Jump to content

Препоръчан пост

Comodo Internet Security 3.5.55810.432FREE 90% - чехите са определили тези проценти при максимални настройки ! Вероятно си единствен в света - с мнение, че защитеността е още по-висока. Аз пробвах твоите настройки на свеж Win - но при мен липсваха системните съобщения, които ти много пъти ни показа. Те не са от защитната стена. Сайтовете на баштворци са милиони в света и е невъзможно да са ми известни. Поздрави

Реакция при директно стартиране на файла

http://hosting03.imagecross.com/image-hosting-th-10/6985Screenshot-511.jpg

http://hosting03.imagecross.com/image-hosting-th-10/3634Screenshot-512.jpg

А това е когато го стартирам след сваляне

http://hosting03.imagecross.com/image-hosting-th-10/5152Screenshot-513.jpg

Вероятно имаш предвид тези съобщения,но те са следствие от забраната на чужди приложения искащи достъп до Win32.Аз съм избрал друга конфигурация още при самото инсталиране на стената което осигурява максимална защита.

http://hosting03.imagecross.com/image-hosting-th-10/5509Screenshot-516.jpg

За да бъда заразен от вирус трябва да не му е нужен достъп до C:\WINDOWS\system32, C:\WINDOWS\system и регистрите.

Този процент който са дали Чехите 90% е с настройки които може да направи всеки обикновен потребител това го прочетох във http://www.matousec.com/info/site-map.php

Не съм сигурен с каква конфигурация е тествана стената Internet Security(пакета) или Proactive Security(само стената)

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 1.1k
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Tanganika, според мен най-добра защитеност е налице, ако изобщо е блокирано сваляне на файлове от подобни сайтове. Сваляйки ги, дори и без да ги инсталираш, си въвеждаш сам допълнителни уязвимости в ползваната ОС - остава само някой творец да се възползва за каквото реши. Дори да нямаш нищо за отмъкване - могат примерно да присвоят част от трафика ти към Интернет. Ако е 5-10 % можеш ли да го установиш лесно !? Едва ли има напълно чиста ОС от тези, които са включени в световната мрежа.Разни невидими "буболечки" щъкат навсякъде ! Поздрави
Link to comment
Сподели другаде

Самото сваляне на дадена заплаха е безвредно. Това, което много хора забравят е, че има едно единствено условие дадена система да бъде заразена - гадинката да си изпълни програмния код. Даден потребител може да има хиляди зарази, но ако никоя от тях не се изпълни, то системата остава чиста и непокътната. След като установихме, че системата се заразява само при едно условие, остава да разгледаме кога всъщност опасният код се изпълнява. Това става точно по 2 начина:

1) чрез възползване от дадена дупка в сигурността - дадена гадинка знае за уязвимост на даден компонент на Windows и се възползва да го накара да изпълни кода тайно и скришом;

2) ако потребителят на практика сам стартира гадинката и си докара беля на главата.

Защитата в първата ситуация е инсталиране на пачове и спиране на потенциално опасните услуги/функции, които имат мрежов достъп по някакъв начин.

Защитата във втората ситуация може да включва различни защитни програми, но най-ценното си остава разумното мислене, преди да се стартира каквото и да било.

 

Ако дадена система е пачната както трябва и са затворени местата с евентуални тайни вратички, то над 90% от проблемите биха били по вина на самия потребител.

Link to comment
Сподели другаде

Не схванах как така, "за да бъдеш заразен от вирус трябва да не му е нужен достъп до C:\WINDOWS\system32, C:\WINDOWS\system и регистрите".

За да се изпълни програмния код не е ли нужен достъп до C:\WINDOWS\system32, C:\WINDOWS\system и регистрите ?

Link to comment
Сподели другаде

За желаещите ще предоставя публично линк към един Виетнамски форум,където многократно са ме преследвали така наречените невидими творци може да пробвате и да ги подразните порядъчно :crazy:

 

h__p://softvnn.com/forum/
Link to comment
Сподели другаде

За желаещите ще предоставя публично линк към един Виетнамски форум,където многократно са ме преследвали така наречените невидими творци може да пробвате и да ги подразните порядъчно :crazy:

 

Какво точно трябва да направя за да ги подразня порядъчно не мога да пиша на Виетнамски.

