Jump to content

Проблем с аудио драйвери


Препоръчан пост

Вчера си преинсталирах компютъра и почнах да инсталирам драйверите , но този за звука ми даде следната грешка :

"Device Object not present m restart the system and run setup again" - рестартирах , пробвах пак , но не стана ... Изтеглих драйвера от официалният сайт , но и той ми даде същата грешка .

Звукова карта: SigmaTel STAC9227X @ nVIDIA nForce 430 (MCP51)

Дъно: Dell Dimension E521 (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)

ОС: Windows XP SP2

Link to comment
Сподели другаде

Понеже компютърът беше на мой съсед , той избърза и неможах да тествам ъпдейта . Отишъл е на сервиз и там му казали , че въпросната аудио карта е била изгоряла и за 15 лева му я заменили със ESS 1969 и му казали , че след като преинсталира уиндолса нямало да му трябват драйвери за нея и звукът сам щял да тръгне , но днес след като му го преинсталирах , отново нямаше звук , а картата беше разпозната от системата . Когато отворя някоя песен , тя забива и звук няма , а като пусна клип или нещо друго , той върви , а няма звук и не ми дава никакви грешки . Та въпросът ми е трябват ли ми някакви нови драйвери за тази аудио карта или е някакъв друг проблема и дали предната която са заменили е била изгоряла или са го излъгали ...

Благодаря предварително !!!

Link to comment
Сподели другаде

Съмнява ме първата карта да е изгоряла. Възможно е разбира се, но ме съмнява. Като цяло обаче е напълно възможно да са излъгали, за да отикат някоя стара и калпава карта.

Можете да опитате да махнете тази "новата" и да пробвате да подкарате старата, като първо инсталирате дадения от мен ъпдейт.

Иначе се уверете, че старата е забранена от BIOS-а.

И защо сте преинсталирали Windows заради една звукова карта?

Link to comment
Сподели другаде

Съмнява ме първата карта да е изгоряла. Възможно е разбира се, но ме съмнява. Като цяло обаче е напълно възможно да са излъгали, за да отикат някоя стара и калпава карта.

Можете да опитате да махнете тази "новата" и да пробвате да подкарате старата, като първо инсталирате дадения от мен ъпдейт.

Иначе се уверете, че старата е забранена от BIOS-а.

И защо сте преинсталирали Windows заради една звукова карта?

 

Еми за съжаления старата карта са я прибрали от сервиза , а относно преинсталация понеже нямаше звук и от сервиза му казали че компютърът трябва да се преинсталира с читав Уиндолс ... Но след като преинсталирах същата работа стана .. Единственото което ми дойде на акъла е че са го излъгали понеже той си няма на идея закакво иде реч .

Link to comment
Сподели другаде

Доколкото виждам предната карта е била вградена, което автоматично означава, че няма как да са я "прибрали". Ако наистина е вградена и това са му казали, значи бая са послъгали. Включително и това, че Windows-ът трябва да се преинсталира.

 

Да живеят некомпетентните сервизи. Ако не бяха те, проблемите с компютри щяха да намалеят с поне едно 20-30%.

Link to comment
Сподели другаде

Доколкото виждам предната карта е била вградена, което автоматично означава, че няма как да са я "прибрали". Ако наистина е вградена и това са му казали, значи бая са послъгали. Включително и това, че Windows-ът трябва да се преинсталира.

 

Да живеят некомпетентните сервизи. Ако не бяха те, проблемите с компютри щяха да намалеят с поне едно 20-30%.

След като реснах биоса и инсталирах ъпдейта , които ми даде и драйверите за старата му аудио карта , трагнаха и 2те аудио карти . Сега вече разбрах че от сервиза са го излъгали .. Сега като има 2 аудио карти , те пречат ли си една на друга или да пречат на компютъра . И изкам да те попитам откъде може да възникне проблемът с старата аудио карта , грешката която даваше при инсталирането на драйверите . Благодаря много за помоща !

Link to comment
Сподели другаде

Ъпдейтът KB888111 е на практика драйвер за High Definition и е нужен за HD базирани звукови карти.

 

Дали ще има проблеми с двете звукови карти зависи от дъното. Има дъна, които не могат да се справят с вградена и отделна звукови карти, а има и дъна, които нямат проблеми. Зависи това към коя от двете групи спада. По принцип ако дъното е сносно и BIOS-ът му е написан като хората, не би трябвало да има проблем и двете карти да са активни.

Link to comment
Сподели другаде

Ъпдейтът KB888111 е на практика драйвер за High Definition и е нужен за HD базирани звукови карти.

 

Дали ще има проблеми с двете звукови карти зависи от дъното. Има дъна, които не могат да се справят с вградена и отделна звукови карти, а има и дъна, които нямат проблеми. Зависи това към коя от двете групи спада. По принцип ако дъното е сносно и BIOS-ът му е написан като хората, не би трябвало да има проблем и двете карти да са активни.

Благодаря много за помоща !

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...