Jump to content

Забиване на компютъра през известно време


Препоръчан пост

Не е само ''нашенецът'' и не е до ''народопсихология''. Виж в популярните чуждестранни тракери, броят на свлащите\сийдващите ulitimate и home premium версиите и ще ти стане ясно, че това ''нашенецът'' въобще не е подходящо в случая. Защото ние не сме изключението, потвърждаващо правилото. Какво да се прави - фактите са такива.
Link to comment
Сподели другаде

  • Отговори 102
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

  • 3 weeks later...

Малко развитие по темата.

Преди няколко дена писах в тази тема, че проблема с замръзването е решен и обещах да напиша как, но явно съм се бъркал. Не знам дали аз съм кърък, но всеки път като се похваля с решаването му (на проблема), нещо се "разваля". Ще се опитам да опиша ситуацията от преди 3 седмици.

Преинсталирах Windows-a, като използвах друг, но замръзването продължаваше. И така, както си замръзваше по 10-тина пъти на ден и се чудех къде да търся проблема, биейки главата в стената, :bang: реших да отворя кутията и да издърпам всички кабели/връзки и после отново да ги свържа. И изведнъж всичко се управи, с изключение на мрежовата карта - компютъра не я виждаше. Тогава си спомних за проблем от преди 3 години (ако не се лъжа), когато за замръзването на компютъра беше виновна мрежовата карта - беше си заминала :) (разбра се благодарение на l.kanelov). Разликата между тогава и сега беше, че тогава компютъра се рестартираше сам до положение син екран, а сега само замръзва. Може би и затова, въобще не съм се усъмнил в нея (картата). Купих нова (Gembird L8139D Ethernet Adapter PCI 10/100Mbps) и компютъра литна. :yes: Една вметка - както бях писал, при измерване на напреженията с мултиметър, всичко беше наред, но чрез софтуер имаше отклонения. Отклонения се виждаха и в BIOS-а предимно при 12V.

post-485-044696100 1296905817_thumb.jpg

След процеса с издърпването на кабелите, вече и BIOS-а изглеждаше друго яче (за съжаление не съм проверявал с софтуер).

post-485-055153000 1296906021_thumb.jpg

Така, без проблеми изкарах 3 седмици. Преди ден-два замръзна отново и само от копчето се рестартираше. Но дори е след рестарта не се оправяше - оставаше да виси някъде в началото. Трябва да изключа захранващия кабел от контакта, да изчакам 10-тина минути и тогава да го включа. И така до следващото замръзване. Пробвах да преместя мрежовата карта на друг порт, но без ефект. Страхувам се да не си отиде. Вече не знам какво да правя. Всичко изглежда наред - тествах, товарих компютъра - наред; сканирах за зловреден код - нищо. :( Да знаех в какво е причината и че не може да се управи, ще отида веднага да си купя нов компютър, ама .... Чак се чудя как успях да напиша това без проблем.

Link to comment
Сподели другаде

Знаеш ли че може и захранването да ти прецаква всичко(малко по малко).Защо ако имаш друг компютър или вземи назаем едно захранване за примерно 1 седмица и го вклучи виж дали всичко ще е наред ако не е значи не е от захранването,но ако е ок значи ти трябва ново.
Link to comment
Сподели другаде

Знаеш ли че може и захранването да ти прецаква всичко(малко по малко).Защо ако имаш друг компютър или вземи назаем едно захранване за примерно 1 седмица и го вклучи виж дали всичко ще е наред ако не е значи не е от захранването,но ако е ок значи ти трябва ново.

Нямам от къде да взема друго. Също се сетих за този вариант. Друго не ми се купува, било и на старо. По скоро ще си купя нов компютър. :)

Дразни ме, че не мога да открия причината. Да беше изгоряло нещо, ами то всичко изглежда наред.

Link to comment
Сподели другаде

Не видях подути кондензатори.

post-485-023774000 1296991730_thumb.jpg post-485-073176800 1296991770_thumb.jpg post-485-018148500 1296991819_thumb.jpg

Захранването.

post-485-060441500 1296991888_thumb.jpg post-485-048923200 1296991913_thumb.jpg

Още веднъж измерих напреженията.

post-485-007436600 1296991964_thumb.jpg post-485-073470000 1296991982_thumb.jpg post-485-018492300 1296992097_thumb.jpg

Не знам дали направих добре, но извадих батерията на дъното, изчаках малко и отново я сложих. В следствие на това ми изчезна ATAPI механиката - няма я нито в BIOS, нито след като се стартира компютъра. Какво да направя?

Link to comment
Сподели другаде

Колко общо време издържа теста на Prime95? Как приключи - с ръчно прекъсване от твоя страна или със забив? Продължава ли да забива и ако да, на какъв интервал средно?
Link to comment
Сподели другаде

Пиша бързо докато не е замръзнал. От вчера вечерта, чак сега успя да се стартира нормално.

На теста се вижда колко е издържал - от 17 до 21ч. Спрях го ръчно.

Не че продължава да забива, въобще не се стартира. Изтегля кабела от контакта, включа го отново, стартирам го, стига до черен екран (или в началото където показва информация за компютъра) и се изключва сам. Като се изключи, зелената лампичка, която показва, че компютъра е включен, започва да премигва, през 1-2 секунди. Това е единия вариант. Другия е - стартира се, зарежда всички приложения и забива на момента.

Да взема да го сканирам с нещо по-сериозно за зловреден код? Пробвал съм Malwarebytes Anty-Malware и SUPERAntiSpyware Free. Някакви предложения?

 

П.П. Вече съм готов да ми препоръчате нова конфигурация, само че не знам дали ще успея да напиша какво желая.

Link to comment
Сподели другаде

Е, то ако въобще не стига до зареждане на операционна система, значи проблемът е хардуерен. Трябва да е проблем на захранването или най-вече дънната платка.

 

Ако не знаеш какво искаш като компоненти, просто кажи за какво ще се използва компютърът, какъв е бюджетът и дай линк към магазин с компоненти, за да имаме с какво да работим като налични марки и модели.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...