Достатъчно ли ще бъде да цъкам където ми падне ?

Какво точно си направил че да започнат да те преследват ?

Питам за да не губя време да разучавам как да ги ядосам.

Link to comment
Сподели другаде

Какво точно трябва да направя за да ги подразня порядъчно не мога да пиша на Виетнамски.

Достатъчно ли ще бъде да цъкам където ми падне ?

Какво точно си направил че да започнат да те преследват ?

Питам за да не губя време да разучавам как да ги ядосам.

 

Ами логни се,цъкай по линковете,разглежай им профилите...има си и тема за Комодо може да пробваш да пишеш на английски...Ако не знаеш какво да правиш едва ли някой може да те научи.

Искаш линкове - ето ти един от тях макар,че нарушавам правилата май.Преди време в темата за ловенето бях дал доста линкове от гадни руски сайтове...търси си белята и там. :giggle:

Link to comment
Сподели другаде

"""Продава: COMODO Internet Security 3.8.65951.477 (27/02/09)

Този месец всеки Firewell само. Също така не се яде нито един.""" Копирах дословно един коментар - БГ превода с Google работи - но ще умра от смях. Утре ще разгледам там по-подробно. Поздрави

Link to comment
Сподели другаде

За да се изпълни програмния код не е ли нужен достъп до C:\WINDOWS\system32, C:\WINDOWS\system и регистрите ?

Зависи какъв е програмният код. Част от него може да се изпълни винаги, докато самият Windows работи. Т.е. нужните файлове, които са нужни за изпълнение, са си налични винаги, защото са нужни и на самата операционна система. Т.е. те се зареждат за общо ползване (така да се каже) и щом Windows има достъп до тях, значи и програмите на практика имат достъп до тях, защото достъпът е на системно ниво, а системата винаги има достъп до system32. Разбира се можеш да отрежеш достъпа на Windows до system32, което ще влезе в сила след първия рестарт, но тогава няма и Windows да видиш, не само зарази.

Едно блокиране на достъпа до тези папки на практика не води до нищо полезно, защото гадинките въобще няма да се впечатлят от това, защото те "минават по друг път". Това би навредило на стандартните програми, които "спазват правилата".

Все едно да се въведе още някакъв доста краен данък в България. Това ще е още един удар под кръста на обикновения гражданин, докато за мафиотите (и циганите разбира се) например това е без значение, защото те така или иначе няма да го плащат.

Link to comment
Сподели другаде

Зависи какъв е програмният код. Част от него може да се изпълни винаги, докато самият Windows работи. Т.е. нужните файлове, които са нужни за изпълнение, са си налични винаги, защото са нужни и на самата операционна система. Т.е. те се зареждат за общо ползване (така да се каже) и щом Windows има достъп до тях, значи и програмите на практика имат достъп до тях, защото достъпът е на системно ниво, а системата винаги има достъп до system32. Разбира се можеш да отрежеш достъпа на Windows до system32, което ще влезе в сила след първия рестарт, но тогава няма и Windows да видиш, не само зарази.

Едно блокиране на достъпа до тези папки на практика не води до нищо полезно, защото гадинките въобще няма да се впечатлят от това, защото те "минават по друг път". Това би навредило на стандартните програми, които "спазват правилата".

Все едно да се въведе още някакъв доста краен данък в България. Това ще е още един удар под кръста на обикновения гражданин, докато за мафиотите (и циганите разбира се) например това е без значение, защото те така или иначе няма да го плащат.

 

Значи вредоносния код има пълен достъп до Windows,но не може да се стартира или изпълни с вързани ръце е(доста унизително „Да стигне Рим и да не види Папата”)

 

damto при тези условия може ли да бъда заразен от какъвто и да било вирус в нета дори и без дефиниции ?

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...