверих но това е след инсталирането когато се отвори програмата и трябва да избереш Trused enithing on this computer...но въпроса е че въобще не стига до там.След инсталацията когато се избира Start Online Armo rми излиза грешката...

Link to comment
Сподели другаде

Можеш да опиташ да изключиш avast! временно. Windows-ът ти да не е 64-битов?

Не 32-бита е...всъщност да си призная вчера пак пробвах ,но с последната Бета версия и тръгна,разреши explorer.exe,но след рестарт докато не натисна Ctrl+ALt+Del той не зареждаше...та мисля да изчакам да пуснатнова финална и тогава да пробвам ,защото ще побъркам Windows-а с толкова инсталции деинсталаии на FIREWALL-и :giggle:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...