Jump to content

Въпроси свързани с Opera


Препоръчан пост

Здравейте на всимки първо. Имам няколко въпроса свързани с Опера/вер.9,6/. Компютърът е с Windows Vista.

 

1. Как да сменя фона на Speed Deal?

 

2. Как да стане така че да използвам уеб пощата си като свой клиент за е-поща. Пощата ми е в Gmail. Като спазвам инструкциите  написани в http://my.opera.com/bulgaria/blog/?startidx=6, излиза сдледната грашка:

 

Unable to start the external e-mail application

"opera http://mail.google.com/mail/?view=cm&f...rimer.org"

3. Как да задам клавишни комбинации в Speed dial след 9 прозорец. Нагласил съм там да има 18 прозореца. Как да наглася клавишни комбинации да кажем за още 3-4 от тях?

4. Как да си направя импорт на отметките от Mozila?

Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 177
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

Задаване на фон на Speed Dial.

Трябва да редактираш скина. Можеш да си копираш инструкциите някъде. Спри Opera. Отвори папката с него, която ще е или C:\Documents and Settings\\Application Data\Opera\Opera\profile\skin или C:\Program Files\Opera\Skin. Дори и двете да имат скина и да не знаеш коя точно го ползва, спокойно можеш да редактираш скина в едната от папките и после да замениш скина от другата папка с модифицирания. Направи копие на standard_skin.zip за всеки случай. Отвори файла и кликни два пъти върху папка backgrounds. Провлачи си избраната картинка за фон в прозореца на WinRAR и тя ще се появи в сред останалите файлове в папка backgrounds. Удари Backspace, за да се върнеш едно ниво нагоре. Отвори skin.ini с двоен клик. Намери реда [speed Dial Widget Skin] и под него добави следния текст, като разбира се използваш името на твоята картинка:

Type = BoxTile
Tile Center = backgrounds/raven.jpg

Трябва да изглежда така (удебелената част трябва да си замениш с името на твоята картинка):

[Speed Dial Widget Skin]

Type = BoxTile

Tile Center = backgrounds/raven.jpg

Padding Left = 1

Padding Top = 1

Запази skin.ini (Ctrl+S) и го затвори. WinRAR ще те попита дали искаш да обновиш файла в архива, на което кликни Yes и затвори WinRAR.

Стартирай Opera и вече трябва да имаш фон.

 

Използване на уеб поща за мейл клиент.

Иди на същото място, където трябва да си според ръководството (Tools -> Preferences... -> Advanced -> Programs -> двоен клик върху mailto. Избери Open with other application. В първото поле напиши opera, a в поле Parameter пейстни следния текст:

http://mail.google.com/mail/?view=cm&fs=1&to=%t&su=%s&body=%b&cc=%c

Потвърди с OK на двата прозореца и си готов.

 

Добавяне на още клавишни комбинации за Speed Dial.

Tools -> Preferences... -> Advanced -> Shortcuts. В долното поле Keyboard setup кликни маркирания в сиво профил и кликни бутон Duplicate. Кликни бутон Rename и го преименувай на каквото искаш. Кликни бутон Edit и после Application. Кликни бутон New. Ще се появи нов ред с поле вляво. Напиши там клавишната комбинация, която искаш за дадения номер на Speed Dial, например 1 alt. След това кликни два пъти в дясната част на този ред, под колона Actions и в полето задай действие Go to speed dial, X, където X ти е номера на страницата в Speed Dial. Потвърди с OK на всички прозорци.

Link to comment
Сподели другаде

Мерси за помоща отново!

 

Добавянето на клавишната комбинация не стана. Давам шотче да видиш дали съм направил всичко както трабва. При натискането на alt + 1 нищо не става, само компютърът издава звук. Звукът с който Windows-а съобщава за грешка... и нищо.

 

Друго което ме "притеснява". На Speed deal след като сложих фона, самите прозорци са бели и в тях е картинката на сайта за бързо набиране. Има ли начин самите рамки да се направят прозрачни така че да остане само картинката на даденият сайт за бързо набиране на фона?Давам шотче  също.

post-5579-1235236065_thumb.jpg

post-5579-1235236075_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Странно. При мен смяната на клавишната комбинация работи. Сигурен ли си, че от меню Shortcuts си избрал схемата, която модифицираш? Сигурен ли си, че имаш 13-ти обект в Speed Dial?

 

За рамките на иконите на Speed Dial не мога да помогна.

Link to comment
Сподели другаде

Преинсталирах Опера.

 

Свалих си следният скин  - "opera 9.5_small_with_vista_black" - в момента съм с него

 

Промених speeddial.ini по следният начин.

 

"Добави в дъното един празен ред и под него добави следните редове:

 

Rows=3

Columns=6"

 Направих това което ти каза и добавих клавишна комбинация 1 alt да отваря speed dial 13/скриин шот 1/. Пак не става. Имам 18 саита в Speed dial/скриин шот 2/.

Започвам да се мисля, че проблемът не е в Опера.

post-5579-1235315404_thumb.jpg

post-5579-1235315410_thumb.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Здравейте! За да не отварям нова тема, искам да попитам как да си увелича броя на прозорците в "Бързо избиране" (Speed dial). С Опера 9.63 съм, на български. Благодаря предвартелно!
Link to comment
Сподели другаде

@ harhal

 

1. Стартираш Opera и кликваш на Помощ --> Сведение за Opera.

 

2. Виждаш каква е директорията на Opera. Примерно "Директория на Opera

C:\Users\Име_На_Потребител\AppData\Roaming\Opera\Opera\profile"

 

3. Затваряш Opera.

 

4. Влизаш във въпросната директория, която взе от стъпка 2.

 

5. Там трябва да има конфигурационен файл, наречен speeddial.

 

6. Отваряш го с тестов редактор и пишеш в него:

 

[Size]
Rows=броят на редовете 
Columns=броят на колоните

 

Ако въведеш примерно, броят на колоните да е 5 и броят на редовете също да е 5, ще получиш 25 прозорчета за бързо набиране.

 

7. Записваш промените и стартираш Opera.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Здравейте! Имам няколко въпроса относно Опера.

Само с IE7 съм и до сега ми беше достатъчен. Да, обаче, сега се налага да решавам тестове на страницата на университета и при опит да отворя теста ми излиза pop-ups block. За да си свърша работата трябва да ровя в настройките за сигурност на IE, а не ми се иска.

Изчетох доста информация за Опера и Мозила и реших, че мога да пробвам Опера, но не срещнах информация дали ще мога да си отворя теста без да пипам настройките за сигурност?

Коя версия да изтегля (последната или някоя друга - желателно е да не е бета)?

Не знам в случая дали има значение с коя ОС съм, но ще я напиша: Windows XP SP2

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...