Jump to content

Лесно и качествено конвертиране на аудио формати


Препоръчан пост

@Night_Raven,

Нуждая се от съвет(и). Искам да конвертирам песни към рингтонове за позвъняване на телефон. Песните, които искам да конвертирам са във .flac формат. Въпросът ми е с какво качество да конвертирам песните към .mp3. След конвертирането смятам да изрежа песните без прекодиране. А, след това мога ли да направя нещо, за да подобря звученето за телефон?

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 89
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

За рингтон всичко над 128 Kbit/s е 100% прахосване на пространство. Дори 96 или 112 Kbit/s трябва да са напълно достатъчни. Това в случай, че използваш CBR. Ако те интересува VBR, тогава V7 или V8 трябва да са напълно достатъчни.

Не мисля, че можеш да подобриш звученето за телефон. Можеш да си поиграеш с еквалайзера и да занижиш ниските честоти и/или да повишиш средните/високите, ако не ти допада как се чува оригиналния файл, но най-вероятно ще е излишно.

Link to comment
Сподели другаде

В преносен смисъл ли си употребил "еквалайзера"? Защото смятах да си "поиграя" с Audacity. А, защо да се занижават ниските честоти (или да се повишат средните/високите)? Не трябва ли да е обратното, за да се компенсира това, че телефонът обръща повече внимание на средните/високите?
Link to comment
Сподели другаде

...изисква Microsoft .NET Framework (най-вероятно версия 2.0), за да функционира. Това не е проблем за потребителите на Windows Vista и Windows 7, при които .NET Framework е вградена, но това не е така при Windows XP.

 

Странно. Казваш че версия 2.0 е интегриран в уиндоус. Разгледах да видя дали имам на Windows 7 нетфрейм и видях като компонент за включване и изключване нетфрейм версия 3.5.1. Отделно съм си турал 4.0 , понеже имам две програми, които изискват него. Явно изискването е за по-висока версия. Но не ми стана ясно какво е вградено в Windows 7.

post-25327-0-06451500-1346963670_thumb.png

Link to comment
Сподели другаде

В преносен смисъл ли си употребил "еквалайзера"? Защото смятах да си "поиграя" с Audacity. А, защо да се занижават ниските честоти (или да се повишат средните/високите)? Не трябва ли да е обратното, за да се компенсира това, че телефонът обръща повече внимание на средните/високите?

Не, не употребих думата в преносен смисъл. Можеш точно в Audacity (и други аудио редактори разбира се) да си промениш звученето с помощта на еквалайзер. Не е, че телефонът обръща повече/по-малко внимание на дадени честоти, а че говорителят на телефона не може да възпроизвежда добре някои честоти. Така че ако дадено парче има да речем много ниски честоти, може да се окаже, че занижаването им може да доведе до малко по-добри резултати, поне ако допълнително завишиш силата на звука, за да се чува по-силно при звънене. Няма смисъл да се завишават честоти, които така или иначе няма да се възпроизведат както трябва.

Link to comment
Сподели другаде

@Night_Raven,

Да, сега забелязах, че и Audacity има еквалайзер. Благодаря за информацията.

P.S. Имам един въпрос, свързан с Aimp. Той има опция да се зададе готов еквалайзер според стила музика (този, който е въвведен в таговете). Удачно ли е да използвам тази опция?

Link to comment
Сподели другаде

Въпрос на лична преценка. Ако ти допада как звучи музиката с въпросните настройки на еквалайзера, можеш да оставиш опцията включена. Аз например никога не използвам стандартизираните настройки за жанрове.
Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...
Аз си изтеглих програма lamedropXPd3.1-3.99.5 за конвертиране от FLAC в MP3. Когато плъзгам flac файла към програмата, защо не ми зарежда? пробвах да конвертирам mp3 файл в mp3 и става.
Link to comment
Сподели другаде

Възможно защото си я стартирал като администратор. Плъзгане и поставяне работи без админски права, но за сметка на това пък трябва да внимаваш къде записваш.
Link to comment
Сподели другаде

Възможно защото си я стартирал като администратор. Плъзгане и поставяне работи без админски права, но за сметка на това пък трябва да внимаваш къде записваш.

 

Не разбрах нищо! Програмата не се инсталира ами се пуска направо директно. Проблема, че когато слагам flac файл не ми зарежда нищо, а излиза някаква грешка.

Link to comment
Сподели другаде

От тук ли си свалил LameDropXPd? Сигурен ли си, че влачиш FLAC файлове? Те възпроизвеждат ли се в Winamp, foobar2000 или някой друг плеър?

 

Да точно от там изтеглих програмата. Оказа се, че не съм изтеглил правилните файлове. Аз зареждах cue файла и от създадения диск влачех песни които са едва няколко KB :haha:.

Естествено, че се възпроизвеждат когато ги пускам.

Link to comment
Сподели другаде

  • 5 weeks later...
  • 4 months later...

Здравейте! Искам да попитам какво представлява FlaCuda, със нея може ли да се конвертират формати от FLAC към MP3 музикални файлове?
 

Разбрах, че програмата иска доста мощен хардуер, та според вас моите изисквания достатъчни ли са?

intel core i5
NVIDIA, GTX 660, 2GB
4GB RAM
Windows 7, 64bit




 

Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...