Jump to content

Полезни съвети и трикове за WindowsXP и Vista


Препоръчан пост

  • Отговори 174
  • Създадена
  • Последен отговор

ТОП потребители в тази тема

ТОП потребители в тази тема

Публикувани изображения

По принцип, ако ги няма в Add or remove programs, могат да се изтрият, но наистина не виждам никакъв смисъл да го правиш. Единственото, което ще спечелиш, е някой-друг мегабайт свободно пространство на твърдия диск. Нищо повече. Не вярвам 1-2MB да са ти фатални. Ако дадените програми ти се стартират със зареждането на Windows, просто ги извади от списъка за автоматично стартиране и проблемът ще е решен.
Link to comment
Сподели другаде

Здравейте! Аз бих искала да разбера, има ли трик за Добавяне на „Copy To“ и „Move To“ към контекстното меню на Windows?

Можеш да си добавиш тези бутони в лентата "Стандартни бутони" избирайки: менюто "Изглед" > Лента с инструменти > Персонализиране или просто да се влюбиш в програмата Xplorer2

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Здравейте,искам да попитам понеже Windows XP,който имам инсталиран на компютъра ми започва да се забавя.Въпросът ми е с кои команди в Recovery concole мога да го обновя и освежа без да го преинсталирам.

Дайте идея :help:

Link to comment
Сподели другаде

С никои на практика. Recovery Console е спасителна среда за поправка и възстановяване от/след сериозни проблеми. Ако мислиш да преинсталираш, няма никакъв смисъл да се занимаваш с Recovery Console.
Link to comment
Сподели другаде

Искам да попитам следното:

До колкото разбирам драйверите на CD-ROM устройството са вградени в ОС. Ако възникне проблем с тях (повредени или липсващи) могат да бъдат възстановени от дискетата с драйверите. Има ли друг начин да стане това, напр. от Control Panel - Add Hardware, System Restore, т.е. да бъдат възстановени без да се налага преинсталация на ОС?

 

Допълнено: Май не си написах питанката на правилното място, за което моля да бъда извинена.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Когато изключвам компа от шорткъта на десктопа с тази команда ''SHUTDOWN -s -t 01'' ми излезе някакво предупреждение,което не успях да прочета.Нормално ли е това?Пробвам го за пръв път този начин на спиране и не ми е ясно.Както и рестарта.
Link to comment
Сподели другаде

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...