Jump to content

Проблем с звука при Windows7


presents

Препоръчан пост

Пробвах със драйверите за виста-еми изкарва ми някакво несъответствие,иначе за драйверите на Реалтек-а инсталирах едни,но отново не се появи контролния панел на картата(там където се правят всички настройки на звука говаря за това пример http://9vnd.com/uploads/News/pic/small_1222867747.nv.jpg
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 30
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

А пробва ли със заместване?Диспечер на устройствата-Sound,video and game controllers-с десния бутон даваш актуализиране на драйвера.Но не го пускай на автоматично търсене а преглед от моя компютър.От там му посочи папката с драйвера на Realtek.Аз така направих и иконата си е имам-а преди това и на мен ми липсваше.
Link to comment
Сподели другаде

  • 4 months later...

Здравейте!

Вчера преинсталирах компютъра си, който беше с OS Windows XP ,а сега го смених с Windows 7 Ultimate.Проблемът ми обаче е следният: не възпроизвежда звук.Единственият плейър, който добавих е Winamp,има си и вграденият Windows Media Player.Когато пускам видеофайл, се възпроизвежда само картината.Когато пусна песен,единствено виждам че песента си върви, все едно е всичко нормално.Пробвах и други аудиоформати-пак същото.В опцията "Устройство за възпроизвеждане" в трея(долу в дясно) ми изписва Digital Audio (S/PDIF).При многократните ми опити за "отстраняване на проблеми със звука", ми изписва че всички устройства работят правилно.Изтеглих дори "AMDCoolnQuiet Utility V21801 XPVistaWin7" и пробвах да заменя с него, но нищо не се получава,след рестартирането пак си остава името само на предишното звуково устройство.Уиндоусът ми не е самоделка.Инталирахме го и на лаптоп преди месец и все още си е перфектен.Къде да търся проблемът? Много ви моля, помогнете! Вече се отчаях напълно! Благодаря ви предварително!

Link to comment
Сподели другаде

Драйвери за звука трябва да се инсталират, но той би трябвало да си ги намери сам от интернет. Не съм пробвал още новото чудо на "Майкрософт" - не ми и трябва засега, но така съм чел. Смени Digital Audio (S/PDIF) с друго устройство - не може ли?
Link to comment
Сподели другаде

Драйвери за звука трябва да се инсталират, но той би трябвало да си ги намери сам от интернет. Не съм пробвал още новото чудо на "Майкрософт" - не ми и трябва засега, но така съм чел. Смени Digital Audio (S/PDIF) с друго устройство - не може ли?

Опитах да го заменя,както съм писала по-горе, но нямаше никаква промяна.Може би нещо не правя както трябва?

Link to comment
Сподели другаде

Windows 7 е инсталиран, като системният дял е форматиран, т.е. не е надграждан, нали? Инсталирани ли са всички нужни драйвери? В Device Manager има ли обекти с удивителни/въпросителни? В звуковите настройки какво аудио устройство е избрано? Освен него какви други има (ако има въобще)?
Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...
Здравейте отново. В крайна сметка разреших проблема.Оказа се, че Digital Audio (S/PDIF) не е бил подходящият драйвър. Изтеглих SoundMax Integrated HD Audio и го зададох като основен, а по-първият го деактивирах.Сега няма проблем, всичко е на ред със звука.Реших да ви пиша, ако на някой му се случи. :offtopic:
Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...
Здравейте. И аз имам проблем с драйвърите на звука. На дъното имам реалтек. Иначе използвам Creative SB 7.1. Колоноте са Creative Inspire T7900. Идеята е че с реалтек-а работят всички колони, но звука е доста писклив, не е така плътен и чист. Докато с Креатива мога да използвам само 2 колони (предните, лява и дясна) и буфера. Опитвам се да ги наглася, изписва че са включени всички jack-ове, но звука продължава да е само от 2-те. Приемам всякакви съвети, защото опитах доста врътки и на драйвъри и все не се получава. Благодаря предварително.
Link to comment
Сподели другаде

Вероятно говориш за опцията на драйверите на Realtek да клонират сигнала, който се подава към основния изход, към останалите и така всички колони от една многоканална аудио система да свирят едно и също. Това е полезно при слушане на музика, която е стерео и при една стандартна конфигурация би трябвало да се чува именно само от предните 2 колони.

В текущия случай е възможно драйверът на картата на Creative просто да не може да направи това нещо. Не съм запознат с конкретните му настройки. Ако дадеш подробни снимки, може да стане по-ясно.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 year later...
Имам проблем с звука,като пусна някоя песен се чува, но много пръщи.Ъпдейтнах драйверите, но проблема пак си остана.Какво да направя за да се оправи. Realtek ALC662 ъпдеитнах драиверите Windows е 7 Дънна платка Asus P5SD2-VM
Link to comment
Сподели другаде

Опиши как точно пръщи. Само при музика ли има проблем? Клипчета в YouTube? Филми? Игри? Сигурен ли си, че не е от колоните? Те свързвани ли са към нещо друго за тест? Кабелите добре ли са свързани?
Link to comment
Сподели другаде

при звука като цяло без игрите защото не ги играя но пращенето е като няма нищо пуснато се чува всичко е свързано както трябва колоните са DELUX DLS-128 и при слушалките е същото
Link to comment
Сподели другаде

значи около 2 седмици но бях на почивка така че 1 седмица освен преинсталирането и нод 32 ъпдеити и активатора на даз уторент и драивери за видео е звук
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...