Jump to content

Въпроси свързани с Opera


Препоръчан пост

  • 1 month later...
  • Отговори 177
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Имам въпрос - как мога да настроя Опера да премине към прозореца отляво на текущия с жест на мишката/десен бутон преместване  наляво/. Същото действие и с прозореца отдясно на текущия с жест на мишката/десен бутон преместване надясно/ и как да настроя Опера за да се изключи със даден жест/не съм решил още какъв/?

 

 

 

 

P.S. направих го - за преминава не предишния или следващият таб се използва команда "switch"! Евала...

 

 

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...

Опера верисия 10.10

 

Деинсталирах download manager - GetRight - оттогава имам проблеми със файловите разширения. Например имам инсталирана една джаджа - RFM radio - избирам си радио. Дава ми да си избера с какво да го пусна - pls,m3u или asx. Вече в зависимост от това с коя програма е асоциирано даденото резщирение се пуска WMP или Winamp. Проблемът е, че асоциацията с winamp не работи. Изписва ми, че Опера няма регистрирано приложение за работа с  това файлово разширение. 

 

Влизам в Инструменти - настройки - разширени - сваляне - от там избирам примерно pls разширение. Каквито и настройки за въведа нищо. Все опера казва че не знае какво да прави.

 

Има ли начин да върна фабричните настройки при асоциирането на файловите разширения?

 

 

Редактиран от Armageddon
Link to comment
Сподели другаде

 Проблемът явно е по-голям отколкото мислех. Не мога за изтрия никои формат. Избирам формата, маркирам го, цъкам бутончето "изтриване"....и нищо не става, просто не мога да то изтрия. Същото е и с добавяне. Предполагам, че и затова не ми работи и редактирането.

 

Преинсталирах Опера - 10.10 bild 3296. Резултатът е същият - не става.

 

Някакви идеи... 

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Честно казано бих ти препоръчал да се върнеш на Opera 10.10 и да изчакаш някоя наистина финална версия на Opera. Версия 10.50 се води финална, но въпреки това има доста бъгове и проблеми. Прибързано обявена е за финална. Аз също се върнах на версия 10.10, защото 10.50 просто не е това, което трябва да бъде.
Link to comment
Сподели другаде

Мерси за съвета...ще мигрирам вероятно обратно...между другото при мене конкретно с 10.50 3296 имам проблеми и с блокирането на съдържанието. Например блокирам някаква реклама - цъкам "готово"....и рекламата пак си е там...чак след няколко "блокирания" стана...
Link to comment
Сподели другаде

Общо взето е нормално според мен. От Opera избързаха да пуснат финална версия, за да хванат екрана за избор на браузър, който е въведен от 1 март в Европа. За жалост RC5 версията, която обявиха за финална, е доста далеч от това, което една финална версия трябва да бъде. Дори и то Release Candidate е сравнително далеч според мен, което я прави на практика beta.

Вече има и открита доста опасна уязвимост в браузъра, която засяга 10.50 и може би и по-старите 10.х версии. Надявам се от Opera да реагират бързо, както обикновено и става, и да пуснат нова версия, където уязвимостта е поправена. Ако сме късметлии, покрай поправената уязвимост може да има и отстранени различни бъгове, което да доближи Opera до реална стабилна версия.

Link to comment
Сподели другаде

Мерси за съвета...ще мигрирам вероятно обратно...между другото при мене конкретно с 10.50 3296 имам проблеми и с блокирането на съдържанието. Например блокирам някаква реклама - цъкам "готово"....и рекламата пак си е там...чак след няколко "блокирания" стана...

Това и на версия 10.10 се получава. И по-точно на всички версии през последната година. По няколко пъти отварям и затварям браузъра, докато зацепи какво му се казва. И го прави на определени сайтове. Не на всички.

 

Някой знае ли, дали има добавка за opera, подобна на wot на mozilla, която предупреждава преди влизане в даден сайт, дали е опасен?

Link to comment
Сподели другаде

Да взема и аз да попитам.  :)

 

Ползвам Opera от доста време и до сега съм нямал кой знае какви проблеми. Реших да пробвам версия 10.50 (първи път пробвам бета версии, досега съм работил само с стабилните такива). Направи ми впечатление, че не мога да отварям адреси, поставени в Skype, в чат полето ( Opera е пред избраният ми браузър). Нито съм променял нещо в Skype, нито в Opera.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...